„Poprvé to bylo asi před osmi lety v tehdejší Tip lize. Tenkrát jsem vyhrál barevnou televizi,“ usmívá se úspěšný tipér, který je ještě na rozpacích, jak naloží s letošní hlavní cenou – sudem piva Rychtář. „Zatím nevím, co s ním budu dělat, ale nějaká příležitost se určitě najde. Možná ho využijeme při oslavě padesátin trenéra Luďka Zajíce u nás na AFK, nebo se najde příležitost při blížících se svátcích,“ tvrdí bývalý fotbalista ligového dorostu a divizního mužstva tohoto chrudimského klubu.

V současné době je Pavel Křečan asistentem trenéra Pavla Jirouska u prvního týmu AFK Chrudim. „Doma jsme na podzim docela dost ztráceli, což mě stálo body i ve Fortuna lize, ale zase jsem si pomohl, když se nám povedlo venku čtyřikrát vyhrát,“ uvažuje Křečan. Ten byl i vítězem prvního kola podzimní části Fortuna ligy, takže se dá říci, že ji „orámoval“ v úvodu i celkově. „Kluci mě trochu hecovali po tom vítězství v 1. úvodním kole soutěže a dokonce jsem musel přispět něco do týmové pokladny,“ dodává stálý hráč naší Fortuna ligy, který podává kupony v sázkařském „hnízdě“ restaurace Chrudimka.
V souvislosti s jeho úspěšností v naší dlouhodobé soutěži se nabízí otázka, jestli tipuje i v běžných sázkových kancelářích. „Jinde netipuju, ale třeba to někdy zkusím,“ drží se zásady „nikdy neříkej nikdy“.

No a na závěr si ještě zkusmo zatipoval, jak dopadne úvodní jarní zápas „jeho afrkáčů“ na hřišti Ústí nad Orlicí. „Nebýt zbytečné domácí porážky s tímto soupeřem v úvodním kole letošního divizního ročníku, tak jsme mohli doplnit trojici vedoucích týmů s 29 body. Takže věřím, že to na jaře soupeři oplatíme a celkově skončíme opět na medailové pozici ve velmi vyrovnané špici tabulky,“ uzavírá Pavel Křečan.