Chrudim - Okresní přebor v kopané nabídl mimo jiné duel dvou posledních týmů tabulky, v němž byl úspěšnější hostující Tatran.

20.4.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavla Mrázková

Miřetice – Rváčov 3:1
Domácí měli po celý zápas jednoznačnou převahu, kterou ale vyjádřili až ve druhém poločase. Fakta – branky: P. Řezníček 2, Douša – Ťopek. Rozhodčí: Kykal. ŽK: 2:0. Diváci: 150. Poločas 0:1. Tatran Mířetice: Pejcha – Dejnožka, Hájek, Slanina, Maťák, Beran, Vtípil, P. Řezníček, Polák, Paleček, Douša (Kalous, Horník). SK Rváčov: Beránek – Šustr, Vojta, Veselý, M. Štefl, Tichý, Ťopek, Volf, Ptáček, Hladina, Seifert (Krejčí, Uher, Kavalír).

Luže – H. Městec B 1:1
Domácí z převahy dokázali po krásné akci na jeden dotek vytěžit jedinou branku, a tak se jim stala osudnou chyba v komunikaci v obraně. Fakta – branky: Šavelka - Tiler. ŽK 2:3. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Luže: Richter – Pekhart, Terer, Sejkora, Roubínek, Pitra, Fritsche, Dvořák, Urban, Šavelka, Horák (Hanko). H. Městec B: Pošík – Čabala, Bareš, Vojtěch (Chytil), Volejník, Bratršovský, Chudomel, Jandáček, Kocek (Kyprý), Tiler, Hovorka (Celunda).

Vítanov – H. Týnec 0:3
Domácí nastoupili do zápasu bez čtyř hráčů základní sestavy a podali velmi slabý výkon. Hosté byli po celý zápas lepším mužstvem a po zásluze zvítězili. Fakta – branky: Friček, Unger, J. Douda. Rozhodčí: F. Smitka. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 0:2. SK Vítanov: Josef Jůn – Daniel, Novotný, Rakouš, L. Jůn, Vařečka, Jan Jůn, Neuwirth, Doležal, Poul, Neslušan (Ondráček, Nosál, Stehno). Tatran H. Týnec: Kaplan – Blajda, Černota, Horáček, Stoklasa, V. Douda, Friček, Unger, J. Douda, Kubeš, Židek (Huňáček, Šafařík).

Svídnice – H. Bradlo 2:1
Kaňkou zápasu byla 50. minuta, kdy obdržel ČK hostující brankář Zdražil, jehož místo zaujal M. Maruna. Vyrovnané utkání rozhodl v samotném závěru Abouneama. Fakta - branky: 17. Langr, 87. Abouneama – 47. Jar. Bláha. Rozhodčí: Semerád. ŽK: 2:0. ČK: 0:1 (50. Zdražil). SK Svídnice: Holeka – Šustr, Loučka, Starý, Novák, Sokol, Kožíšek, Kašpar, R. Kubašta, Dvořák, Langr (Abouneama, Zelenka, H. Kubašta). TJ H. Bradlo: Zdražil – Novák, I. Pospíšil, Dalecký, J. Maruna, Pilař, Bláha I., Kumpan, Bláha II., Kroutil, M. Maruna (Sýkora, Němec, A. Pospíšil).

Nasavrky – Chroustovice 1:3
Po vyrovnané první půlce zkušenější hosté ovládli hru a po brejcích vstřelili dva vítězné góly. Fakta – branky: 45. T. Michek (pen.) – 38. Hotovec, 78. L. Dostál, 83. M. Dostál. Rozhodčí: Kosina. ŽK: 1:4. Diváků: 120. Poločas: 1:1. Nasavrky: P. Chvojka – T. Michek, R. Michek, M. Chvojka, Němec, Černý, Křapka, Soudek, Štěpán, Smetánka, Novák (Sant, Havel, Polívka). Chroustovice: Bejblík – Petrák, Pitra, Popp, Hotovec, Dvořák, L. Dostál, Havlíček, Komárek, M. Dostál, Mikan (Besperát, Fikejs, Chabada).

Bítovany – Chrast 0:1
Po bezbrankovém poločase dali hosté rychlý gól a domácí nestačili reagovat. Fakta – branka: M. Plosza. Rozhodčí: Čermák. Diváci: 100. Poločas: 0:0. TJ Bítovany: Augustin - Hýl, Němec, Tichý, Bárta, Müller, Kopecký, Douděra, Mašek, Mihulka, Šulc (Kudrnka, Kysela). SK Chrast: Tatíček – Mareš, Hromádko, Ročeň, Bouška, Šnejdr, Málek, J. Plosza, M. Plosza, Gregor, Nešetřil (Kratochvíl).

Ronov – SK Chrudim B 2:1
Domácí fotbalisté se na lídra tabulky vytáhli a po dobrém výkonu mu připravili teprve třetí porážku v letošním ročníku OP. Fakta – branky: 13. Svoboda, 84. Klepetko – 26. Mrkva. Rozhodčí: Průcha. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas: 1:1. SK Ronov: T. Žítek – Staněk, Spěvák, Polák, Daru, J. Klug, V. Klug, Cach, Ondrášek, Klepetko, Svoboda (Varga, Tichý, J. Žítek). SK Chrudim B: Vrbka – Škaryd, Pavlík, Kozel, Kusý, Smělý, Mrkva, Koreček, Jonáš, Hromádko, Filipi (střídal Fabián).

(pn, dom, rp)

20.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
Prezident Miloš Zeman se svou ženou Ivanou volili 12. ledna na pražských Lužinách v prvním kole prezidentských voleb.
37

Kampaň Zemana začala útokem na „vítače Drahoše“

14

Sněžení, závěje, náledí i vítr. Meteorologové varují před nástrahami počasí

Městští policisté řešili v noci případy s bezdomovci

Chrudim – Strážníci městské policie byli krátce před osmou hodinou večerní přivolání do vestibulu nemocnice. Na linku 156 totiž bylo přijato hlášení, že se zde nacházejí bezdomovci.

Jak jsme žili v Československu

Chrudim - V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československé republiky. K významným oslavám v takzvaném osmičkovém roce se připojuje i váš Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.

Rozhovice - Ve středu před pátou hodinou ranní došlo v obci Rozhovice k loupežnému přepadení místní benzinové čerpací stanice.