V okresním přeboru je největším favoritem na postup celek Luže, který vede tabulku se sedmibodovým náskokem před Miřeticemi a ještě o bod méně mají Nasavrky. Ostatní mužstva si již o případném postupu zřejmě mohou nechat jenom zdát. V podzimní části lídr tabulky klopýtl pouze v Horním Bradle, kde prohrál 0:1, a doma právě s Miřeticemi, když remizoval 3:3. „Naším cílem je samozřejmě udržet si vedoucí postavení až do konce jarních odvet. Z našeho kvalitního kádru nikdo neodešel, naopak posílil jej zkušený stopér Roman Podroužek z Vysokého Mýta. Určitou komplikací naopak bude absence Tomáše Wenzla, který má zlomenou kůstku v nártu a v úvodu sezony nám bude chybět,“ informuje vedoucí mužstva Jiří Richter. Na opačném pólu tabulky budou bojovat o Černého Petra týmy Svídnice, která má pouze čtyři body, a heřmanoměstecká rezerva, jež nasbírala jenom o dva bodíky více. Ovšem pozor. Vzhledem k tomu, že v I. B třídě je do sestupových vod „namočeno“ několik týmů z Chrudimska, tak sestupová hrozba může ohrozit i některé týmy ze dna tabulky okresního přeboru.

Ve III. třídě se o postupujícím do nejvyšší okresní soutěže zřejmě rozhodne jenom mezi dvojicí Holetín (32 body) a Vítanovem (29), když třetí Křižanovice mají pouhé 23 body. Velmi vyrovnaná je situace v závěru tabulky, kde poslední Prosetín B má 8 bodů a trio Načešice B, Bořice a Miřetice B jenom o bod více.

Ve IV. třídě potvrzuje nejvyšší ambice celek Svratouchu, který po čtyřech kolech ve skupině o 1. – 9. místo nasbíral plný počet dvanácti bodů, zatímco dvojice pronásledovatelů – Městec a Kameničky B – zaostávají už o pět bodů. Nelichotivý titul „nejhorší mužstvo Chrudimska za sezonu 2010/11“ zatím okupuje chroustovická rezerva, která ve skupině o 9. – 16. místo ještě nezískala ani bod, ale její odstup na soupeře před sebou je minimální.

Popřejme fotbalistům na hřištích Chrudimska co nejvíce radosti z úspěchů a divákům množství pohledných gólů. Věřme, že se jarní sezona vydaří i rozhodčím a vyvarují se vážnějších „úletů“.