Okresní přebor: Rezerva Stolan uštědřila Chrasti předčasnou pomlázku

Chrudim – V nejvyšší okresní fotbalové soutěži si tým Krouné stále drží čtyřbodový náskok před Rozhovicemi. Oba vedoucí týmy dokázaly vyhrát na cizích hřištích rozdílem tří branek.

10.4.2012

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

Miřetice – Hrochův Týnec 1:0 (0:0).

Branka: Dejnožka.

Vyrovnané utkání, ve kterém se štěstí přiklonilo na stranu domácích, když jediný gól vstřelil Dejnožka v 65. minutě po úniku a centru z pravé strany, kdy jenom nastavil placírku a umístil míč k tyči.

Miřetice: Alinče – Dejnožka, Slanina, A. Polívka, Sokol, Procházka, P. Řezníček, Beran, Hájek, T. Řezníček, Douša (V. Horník, Z. Horník, O. Polívka). Hrochův Týnec: Zjevík – Blajda, Horáček, Němec, V. Douda, Rabas, J. Douda, Unger, Chaloupecký, Horáček, Hašek (Kaplan).

Rváčov – Krouna 0:3 (0:1).

Branky: Z. Ducheček, Bečička, Šebek.

Lídr tabulky potvrdil oprávněnost svého postavení, když dokázal potrestat chyby domácích v obranné činnosti. Výše porážky je však pro Rváčovské krutá, protože po většinu utkání byli favoritovi vyrovnaným soupeřem.

Rváčov: Beránek – Odstrčil, Vojta, Novotný, Šusták, Štefl, Červinka, Slonský, Lebeda, Šustr, Vodička (Šírek, Švejda, Uher). Krouna: Bárta – M.Ducheček, Z. Ducheček, Bělský, Drahoš, Bečička, Vaňák, Holas, Skala, Černý, Svatoň (Šebek, Kulhavý, Stodola).

Proseč – H. Bradlo 4:0 (3:0).

Branky: Jar. Marek 2, M. Hromádka, Novotný.

Proseči vyšel začátek utkání.V 5. minutě po centru M. Marka poslal hlavičkou jeho bratr Jar. Marek domácí do vedení. Ve 12. minutě si spolupráci zopakovali, když M. Marek vyškolil obranu hostí, přihrál před branku na Jardu a ten prostřelil brankáře Pospíšila. Ve 42. minutě unikl ofsajdové pasti M. Hromádka, postupoval sám na brankáře a nedal mu šanci – 3:0. Ve druhém poločase v 87. minutě přídal čtvrtou branku Novotný a stanovil tak výsledek rozdílem třídy. Hosté si šanci ke vstřelení branky nevytvořili.

Proseč: J. Lampárek – Z. Marek, J. Hromádka, Dvořák, Volf – Novotný, M. Marek, Jar. Marek, Adamec (Jeřábek) – M. Hromádka (D. Lampárek), Mareš. Horní Bradlo: D. Pospíšil – Sotona (Matěna), I. Pospíšil, Dalecký, Semerád – Vykoukal, Bláha, Kumpan, Záruba (Čejka) Kroutil, Maruna.

Chrast – Stolany B 2:9 (0:3).

Branky: Mrkva z pen., Šplíchal – Vácha 4, Němec 2, Kučera, Přibyl, Bakeš.

Posílení hosté nedali domácím žádnou šanci a uštědřili jim pořádný velikonoční výprask. Chrastečtí mohli být nakonec rádi, že si nevykoledovali potupnou desítku.

Chrast: Tatíček – Chour, Zelinka, Nešetřil, Bouška, Mrkva, Málek, Šplíchal, Sopoušek, Hubený, Vágner, (Teplý, Vostrčil, Štefec). Stolany B: Kramařík – Smetanka, Starý, Hluchník, Přibyl, Němec, Novák, Bokeš, Motyčka, Vácha, Kučera (Roh, Vávra, Ceral).

Tuněchody – Holetín 2:0 (1:0).

Branky: Lamberský, Adámek.

Zasloužené vítězství domácího celku, který si ve vyrovnanéím utkání vytvořil více šancí a dvě dokázal využít. Na místě obránce musel nastoupit brankář Slezák, protože některé spoluhráče zasáhla epidemie příušnic.

Tuněchody: M. Kudyn – L. Slezák, Bažant, Svoboda, P. Kudyn, Hýl, Pokorný, Lamberský (49. Horák), Adámek (89. Radouš), Mattuš, Kučera. Holetín: Byrtus – Ondráček, Černý (46. Vondráček), Zdražil, Záírybnický, Filipi, L. Wasserbauer, Beneš, Pilař, Volf (67. Zeman), J. Wasserbauer.

Nasavrky – Vítanov 1:0 (1:0).

Branka: 14. O. Čechlovský.

V typicky zimním počasí, kdy se aprílově střídalo sluníčko se sněhem, se hrál fotbal nevalné úrovně, když hráči bojovali převážně více s terénem než sami se sebou. Derby tak rozhodla jediná branka O. Čechlovského na konci první čtvrthodiny.

Nasavrky: P. Novák – T. Dostálek, Michek, Pilný, M. Dostálek, Boháč, O. Čechlovský, Čapek, Černý, Vojíř, Smetánka (Paldrman, Plíšek, L. Novák). Vítanov: Bednár – Michek, Novotný, Kopecký, Neuwirth, Cestr, Doležal, Neslušan, Stehno, Sodomka, Boháč (Kučera, Daniel, Ondráček).

Chroustovice – Rozhovice 1:4 (1:3).

Branky: Havlíček z pen. – Kubeš, Suchý, Nägele, Kubánek. Favorizovaní hosté, kteří z druhého místa ještě pomýšlejí na návrat do I. B třídy, byli po celé utkání lepším týmem a dokázali tak v utkání zaslouženě zvítězit.

Chroustovice: Till – Vondráček, Besperát, Úskoba, Koreček, Žídek, Havlíček, Doubravský (66. Fikejs), Hotovec, Krňávek, Krejbich. Rozhovice: Horák – Spěvák, Kadeřábek, Kusý, Sýkora, Hůlka, Suchý (80. Kaválek), Kubeš, Nägele (85. Čopák), Kubánek (76. Voženílek), Kopecký.

O víkendu proběhl výlov bačalského rybníka

Morašice - Železné hory ukrývají mnoho nádherných míst. Na jejich úpatí se nedaleko Morašic nachází Bačalský mlýn, který se v minulosti nacházel ve vojenském prostoru. Proti proudu říčky Bylanky se dnes nachází Státní správa hmotných rezerv. To je důvod, proč byla v minulosti vybudována v rybníku záchytná jímka pro případ úniku nebezpečných látek.

AKTUALIZUJEME

Náledí znovu zavírá silnice. U Svitav nehoda skončila smrtí

Pardubický kraj - Doprava v podnělí ráno je hustší než obvykle. Mohou za to návraty z dlouhého volna i nehody i počasí. U Svitav už policie řeší tragickou nehodu.

Roman Chalupa už má letos druhý shutout. Nastoupili tři dorostenci

Polička, Chrudim - Chrudimští hokejisté navlékli již osmý korálek na vítěznou šňůru a na ledě Spartaku Polička si navíc výrazně vylepšili skóre.

Ustupovat zlu je špatně. Ale když jde o děti?!

Východní Čechy - Zlu a hloupé rasové nenávisti nesmíme ustupovat. Je tu ale jedno velké ALE: Pokud nejde o děti, jako se tomu stalo v případu xenofobních komentářů proti tablu teplických prvňáčků.