Okresní přebor: V Rozhovicích se kopaly tři penalty

Chrudim – Okresní přebor v kopané nabídl fanouškům v Chroustovicích kanonádu.

1.10.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Nasavrky – Tuněchody 2:2 (1:1).

Branky: Dostál, Vojíř – Mattuš, Adámek. Nasavrky: Pěkný – Michek, T. Dostálek, Rejholec, M. Dostálek – Boháč, Soudek, Čechlovský, Pilný – Vojíř, Dostál. Střídal Novák. Tuněchody: Kudyn – Slezák, Faltejsek, Bořil, P. Kudyn, Hýl, Pokorný, Vrzal, Adámek, D. Mattuš, Kučera. Hosté měli lepší nástup, ale ve 3. minutě neproměnili penaltu. Domácí postupně hru vyrovnali, byli stále ve vedení (1:0, 1:1, 2:1, 2:2), konečná dělba bodů byla zasloužená.

Rozhovice – Svídnice 2:3 (1:2).

Branky: 10. Kadeřábek z pen., 60. Kubeš z pen. – 45. a 55. Zelenka, 40. Kubašta st. z pen.. Rozhovice: L. Pleskot – Voženílek, Henc, Kusý, Vohralík, M. Pleskot, Suchý, Kadeřábek, Kubeš, Mráz, Kopecký (Chmelík, Valenta, Popílek). Svídnice: Švadlenka – Pospíšil, Šustr, D. Drahý, Dubský, O. Drahý, Dušek, Kašpar, Kubašta st., Zelenka, Kubašta ml. (Loučka, Rulík, Florián, Kaška). Domácí se hned v úvodu ujali vedení po penaltě Kadeřábka. Následně měli ještě několik šancí, které se však jejich nedůrazem nepovedly proměnit. A tak na konci poločasu trestali hosté, nejprve Kubašta st. z penalty vyrovnal a za několik minut Zelenka dostal hosty do vedení. Totéž zopakoval Zelenka i na začátku druhého poločasu, kdy po centru zvýšil na rozdíl dvou branek. Teprve za tohoto stavu začali domácí opět hrát, ale podařilo se jim už jen snížit.

Chroustovice – Holetín 8:1 (1:0).

Branky: 55. z pen., 64. a 70. Dvořák, 73., 74. a 88. L. Dostál, 14. a 82. Lebeda. ČK 0:1 (55. Filipi). Chroustovice: Záleský (78. Jůza), Andrle 75. Matucha), Žídek, Horčička, Hotovec (46. Úskoba), Dvořák, Havlíček, Komárek, L. Dostál, Lebeda, Krejbich. Holetín: Halamka – Ondráček, Kadidlo (46. Talácko), Zárybnický, Novák, Filipi, Wasserbauer, Vodička, Zeman, Volf. V prvním poločase se nemohli domácí prosadit proti zatažené obraně soupeře. Ke zlomu došlo až v 55. minutě, kdy nesmyslně hráč hostí Filipi nezvládl svoji aktivitu a zbytečným faulem v pokutovém území daroval domácím penaltu, z které zvýšili na 2.0. Poté domácí přidali ještě půltucet gólů.

Svratouch – Proseč 1:4 (1:3).

Branky: Pavlík – Jar. Marek 2, M. Marek, Jeřábek. Svratouch: T. Kyncl – Kučera, Vojta st., Janušinský, Vojta ml., Drahoš, Kapitán, Prokůpek, Popelka, F. Kyncl, Pavlík (Zavřel, Vítek, J. Kaplan, F. Kaplan). Proseč: J. Lampárek – Z. Marek, Šplíchal, Doležal, J. Marek, Jeřábek, M. Marek, Volf, Jar. Marek, Mareš, Menc (D. Lampárek, Kunhart, Kiričenko). Hosté šli do vedení už v první minutě. Měli nadále převahu když hlavou zvýšil v 8 minutě Marek. Poté se domácím podařilo snížit, ale hosté brzy svůj náskok zvýšili. Po poločase si domácí nějaké šance vytvořili ale nepodařilo se jim je proměnit. Hosté jednu z mnoha šancí ještě proměnili a zaslouženě vyhráli. Domácím od vyšší porážky pomohl brankář Kyncl, který předvedl vynikající zákroky.

Vítanov – Ronov 2:1 (1:1).

Branky: 14. Sodomka, 79. Boháč – 2. Svoboda. Vítanov: Hovorka – Picek, Novotný, Kopecký, Doležal, Neslušan, Boháč, Sodomka, Stehno, Kučera, Daniel (Neuwirth, Ondráček, Bednár). Ronov: T. Žítek – Staněk, L. Samek, Kočárník, Petržílka, Forman, Spěvák J. Žítek, Ondrášek, Jelínek, Svoboda (Filka, S. Samek, Kamenický, Zadina). Zasloužené vítězství domácích, kteří ještě neproměnili řadu brankových příležitostí.

Prachovice – Stolany 3:2 (2:0).

Branky: Mrázek 2, Jerusalém – Motyčka, Bakeš. Prachovice: Jandáček – Machač, Ptáčník, Javorek, Horyna, Mrázek, Pavlíček, Bohatý, Štěpánek, Klepetko, Jerusalém. Stolany: Kramařík – Starý, Hluchnik, Novotný, Ceral, Růžička, Vávra, P. Motyčka, ,Jenka, J. Motyčka, Bakeš. Vyrovnané utkání a pohledný fotbal na obou stranách s kvalitní diváckou kulisou.

H. Týnec – Rváčov 0:0.

Hr. Týnec: Till – Blajda, Slanař (Rabas), Stoklasa, Sládek – Krušina, Marvan (Svoboda), Unger, Hašek – Černota, Žídek (Kostka). Rváčov: Meloun – Šusták, Ptáček, Škaryd (Záhorka), Havránek – J. Šusták (Odstrčil), Cach, Šírek, Červinka – P. Ťopek (Kadidlo), T. Ťopek. V průměrném utkání s minimem gólových šancí byli Rváčovští o něco aktivnější než domácí, nakonec remíza je spravedlivá.

Záchody slaví svátek i ošklivými dárky

Unikátní bronzový kotel musel k lékařům.
11

Bronzové vědro přepisuje historii východních Čech

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 18. listopadu

Chrudim - Díky vstřícnosti chrudimské porodnice vám budeme na našich stránkách přinášet fotky nejmladších Chrudimáků. Pokud se vám nepodařilo získat sobotní výtisk Chrudimského deníku, nevadí. Miminka otiskujeme ještě na straně 10 a 11 v Týdeníku Chrudimsko. Ten vychází každé úterý jako příloha Chrudimského deníku, od středy do pondělí je pak na stáncích k dostání i samostatně.

Sváteční den pro Kladrubáky

Slatiňany - Národní hřebčín Kladruby nad Labem zve všechny své příznivce na mimořádné prohlídky areálu v Kladrubech nad Labem a ve Slatiňanech, které se konají od pátku až do neděle 19. listopadu.

Vytočená piva, lajky a vstřelené branky jsou cestou nahoru

Hrochův Týnec - Fotbalisté Hrochova Týnce si ve společné akci fotbalové asociace a Gambrinusu vykopali zápas proti prvoligové Mladé Boleslavi.