V nejvyšší okresní fotbalové soutěži zbývá po víkendu odehrát ještě jedno kolo, stalo se ale to, co je všem znalcům okresní fotbalové problematiky jasné již tak od půlky září. O podzimním mistrovi se rozhodne v přímém souboji dvou lídrů soutěže Junioru Skuteč a SK Stolan. Zápas se hraje v sobotu 15. listopadu od 13:30 hodin ve Stolanech.

Kdo však půjde do tohoto střetnutí v lepším rozpoložení těžko říct. Skuteč se po jednom týdnu sice zase vrátila do čela tabulky, ale s několika ALE. Jednak se na výhru nad Ronovem pěkně nadřela a ke vší úctě k soupeři inkasovala od tohoto týmu z dolní poloviny tabulky čtyři branky. Navíc se jim zbytečně vykartoval jejich ostrostřelec Lukáš Merkl, a že hra bez něj je jak „mydlit" tenis raketou s prasklým výpletem se přesvědčili v minulém kole doma s Chrastí. V neposlední řadě je pak v neděli určitě nepotěšilo ani chování části jejich příznivců, za něž se vedení klubu FK Junior Skuteč ihned oficiálně omlouvá.

Ale ani Stolanští nepůjdou do boje úplně optimálně naladěni. V čele tabulky, na které se tak dlouho těšili, vydrželi jen jedno kolo, když doma remizovali s Kameničkami. Copak o to, soupeř je třetí a na jaře ještě určitě bude míchat kartami, ale aby vedl po hodině hry 3:0, to na zvednutí sebevědomí určitě nepřidá. A když se Stolanům podařilo zázračným zmrtvýchvstání výsledek otočit, zase je nepodržel gólman Tomáš, který si po rohu prakticky sám hodil míč do sítě. K tomu i ony musí počítat se ztrátou v základní sestavě, pro červenou určitě nebude hrát obránce Růžička… No uvidíme. Určitě je to ale pro tuto soutěž pěkné vyvrcholení, na což by se měli rekordní návštěvou „nachytat" i diváci. Za týden budeme chytřejší.

Žolík Faltejsek

Pojďme ale k dalším zápasům. Čtvrté Tuněchody hostily Prachovice a soupeře, kterému odešla forma a propadl se hodně ke dnu tabulky, po celý zápas přehrávaly. Vytvořily si doslova hitparádu příležitostí, ale když jejich šutéři neměli svůj den a kanonýr Petr Kudyn hrál stopera, dlouho byl stav bezbrankový. Až jejich kouč Milan Mattuš vymyslel geniální tah a poslal na hřiště Jana Faltejska. Ten se projevil jako pravý střídající žolík a dvěma brankami v poslední desetiminutovce zachránil svému týmu povinnou výhru.

Další zápasy

Zato Chrast chytila na konci sezony fazónku! Prokázala to, jak jsem psal výše, už minule ve Skutči, teď to ale odnesla Svídnice. Řádil zejména útočník Hromádko, který sám nasázel do sítě gólmana Vincenciho pět banánů. Když k tomu přidal další dva Lacman, je z toho debakl 7:0, po kterém se muselo záložníku Svídnice Opavskéhu zježit celé jeho dlouhé háro na hlavě.

Radost ale nepanovala ani v Miřeticích, kde jak se zdá, už toužebně vyhlíží podzimní přestávku. Co jim byla platná v utkání s Vítanovem po celý zápas výrazná převaha umocněná vyloučením Kadidla, když se hostující Novotný dvakrát „poděkoval" za hrubky v domácí obraně a zajistil tak svému týmu nečekané vítězství.

Důležité tři body si naopak připsaly Křižanovice, když v domácím prostředí udolaly Holetín. Hosté sice dlouho vedli, ale pak se domácím podařilo vstřelit dvě branky a cenná výhra byla na světě. Po nevydařeném utkání s Ronovem jistě hřejivá… Pro hosty je alespoň potěšitelné, že díky vysoké prohře Svídnice se paradoxně přes porážku posunuli v tabulce o jedno místo výše.

Zápasy o Černého Petra doma naopak nezvládly Rozhovice (se Svratouchem) a Zaječice (s Krounou). Přitom v obou byli dlouhou dobu hostitelé lepší, ale staré známé pravidlo říká, že když se nedá gól, nemůže se vyhrát. A tak oba celky přenechaly všechny body stejně „namočeným" soupeřům, což mělo za následek jediné, propad na samý chvost tabulky. Pro Zaječické sice hraje jeden bodík k dobru, ale i tak, 15. místo rozhodně není umístění, se kterým by byli spokojeni. A Rozhovice? Tam se musí přes zimu sehnat střelec, který bude konečně dávat góly. Pouhých deset vstřelených je ostudné! To pak může dělat obrana v čele s brankářem Pleskotem co chce (a že dělá, 30 inkasovaných není vůbec špatné), ale k bodům to nevede.

RADEK PECINA