Luboš Kropáček: „Fotbal nemá logiku. Minulý týden jsme zahráli o 100% lépe a nebrali jsme ani bod, teď byla naše hra o dost horší a bodovali jsme."

KRAJSKÝ PŘEBOR

Chrudim B - H. Městec 3:0

Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: „Spokojenost s výsledkem, víceméně i s předvedenou hrou a především s čistým kontem debutujícího brankáře Lukáše Kudláčka. Celé utkání jsme režírovali tempo, vytvářeli si brankové příležitost, krom dalších šancí nastřelili ještě dvakrát břevno a zaslouženě zvítězili."
Martin Volejník, vedoucí mužstva FK Jiskra Heřmanův Městec: „Proti hodně posílenému B týmu MFK jsme podali kvalitní výkon. Škoda jen nevyužitých šancí, které jsme neproměnili a nezdramatizovali průběh utkání. Chválím celé mužstvo za bojovný výkon."

Třemošnice - Lanškroun 2:2

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „V bojovném a místy až vyhroceném utkání jsme dvakrát vedli, ale neudrželi výhru, ani když soupeř dohrával bez dvou vyloučených hráčů. Je to naprosto zbytečná ztráta."

Letohrad B - Hlinsko 2:5

Miroslav Bouška, vedoucí mužstva FC Hlinsko: „Druhé mistrovské utkání jsme začali trošičku bojácně ale po první šanci domácích jsme převzali iniciativu a poločas vyhráli 0:1. Bojovnost ve druhé části slavila úspěch a výsledek 2:5 se zrodil po divoké přestřelce v rozmezí 73. až 86. minuty. Bratry Bouškovy chválíme za velmi dobrý výkon."

I. A TŘÍDA

Slatiňany - Chrudim C 2:3

Petr Myška, trenér Spartaku Slatiňany: „Podali jsme daleko lepší výkon než minulý víkend. Škoda, že jsme po našem druhém gólu dostali vzápětí góly na 2:2 a 2:3. I přes prohru můžu pochválit celý tým a doufám, že ke zlepšenému výkonu přidáme příští týden i body. Celtic u nás potvrdil, že patří k nejlepším týmům v soutěži."
Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C: „Potvrdily se předzápasové prognózy, že půjde o těžké utkání, kdy domácí celek plně využil svých zkušeností ke gólovému potrestání chyb naší obrany. Ještě do poločasu jsme však výsledek dokázali otočit. Nevyužitím šancí v druhé půli jsme soupeře udrželi ve hře až do samého závěru. Vítězství v derby je cenným povzbuzením pro naše mladé hráče."

Prosetín - Načešice 1:1

Luboš Kropáček, trenér Sokola Prosetín: „Podle očekávání k nám přijel kvalitní soupeř, který díky gólu z 12. minuty diktoval tempo hry a byl v první půli celkově nebezpečnější. Po domluvě v kabině se naše hra zvedla a povedlo se nám nakonec i vyrovnat po samostatné akci R. Vodvárky. Opět se ukázalo, že fotbal nemá logiku. Minulý týden jsme zahráli o 100% lépe a nebrali jsme ani bod, teď byla naše hra o dost horší a bodovali jsme."
Jiří Janda, vedoucí mužstva Mezilesí Načešice: „První poločas jsme začali lépe. Hned po první standardce jsme se ujali vedení Svobodou. Ke konci poločasu ještě Danek Jirásek nastřelil břevno domácí svatyně. Prosetínští zahrozili pouze jednou, ale Lédl skvěle zasáhl.Ve II. půli domácí přidali a 35 minut byli lepším týmem. Tlak korunoval Vodvárka v 77. minutě, kdy tvrdou křížnou střelou nedal Lédlovi šanci. Posledních 10 minut patřilo opět nám. M. Svoboda trestuhodně promarnil sólový nájezd na Šmahela a D. Jirásek ještě trefil tyč. Je to naše ztráta dvou bodů."

Přelouč - Hlinsko B 3:0

Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „Zasloužené vítězství favorita, kdy rozhodla větší zkušenost domácích hráčů a také šíře jejich kádru, když my jsme přijeli v minimálním počtu a věkový průměr nedosáhl ani 22 let."

I. B TŘÍDA

Chroustovice - Dobříkov 1:0

Jaroslav Bečička, sekretář SK Chroustovice: „Po opatrném začátku jsme se prosadili po půlhodině hry po závaru před brankou rozhodl dorážkou L. Dostál. Hosté pak zvýšili tlak, z kterého vytěžili nastřelené břevno a tyč, my jsme kontrovali břevnem a vyloženou šancí, kdy jsme netrefili z pěti metrů odkrytou branku. Z naší druhé výhry v soutěži máme pochopitelně radost."

Nasavrky - Zámrsk 3:3

Miroslav Novák, vedoucí mužstva FC Nasavrky: „Byl to velmi tvrdý, bojovný zápas. Sice jsme dvakrát vedli, ale pak jsme vlastními chybami nabídli soupeři všechny tři góly a nepodařilo se nám tak potvrdit cennou výhru z podzimní premiéry. Ale soupeř hrál ještě na jaře o dvě třídy výše než my, takže bod bereme."

Sezemice - Luže 0:2

Petr Mužíček, trenér Luže: „Dá se říci, že fotbal plakal. Domácí byli sice fotbalovější, ale nepouštěli jsme je do šancí. Náš výkon byl upracovaný, ale efektivnější koncovka nám zajistila tři body, pro které jsme do Sezemic jeli."

R. Bělá - Kameničky 2:4

Kamil Sádovský, trenér FK Kameničky: „My jsme jeli k těžkému utkání, které provázelo velké horko, s úmyslem bodovat. Za stavu 2:3 jsem sice věřil, ale ulevilo se mně, až když Moučka vstřelil čtvrtý gól. Jsme samozřejmě spokojeni, ale stále máme co vylepšovat."

PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL