Probojovali se tak do celostátní části Ondrášovka Cupu, která začne předkolem 23. července.

Česká Třebová – Hlinsko 1:4 (0:2).

Branky: Morkes – Marek 2, Slováček, Holec.

Tak lehký průběh finálového utkání si Hlinečtí zřejmě nepředstavovali. Pomohl jim ovšem rychlý gól, který padl již v 6. minutě po rychlé akci, kdy centr Cacha umístil Marek hlavou do sítě – 0:1. Třináctá minuta byla pro hosty opět šťastná. Po kombinační akci totiž Slováček přidal druhý úspěch. Do konce prvního poločasu měli Hlinečtí na svých kopačkách nejméně čtyři brankové příležitosti, ale z velké územní převahy už do přestávky nic nevytěžili.

Na začátku druhé půle pokračovali hosté ve velkém tlaku, vynikající šanci propásl Marek a vzápětí domácí Česká Třebová trestala, když Morkes vstřelil kontaktní gól. Trochu otřesený celek z Vysočiny měl následně čtvrthodinový herní výpadek, ale v závěru vše napravil po gólech Marka a Holce. Dokráčel tak k zaslouženému vítězství a postupu do celostátního kola.

FC Hlinsko: Kopecký – Urubčík, Popelka, J. Novák, Bouška – Veselský (73. Hrubý), P. Novák, Marek, Cach – Slováček (83. Holubec), Holec (75. Slavík).

Předkolo celostátní fáze Ondrášovka Cupu se hraje 23. července a hned o týden později bude na pořadu první kolo. Nebylo by špatné, kdyby současná zelenobílá jedenáctka z Vysočiny napodobila slavný hlinecký tým, který to před více než třiceti lety dotáhl v poháru tak daleko, že jako účastník krajského přeboru postupně vyřadil divizní Chrudim a Pelhřimov, druholigový Třinec, na penalty úřadujícího mistra ČSSR Baník Ostrava a vypadl až po prodloužení s dalším protivníkem slavného jména Duklou Praha 1:2.

Pro zajímavost – 6. srpna dojde k zajímavému přátelskému utkání vítězů krajských kol v Opatovicích nad Labem, kde se Hlinečtí utkají s dosud neznámým vítězem Královéhradeckého poháru.