Okresní přebor: Bitvu o čelo tabulky ovládla Skuteč

Chrudimsko - 10. kolo nejvyšší okresní soutěže svedlo za soupeře dva neporažené týmy. Před 160 diváky se z přesvědčivé výhry radoval Junior Skuteč.

20.10.2014

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Michal Pavlík

Ronov - Prachovice 2:0

Branky: 3. Žítek, 85. Svoboda.

Než si hosté stačili zvyknout na těžký terén, již inkasovali. Poté se hrálo převážně na středu hřiště. Po přestávce přišla snaha Prachovic o vyrovnání, až krátce před koncem vše vyřešil pojišťující gól Ronova.

Sestavy SK Ronov: Klepač Sedlák, Forman, Spěvák st., Daru, Kadlec, Filka, Žítek, Ondrášek, Antoš, Spěvák ml. (Svoboda, Staněk, Varga). Holcim Prachovice: Jandáček Jan Bohatý, Hrdlička, Karvai, Machač, Jakub Bohatý, Macháček, Štěpánek, Ptáčník, Červeňák, Vojáček (Brožek).

Zaječice - Miřetice 2:3

Branky: 34, Pavlačič pen., 60. Kubelka - 30. Kouba, 32. Beran, 70. T. Řezníček

Za krásného počasí se odehrálo vyrovnané utkání, ve kterém brankáři hasili chyby obran. Přesto padlo pět branek, přičemž jich více vstřelili hosté. Zápas sledovalo 205 diváků.

Sestava FC Zaječice: Tatíček Dejdar, Hromádko, Zvolánek, Bleha, Pavlačič, Z. Pejcha, Kulhánek, Bednář, D. Pejcha, Kubelka (Konrád, Nejtek, Fousek). Tatran Miřetice: Alinče Hron, Hájek, Najman, Bureš, J. Polívka, O. Polívka, P. Řezníček, Kouba, Beran, Hrubý (T. Řezníček, Vrbecký, Horník).

Křižanovice - Stolany 1:4

Branky: Milan Pecina - Kuchta, Dostál, Vácha, Jirásek.

Domácí drželi s favoritem dlouho krok. Za stavu 1:2 dokonce vyrovnali, ale kvůli ofsajdu nebyl gól uznán. Pak už se projevila převaha hostů, kteří ji potrestali (jenom) dvěma góly. 160 diváků.

Sestavy SK Křižanovice: Bejr O. Pecina, Štěpán, Čížek, L. Pilař Milan Pecina, M. Žák, Novák O. Pilař, Motyčka (64. Kozel), J. Žák (46. Ždímal). SK Stolany: Tomáš Růžička, Hluchník, Starý, Ceral Kučera, Kuchta, Vácha, Vávra Bakeš (Jirásek), Dostál (Rak, Novotný, Turek).

Krouna - Rozhovice 0:1

Branka: 85. Rybišár

Velmi tvrdé a bojovné utkání příliš pohledný fotbal nepřineslo. Domácí měli převahu, ale v 80. minutě v jejich největší šanci otřel Vaňák přímý kop pouze o břevno. Hostě hrající tvrdou defenzívu udeřili o pět minut později, kdy se hlavou prosadil Rybišár.

Sestavy Sokol Krouna: Janoušek - Z. Ducheček, M. Ducheček, Bečička, Bárta (75. Bouška) P. Bělský (58. Kiričenko), Vaňák, Svatoň, Černý (50. Vávra) D. Bělský (55. Kulhavý). SK Rozhovice: Pleskot Bondor (75. Čopák), Sýkora, Voženílek (40. Čermák), Vohralík Rybišár, Popílek (50. Macicha), Kadeřábek, Nägele Mráz, Kopecký.

Skuteč - Tuněchody 5:2

Branky: 26. Horáček, 39. z pen. a 47. Polívka, 59. vlastní Adámek, 68. vlastní Šilhánek - 29. P. Kudyn (pen), 56. Kučera.

V zápase dvou neporažených celků jasně zvítězili o tři branky domácí, i když dvě si dali hosté sami. Ve zpočátku vyrovnaném utkání byli domácí fotbalovější, Tuněchody vše nahrazovaly velkou bojovností. Ve druhém poločase už ale dominovalo pouze jedno mužstvo.

Sestavy Junior Skuteč: Flídr Kovář, Polívka, Naď, Vít (89. Šmaha)- Holík (75. Odehnal), O. Merkl, Horáček, Rosůlek Polanský, L. Merkl. SK Tuněchody: M. Kudyn Bažant, Jána (62. Faltejsek), P. Kudyn, Šilhánek Pokorný, Adámek, Mattuš, Kučera (78. Fišer), Hanko, Slezák.

Kameničky - Svídnice 3:0

Branky: 50. Valla, 58. M. Netolický, 87. Horák.

V prvním vyrovnaném poločase zahodili domácí dvě šance, hosté jednu. Po přestávce už hra probíhala jasně v režii domácích , kteří vstřelili tři krásné góly.

Sestavy FK Kameničky: Kampů J. Sádovský, V. Zavřel, M. Netolický, P. Adámek, Sadílek, J. Adámek, Pešek, Valla, M. Pérko, Horák (Boučka, J. Chmelík, M. Hromádko). TJ Svídnice: Kubašta st. Sokol, T. Šustr, M. Zelenka, Pospíšil, Kašpar, Dušek, Jonáš, V. Šustr, J. Zelenka, Kaška (Dibelka, Starý, Bláha).

Holetín - Chrast 2:6

Branky: 14. Beneš, 71. Wasserbauer (pen) - 47., 77. a 81. Hromádko, 5. Lacman, 37. Gregor, 58. Mihulka.

Před 150 diváky se v prvním poločase hrála vyrovnaná partie. Ve 4. minutě domácí neproměnili čistou gólovku, a naopak z protiútoky šli do vedení hosté. Holetín vyrovnal ve 14. minutě Benešem, ale soupeř dokázal Gregorem do přestávky upravit na 1:2. Po změně stran vyrobili domácí v obranné činnosti včetně brankaře řadu chyb, čímž kanonýr Hromádko třemi góly pohřbil jejich naděje na solidní výsledek. Dobrý výkon podal rozhodčí Horák.

Sestavy Sokol Holetín: Halamka Pecina, Černý, Beneš, Zdražil Filipi, Ceral, Pilař, Zárybnický (Zeman) Novák, Wasserbauer. SK Chrast: Pavlík Mikan, Rázek, Mareš, Bouška Drahoš, Novotný, Plosza, Gregor Lacman, Hromádko (Mihulka).

Vítanov - Svratouch 0:7

Branky: Macháček 3, Adámek, Popelka, Pavlík, Stodola.

Tragický výkon domácích přinesl zasloužené body pro hostující mužstvo.

Sestavy SK Vítanov: Bednár Novák, Novotný, Slonský, Jůn, Neuwirth, Kučera, Picek, Šmatlán, Kadidlo, Doležal (Daniel, Stehno, Sedlák, Ondráček). Sokol Svratouch: Severýn Adámek, Janušinský, Kaplan, Popelka, Kapitán, Kyncl, Macháček, Pavlík, Stodola, Bureš (Kučera, Drahoš, Bidmon, Kaštan). (rp, dne)

Na Resselově náměstí hořel automobil

Chrudim – Operátor Městské policie Chrudim zaregistroval hořící automobil na Resselově náměstí. Na místo přivolaní strážníci se pokusili automobil uhasit pomocí ručního hasicího přístroje, následně se na místo požáru dostavila jednotka profesionálních hasičů, která automobil uhasila.

Výhry si musíme cenit. Hráli jsme s excelentním týmem, řekl Conde

Praha, Chrudim - Šlágr, hit, magnet… Na jedné straně Sparta, na druhé třináctinásobní mistři z Chrudimi, kteří už jedenáct let v řadě nikoho nepustili k futsalovému titulu. Jenže letos si na mistrovské oslavy brousí zuby právě pražský klub.

Obchody se nehýbou, prodejce vyhnala EET

Rosice – Rozjezd předvánočního prodeje na obecní tržnici v areálu bývalé rosické cihelny je letos rozpačitý. Návštěvník se tu rozhodně neprodírá takovým množstvím stánků, jako tomu bylo dřív.

Skuteč: A tým bodoval s Novým Městem, dorost porazil Č. Třebovou

Skuteč - Až v pátém zápase se Skuteč sešla téměř kompletní (chyběl Zoulík a Klusoň) a na ledě to bylo od začátku znát.