OA, SZŠ a SOŠS Jihlava - Gymnázium Dr. Karla Polesného Znojmo 1:2 (1:1)

Na vedoucí gól Znojma zareagoval soupeř rychlým vyrovnáním. Rozhodnutí přišlo ve druhé půli. Zajímavostí je, že jihlavská škola reprezentovala Českou republiku před čtrnácti dny v mladší kategorii na Mistrovství světa středních škol v kopané v Guatemale.

Střední škola Bohemia Chrudim - Jihlava 3:1 (1:0)

Domácí začali utkání velkým náporem a brzy šli do vedení, když rohový kop Opiny zúročil hlavou stoper Matějka. Bohemia se i nadále prosazovala rychlými a pohlednými kombinacemi uprostřed hřiště, ale další góly nepřidávala. Největší šanci měl Opina, který se prodral sám před brankáře hostů, jenž jeho střelu vyrazil, ale dobíhající Teslík ani nadvakrát dorážku do téměř prázdné branky z malého čtverce nedostal. Ve druhé půli zúročil tlak Chrudimi právě Teslík a pěknou střelou zvýšil na 2:0. Fatální selhání gólmana Stejskala doslova darovalo soupeři korekci výsledku. Kýžený třetí gól, a tím lepší i pozici do dalšího utkání, nakonec dotlačil do sítě střídající Kulich.

Střední škola Bohemia Chrudim - Znojmo 3:0 (0:0)

Znojemští trpělivě čekali na chybu Chrudimi, která tvořila hru. Největší šanci prvního poločasu promarnil po pěkné akci Valenty a jeho následné přihrávce z pravé strany Oravec. Ve druhém poločasu lyceisté orazítkovali břevno Teslíkem, poté i Valentou, ale kýžená branka stále nepřicházela. Teprve deset minut před koncem vydřel míč na polovině soupeře střídající Kulich a následnou pěknou přihrávku Valenty dovezl do sítě středem pronikající Matějka. Z domácích tím spadl balvan zodpovědnosti a zanedlouho pečetil krásnou kombinaci do prázdné branky Vodička. Poté bojovný Kulich znovu získal míč, Kosař připravil palebnou pozici pro Opinu, a ten zvýraznil konečný výsledek.

Jaromír Pecina, ředitel, trenér: „V historii Poháru Josefa Masopusta jsme jedinou školou, která se bude prezentovat v celostátním finále na stadionu v Praze Na Julisce ve všech ročnících (čtyřikrát v řadě). Jedná se o mimořádný úspěch, který se však ani opětovně neomrzí.

V samotném turnaji chválím všechny naše hráče. Zejména výkony Matějky, Opiny a Kosaře považuji za mimořádné. Při absenci řady zraněných výborně zahráli i další kluci, kteří si svým přístupem hlasitě řekli o nominaci do Prahy. Výsledky nás těší i z toho důvodu, že v průběhu jednotlivých let dochází i k výměně generací středoškoláků. Navíc zde platí pravidlo, že i vítěz prochází znovu celou kvalifikací. V dosavadní historii ještě nikdo prvenství neobhájil, ale už nyní mohu říci, že letošní parta toho opět dokázala moc. Teď u se všichni těšíme na finálový turnaj, který se uskuteční již příští týden." (rp)