Co říkáte na současnou situaci s vršovickým Ďolíčkem?

Samozřejmě je to pro nás velmi nepříjemná věc. Doufejme, že bude mít dobrý konec. V podstatě je problém v tom, že Praha 10 odsouhlasila změnu pozemku, schválila to na zastupitelstvu a předala to na magistrát hlavního města Prahy. Tam buď nějakou liknavostí či lajdáckostí, nebo možná i úmyslem to někdo pozdržel. Oni mají čas od převzetí papírů k vyřízení 45 dní, prakticky ale již čtyři měsíce se nic nedělo. Z tohoto důvodu majitel stadionu reagoval tak, že nám dal výpověď. Je to spíše nátlak na to, aby se radnice hlavního města Prahy trochu rozhoupala a provedla nějaké řešení, a to v co nejbližší době.

Vy stále působíte ve vedení klubu. Jakou funkci vůbec zastáváte?

V Bohemce jsem jakýmsi čestným prezidentem. Klub neřídím, nemusím tam dělat mravenčí práci, moje role je spíše reprezentativní s partnery, firmami, medii a podobně.

K tomu navíc stále sportujete…

Pohyb mně stále přináší obrovské potěšení. Proto se snažím hodně sportovat, pokud ovšem mám čas a ten si samozřejmě rád udělám. Kromě fotbalu, což je pro mě nejvíce namáhavý sport, hraji také golf, tenis, stolní tenis, kulečník, karty. Zkrátka všechno, co je hravé a v čem se dá o něco soutěžit.

Právě se chystáte na dnešní zápas. Terén ale není zrovna nejlepší…

To není. Ale dalo se to při tomto počasí čekat. Samozřejmě na ten rozbahněný terén na chvilku vlezu, a budu to hrát jako jsem to hrával zamlada. Asi si zalezu do středového kruhu a začnu rozdávat pokyny (smích). Na trestný kop ale už nepůjdu, protože míč už pořádně neukopnu ze vzduchu do brány. Jedině snad kdyby byla penalta, tak se k tomu postavím. Uvidíme.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně zdraví při Vašich aktivitách. Na závěr dodejme, že se jediné penalty zápasu úspěšně zhostil Karol Dobiáš. 

Největší „hvězdy" Klokanů přijely do Stolan

V rámci 80. výročí založení místního fotbalového klubu se v sobotu konalo ve zdejším sportovním areálu sportovní odpoledne. Po celý den zde probíhal doprovodný program pro děti, nechybělo bohaté občerstvení. Hlavní dění oslav dva fotbalové zápasy moderovali Kateřina Němcová a Luboš Akrman.

O mistrovském zápase okresního přeboru mezi domácí jedenáctkou a SK Chrast (4:2) jsme informovali aktuálně již v pondělníku. Dnes se přeneseme na exhibiční utkání starých gard, které probíhalo za řízení trojice rozhodčích ve složení Kolbaba Vaško, Kopecký a kdy se na útulném stadiónu tísnily na čtyři stovky diváků. Po předešlých deštích a prvním odpoledním střetnutí byl terén ve velmi špatném stavu, přesto se obě jedenáctky na zápas těšily. Diváci tak mohli sledovat výkony bývalých fotbalových hvězd jako brankáře Zdeňka Hrušky , Karola Dobiáše, Antonína Panenky, ale i dalších plejerů ligových trávníků.

Na široké soupisce domácích figurovalo osmnáct fotbalistů, kteří dříve oblékali dres SK Stolany. V brance se vystřídali Petr Trojan s Birtusem. V poli to byli Miloš Buřval, Miloš Dobrý, Roman a Jiří Motyčkové, David Němec, Petr Popelka, František Starý, Petr Steiner, Patrik Šimon, Jaroslav Vávra, Filip Uhlíř (ve druhé půli posílil tým hostí, když za ne zcela zdravého brankáře Hrušku chytal se třemi zlomenými a ofáčovanými prsty nastoupil Jaroslav Němec), Martin Kapitán, Karel Tůma, Zdeněk Volf, Petr Nosek a František Švec.

Na fotografii plakátu pro tuto oslavu jsou chlapci z „Ďolíčku" v počtu sedmnácti. Tentokrát jich do Stolan dorazilo pouze jedenáct, když dvanáctým hráčem byl syn internacionála Panenky Tomáš, jenž jak nám prozradil, hraje okresní fotbal za Jevany.

Sestava Bohemians 1905: Zdeněk Hruška Karol Dobiáš, Zdeněk Prokeš, Zdeněk Čáp, Pavel Medynský, Vítězslav Mojžíš, Jaroslav Němec, Antonín Panenka, Miroslav Paták, Zdeněk Koukal, Milan Škoda a Tomáš Panenka.

SK Stolany - Bohemians 1905 6:6

Branky: Šimon 2, Volf, Fr. Starý, Dobrý, R. Motyčka Tomáš Panenka 2, Mojžíš, Paták, Dobiáš pen., Škoda.

Zápas se hrál na 2 x 35 minut. Jak šly minuty a góly: 4. Mojžíš 0:1, 5. Šimon 1:1 (hrál ve Stolanech ze největší slávy, kdy se kopal krajský přebor), 15. Volf 2:1 (fotbalista Hlinska oblékal rovněž stolanský dres), 19. T. Panenka 2:2, 21. Fr. Starý 3:2, 29. Šimon 4:2, 35. Paták 4:3 a tím skončil poločas.

O přestávce došlo na vyznamenání jedenáctky těch, kteří měli co do činění ve stolanském fotbale: Jan Svoboda člen a pokladník, František Zachariáš hráč, trenér, předseda, Karel Petržílek hráč, Vlastimil Starý hráč, František Mikan předseda ZD Stolany a sponzor, Miroslav Přibyl starosta obce, jenž se zasloužil o výstavbu kabin, Jaroslav Kořínek dlouholetý člen a předseda SK, Petr Dzama dlouholetý člen, funkcionář, rozhodčí, Josef Novák dlouholetý člen a trenér, Jaromír Doležal sekretář a hlasatel, Miroslav Hebký manažer nejúspěšnějšího období SK Stolany.

A mohl začít druhé poločas. Ve 47. Dobiáš pen. 4:4, 50. Škoda 4:5 a vzápětí srovnal Dobrý na 5:5. V 52. R. Motyčka 6:5. Přišel závěrečný tlak hostí, kdy skvělý Birtus (dnes gólman Holetína) vychytal řadu jejich šancí. Nakonec však nestačil na poslední střelu Tomáše Panenky, která podtrhla konečnou remízu 6:6.

Tím sportovní aktivity ve Stolanech pro tento den skončily. Areál poté ovládla roková kapela Promile a po ní rockotéka rádia Beat.

JAROMÍR DOLEŽAL