Podzimní sezona jim však příliš nevyšla a přezimují až na šestém místě se ziskem 17 bodů (19:18) při pěti výhrách, dvou remízách a šesti porážkách. Špice tabulky je Prosetínským na míle vzdálena, protože vedou Bítovany s 33 body před Luží 31 (oba lídři nepoznali hořkost porážky) a Pardubičkami 31 bodů.

Proč jste se vrátil na bývalé působiště?
Po druhém podzimním kole jsem byl Prosetínem osloven nabídkou ke staronové spolupráci a tuto nabídku jsem přijal, takže jsem se po necelých dvou letech vrátil zpět. Ze začátku jsme si na sebe s mančaftem zvykali a i když osu mužstva tvoří hráči, se kterými se dobře znám, tak přece jenom určitou obměnou kádr prošel a bylo potřeba naladit se na stejnou notu.

Jste spokojen s hráčským kádrem?
První zápasy pod mým vedením nebyly výsledkově ani moc herně povedené. Postupem času kluci začali chápat a hrát to, co je třeba, a to co po nich chci a přicházela vítězství a dobré výkony. To i přesto, že se nám nevyhnula zranění a k dlouhodobým marodům (Starý, M. Haman) přibývali další hráči až někdy bylo obtížné sestavu nějak slepit. Nakonec jsme si s tím poradili a konec podzimu zvládli. V mužstvu máme dost mladých hráčů, dva dokonce nastupují na střídavý start z dorostu (M. Pavliš - Hlinsko, O. Tichý - MFK Chrudim), což je samozřejmě dobře a pokud budou chtít na sobě dále pracovat a fotbalu něco obětovat je to příslib do budoucna.

Které zápasy se vašemu týmu na podzim povedly a na které byste radši zapomněl?
Byly těžké zápasy, které se nám povedly (Horní Jelení, Kameničky, Načešice), ale také byly takové, co jsme měli vyhrát, ale nezvládli je, především s týmy, které přezimují na samém dně tabulky (Prachovice, Ronov). Celkově hodnotím podzimní část asi za průměrně vydařenou.

Máte nějaké hráčské statistiky?
Pokud se týká střelců, tak nám chybí nějaký výraznější kanonýr. O 19 vstřelených gólů se rozdělili Vít a R. Vodvárka se 4 trefami, po třech brankách zaznamenali Horáček a J. Karásek, pět hráčů vsítilo po jednom gólu. Žlutých karet jsme nasbírali celkem šestnáct, z toho Vít 3, R. Vodvárka, P. Haman, Kropáček a Remeš 2, pět hráčů vidělo 1 ŽK. Červenou kartu nikdo z našich hráčů nedostal.

Čekají vás v zimní přípravě nějaké změny?
Co se týče zimní přípravy, tak podmínky na trénování v Prosetíně jsou dobré, určitě odehrajeme dostatečný počet přípravných zápasů a samozřejmě nebude chybět soustředění s největší pravděpodobností v Horním Bradle. Pak už jenom doufám v hojnou a pravidelnou tréninkovou účast, aby příprava splnila svůj účel. Neminou nás odchody M. Horáček, Pokorný, Krupík - konec hostování. Samozřejmě budeme chtít kádr přes zimu vhodně doplnit. Na několik zápasů nám hodně pomohl J. Karásek (hostování Raječko) a naše spolupráce by mohla pokračovat i na jaře. S některými dalšími hráči jsme v kontaktu.