Bývalý prvoligový hráč a trenér reprezentačního týmu Malty se zajímal o projekt Pedagogického lycea v návaznosti na Sportovní centrum mládeže AFK Chrudim.

Pozitivně hodnotil zejména personální zabezpečení školy, její koncepci i propojení na dorostenecká mužstva AFK Chrudim. Z jednání vyplynula dohoda o možnosti přímého studia fotbalových trenérských licencí pro žáky lycea ve spolupráci s ČMFS a Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze.

Dušan Fitzel také přítomné informoval o záměrech svazu a svých představách o fotbalové budoucnosti v České republice.

„Po předsedovi ČMFS Ivanu Haškovi jsme v letošním školním roce mohli ve škole přivítat dalšího významného fotbalového funkcionáře,“ doplňuje k návštěvě ředitel Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Bohemia s.r.o. Jaromír Pecina.

„Projekt sportovního lycea v propojení na fotbalový klub, který jsme nastavili a úspěšně jej realizujeme je ojedinělý v celé České republice a jsem rád, že se o něj zajímají i vrcholní představitelé ČMFS. Za podporu našeho snažení děkuji i dalším účastníkům setkání panu předsedovi OFS Vojtěchu Čižinskému, hlavnímu trenérovi sportovních tříd Základní školy U stadionu Mirzovi Rahimičovi, šéftrenérovi SCM AFK Chrudim a svému spolupracovníkovi Ludvíku Zajícovi a členovi komise mládeže ČMFS a trenérovi Zdeňku Kocmanovi,“ dodává Pecina.