Ve fotbalovém okresním přeboru se všeobecná pozornost zaměřila do Miřetic, kde si to místní fotbalisté rozdali v přímém souboji o postup s Prosetínem. Rekordní návštěva se gólu nedočkala, což udělalo radost lídrovi. Tomu stačí doma zdolat již zachráněnou rezervu Heřmanova Městce. Naopak Miřetičtí musí zvítězit na hřišti ohrožených Nasavrk a doufat v klopýtnutí prosetínského lídra…

Svídnice – H. Bradlo 4:2

V první půli byli domácí fotbalovější, což vyjádřili brankami v páté a 16. minutě. Pod dojmem dvoubrankového vedení Svídničtí po změně stran polevili a soupeř toho využil k vyrovnání, které trvalo až do 82. minuty, kdy domácí Šustr vstřelil ze hry opět vedoucí gól a vítězství nad papírovým favoritem definitivně potvrdil až v nastaveném čase - 93. minutě střídající Abouneama.

Fakta - branky: Dvořák, Kacafírek, Šustr, Abouneama – R. Kumpan, Maruna. Rozhodčí: Smitka. Diváků: 90. Poločas: 2:0. Svídnice: Holeka – Sokol, Šustr, Langr, Dubský, Kaška, Kožíšek, Kacafírek, Kubašta, Dvořák, Kašpar (Starý, Abouneama). Horní Bradlo: Nevečeřal – Kovačka, D. Pospíšil, Dalecký, Semerád, Maruna, R. Bláha, Kumpan, Jos. Bláha, Kroutil, I. Pospíšil (Jar. Bláha, A. Pospíšil, Novák).

Vítanov – Nasavrky 2:1

Zápas s mnoha šancemi na obou stranách. U obou mužstev zachytali velmi dobře brankáři. V závěru se k domácím přiklonilo i štěstí, výsledku by spíše odpovídala remíza.

Fakta - branky: Jehlička 2 – P. Plíšek. Rozhodčí: Žďánský. ŽK: 1:1. Diváků: 80. Poločas: 2:0. Vítanov: Hovorka – J. Daniel, Neuwirth, Cestr, J. Jůn, Novotný, Jehlička, Z. Daniel, Doležal, Vařečka, Kučera, (Nosál, Jůn, Stehno). Nasavrky: nehlášeno.

Ronov – Luže 4:1

V utkání dvou sestupem ohrožených mužstev byli šťastnější domácí, zejměna díky hattricku agilního Klepetky.

Fakta – branky: Klepetko 3, Staněk – Pekhart. Rozhodčí: Kišš. ŽK: 1:2. Diváků: 80. Ronov: Žítek – Staněk, J. Spěvák, M. Spěvák, Daru (V. Klug), J. Klug, Filka (Polák), Průša, Ondráček, Svoboda (Varga), Klepetko. Luže: Richter – Pekhart, Glencner (Černý), Sejkora, Chmelík, Frič (Bozděch), Jíra (Hanko), Urban, Pitra, Kapitola, Roubíček.

Bítovany – Rosice 5:1

Domácí nastoupili k utkání pouze s jedenáctkou hráčů, a když se jim ve 20. minutě zranil Nešetřil, dohrávali zápas v desíti. Přesto se ve druhém poločase rozstřílel jejich kanonýr Mihulka a čtyřmi góly poslal Rosice do třetí třídy.

Fakta – branky: Mihulka 4, R. Řehák – Komárek. Rozhodčí: Semerád. ŽK: 4:4. ČK: 0:1 (Komárek). Diváků: 60. Bítovany: Augustin – Nešetřil, Kysela, M. Řehák, Kudrnka, Čechlovský, Mašek, Pilař, Souček, Mihulka, R. Řehák. Rosice: Procházka – Dachovský, Novotný, Nekvinda, Dvořák, Zahálka, P. Marel, Steklý, J. Marel, Christel, Komárek (Laštůvka, Jelínek, Volejník).

H. Městec B – Dřenice 4:0

Utkání bylo dlouho na vážkách. Úvod II. půle patřil hostům a v 58. minutě jejich kapitán P. Kudyn neproměnil penaltu. Tu mu vystihl brankář Pošík. Ten se vyznamenal i o dvě minuty později, když Kudyn šel na něho tentokrát sám, ale rovněž na něj nevyzrál. To hosty zlomilo a ke konci již koncertovala rezerva Jiskry.

Fakta – branky: 9. M. Salfický, 70. Hamsa, 78. Mach, 83. Kápička. Rozhodčí: Kykal. ŽK: 3:3. Diváků: 185. Poločas: 1:0. H. Městec B: Pošík – Vojtěch, Hlaváč, Celunda, Veleba, Šafránek, Hamsa, M: Salfický, Zrůst, Krejčík, D. Salfický (Kápička, Mach, M. Vegeš). Dřenice: M. Kudyn – Pištínek, Spilko, Hybeš, Michálek I, P. Kudyn, Michálek II, Suchý, Rychtařík, Musil, Šulaj (Pekař, Valenta, Synek).

Miřetice – Prosetín 0:0

Snímky z tohoto utkání najdete ve fotogalerii.

Před rekordní návštěvou více než sedmi stovek diváků, kterou v Miřeticích dlouho nepamatují (dle některých pramenů byla na stadionu až tisícovka diváků) byli lepší v prvním poločase hosté, po přestávce zase fotbalisté Tatranu, ale branka ve veledůležitém zápase o postup do 1. B třídy nepadla. Konečná remíze je zasloužená, ale radost z ní mají jenom Prosetínští.

Fakta – rozhodčí: Hamerník (Pardubice). ŽK: 2:4. Diváků: 700 platících! Tatran Miřetice: Alinče – Vtípil, Fidra, Slanina, Sokol, Beran, Slavíček, P. Řezníček, Kouba, T. Řezníček, Douša (Polák, Dejnožka). SK Sokol Prosetín: Havel – M. Ročňák, Ondráček, Kropáček, Starý, Remeš, Pešek, J. Ročňák, Vít, Peřina, Vodvárka (Černý, D. Ročňák).

Chrast – H. Týnec 6:1 Nehlášeno!