Josef Hrubeš z Městce u Chroustovic oslavil v březnu v plné svěžesti 92 let. „Zatím zdraví slouží a dokud mě z funkce sekretáře nevyhodí, budu dělat dál. Oni vědí, že funkci dělám zodpovědně a že z fotbalu rozhodně nezbohatnu. Recept na dlouhověkost? V týdnu si dvakrát dojdu na dvě pivka, k tomu přidám štamprlátko. Léta se již věnuji včelám a navíc spravuji fotbalové míče,“ prozradil nám na sebe nejstarší sekretář (možná v celém Česku). Druhou zajímavou osobností aktivu, jenž usedl mezi zástupci klubů, byl Jan Čechlovský, starosta města Chrudim. Jako dlouholetý občan a také fotbalista Bítovan je čestným předsedou tamní TJ. Za svůj klub přebíral míč s diplomem, který byl odměnou mužstvu za vítězství ve III. třídě.

Ekonomika opět na přetřes

K situaci ve fotbalovém svazu hovořil předseda OFS Vojtěch Čižinský. „V Praze na svazu tvrdí, že nejsou peníze, avšak ředitel Sazky toto tvrzení odmítá. Znamená to, že zřejmě není něco v pořádku,“ uvedl s tím, že obdržel informaci od generálního ředitele Sazky Aleše Hušáka ohledně „chybějících peněz“ z ČSTV vůči ČMFS, kde se mimo jiné říká: za rok 2004 a 2005 dostal ČMFS od ČSTV celou slíbenou částku do jedné miliardy korun a to přesto, že nám parlament ty peníze sebral, takže to ČSTV zacáloval ze svých vnitřních rezerv. Za rok 2006 chybí od ČSTV směrem do fotbalu cca 14 milionů korun (!), pouze, a to jenom proto, že SAZKA do jedné miliardy doplatí během letošního léta. A je to úplně normální, protože doplácí až po valné hromadě. Bylo tomu tak i v minulosti. Takže žádné peníze nechybí a chybět od ČSTV nebudou.

Za řečnickým pultem

Z hostů vystoupil sekretář ČMFS pro Pardubický kraj Martin Voženílek, který se v příspěvku vrátil ke krajské valné hromadě a rovněž k aktivu sekretářů. I. B třídu skupinu „A“ nazval lepším okresním přeborem Chrudimska, neboť jak známo, startuje v ní deset mužstev z Chrudimska proti čtyřem z Pardubicka. Zmínil rovněž to, že se zvyšují paušály rozhodčích, což bude obsaženo jako řada dalších fotbalových „vodítek“ v brožuře „Rozpis soutěží“. Doplnění ke krajskému přeboru: u SK Stolany byla uvedena hracím dnem neděle. Zde je změna, zápasy ve Stolanech budou obesílány hlášenkou.
Vyhodnocení uplynulého ročníku měl na starost předseda STK Jiří Richter, jemu sekundoval v předávání cen předseda Čižinský. U mládeže získali vítězové skupin pohár, míč a diplom, u dospělých míč a diplom. Naopak nejúspěšnější střelci obdrželi poukázku na kopačky, to aby jim to znovu v nastávající sezoně dobře střílelo. Jenom kuriozita: nejlepším střelcem okresního přeboru se stal s dvaceti přesnými trefami chroustovický Radek Mikan, který je v současné době s reprezentací v plážovém volejbalu mimo. Tudíž poukázku za něho převzal sekretář Jaroslav Bečička.

Zájem o funkci trenéra roste

Jiří Richter ještě upozornil na zasílání hlášenek do 20. července, tedy stejný termín jako má kraj. Zmínil i okresní pohár, do kterého se přihlásilo 10 mužstev (Bořice, H. Bradlo, Ctětín, Krouna, Nasavrky, Svídnice, Svratouch, Trhová Kamenice, Křižanovice, Bojanov) a 8 dorostů (Luže, Prosetín, Svratouch, Vítanov, Rváčov, Ctětín, Třemošnice, AFK Chrudim).

Komise mládeže s předsedou Josefem Širůčkem zajišťuje výběry tří věkových kategorií pro turnaje v rámci kraje. Letos se slušnými výsledky mohl pochlubit výběr ročníku narození 1995. Kategorie o rok starších nyní končí, nahradí ji mladíci narození v roce 1997. Výhodou zde je, že šanci dostat se do výběru mají naděje z kteréhokoliv oddílu.

Miroslav Teplý, předseda TMK s potěšením konstatoval zájem účastníků o trenérskou funkci. Naposledy jich i s doškolením přišlo čtyřiaosmdesát. Letos se rovněž počítá s jednodenním sobotním školením, a to v průběhu měsíce listopadu.