Utkání zhodnotili oba trenéři svých mužstev.

Zdeněk Hašek, kouč Viktorie Žižkov (u týmu je coby nový trenér čtvrtý týden): „Domácí vyhráli hlavně díky prvnímu poločasu zaslouženě. Brankových příležitostí měli více než my, jejich hra byla kompaktnější a my bohužel nenavázali na výkon proti Čáslavi, jíž jsme před týdnem doma zdolali 4:0. Naše hra se mi dnes nelíbila. Vyrobili jsme spoustu individuálních chyb, špatná byla defenzivní práce a utkání se více hráčům nepovedlo. Dnes jsme nehráli jako kolektiv a vůbec nezachytili začátek. Když už jsme se dostávali do hry, inkasovali jsme naprosto zbytečnou branku na 2:0. Pak jsme sice po hezké akci ještě do poločasu snížili a myslel jsem si, že druhá půle bude z naší strany lepší, bohužel náš výkon byl snad ještě horší. Hra pak už byla rozkouskovaná, domácí to odehráli po taktické stránce moc dobře a nepustili nás do hry. Bylo hodně přerušení, což nám nevyhovovalo, takže si Chrudim zaslouženě došla pro vítězství. Ve druhém poločase byly dvě penaltové situace, které rozhodčí ale neodpískal. Nejprve měli kopat penaltu domácí, protože to byl jasný faul Avdiho, to samé však, myslím, bylo v závěru i na druhé straně. Jak ale říkám, s naším výkonem nejsem spokojený.

Ať chceme nebo nechceme, tak místo postupových ambic hrajeme o sestup, to myslím v případě, kdyby sestupovalo pět mužstev. Individuální kvalita jednotlivých hráčů ale neodpovídá postavení týmu v tabulce. Musíme proto jít zápas od zápasu a řekli jsme si, že do konce podzimu to nějak slušně odehrát. Čekají nás teď dvě domácí utkání a povinností je obě vyhrát. Žádný zápas ve třetí lize však není jednoduchý, o čemž se třeba Chrudim přesvědčila minulý týden v Kolíně. Proto se musíme soustředit sami na sebe."

Zdroj: Youtube

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Dnešní zápas hodnotím kladně, protože jak jsme viděli v závěru utkání, soupeř byl schopen střídat do kvality. Lavička jeho náhradníků je velmi kvalitní, tým mají plně profesionální, takže je potřeba už jen z tohoto hlediska si výhry vážit. První půle byla lepší než ta druhá, a to jako fotbal celkově, a já musím přiznat, že nás Žižkov s přibývajícím časem dostával trošku pod tlak. První poločas určitě snesl z naší strany přísné měřítko a dali jsme v něm krásné góly. Při prvním Petr Rybička počkal na Vojtu Řezníčka, který byl ochoten šedesát metrů sprintovat do tandemu. Petr pak na sebe natáhl hráče a dal míč Vojtovi do šance, kterou on proměnil. Při druhém zase David Sixta projel středem hřiště, nějakým způsobem to na sebe natáhl a Petr Rybička měl výborný náběh, převzetí a hlavně tu akci zakončil, takže se na ni určitě nezapomene. 2:0 bylo výborné, ale pak mne trochu mrzí, že pět minut před půlí jsme si špatně předali informaci, šli jsme atakovat někam, kam jsme neměli, tím jsme zbytečně otevřeli soupeři prostor a on nás z toho potrestal. Takže jsme Žižkovu dali do šatny jako by nádech toho, že může se zápasem ještě něco udělat. Přiznám se, že za to jsem byl naštvaný, ale jinak kluky musím dnes za výkon pochválit, protože proti nám stál dnes velmi kvalitní soupeř a myslím si, že tento mančaft půjde nahoru, protože svojí kvalitou tuto soutěž převyšuje. Výhry si opravdu moc vážím.

Teď je další takzvaně anglický týden, naštěstí již letos poslední, když ve středu jedeme do Čáslavi, v neděli pak do Jiren. Čáslav je farmou Vlašimi, poslední měsíc tam chodí už jen její hráči, a protože se hraje ve středu a druhá liga má volno, očekávám, že tam bude „plná polní" mladí šikovní kluci, běhaví, kondičně výborně připravení… Proto jsem rád, že jsme si to dnes pohlídali a doma body neztratili. Ven teď můžeme jet s klidným svědomím, a pokud se to podaří, zkusíme získat nějaké plusové body."

RADEK PECINA