Se zástupci našich týmů se na tomto místě tradičně ohlížíme za uplynulým kolem Krajského přeboru Pardubicka. Z remízového kola, kde všechny zápasy musely rozhodovat pokutové kopy, vybočila pouze rezerva Chrudimi, která doma jasně přehrála „béčko" Letohradu.

Třemošnice – Polička 1:1, penalty 4:2

Branky: 77. Kunášek – 51. Navrátil. Pro domácí velmi důležitý zápas, ve které bylo potřeba bodovat. To se , i když ne naplno, podařilo a dva těžce vydřené body s kvalitním soupeřem zůstaly doma. Utkání mělo spád, a i když chybělo více fotbalovosti, bylo se na co dívat. První vážnou situaci pro domácí řešil ve 12. minutě Auersvald. Ve výskoku se prosazoval Stejskal.

Po té zahrozil v 17. minutě M. Šindelář střelou těsně vedle šibenice Slaného svatyně. Největší šanci v první půli zamřil ve 29. minutě Slaný Formanovi. Ten nejprve na zadní tyči hlavičkoval, Slaný bravůrně chytil a opakovanou dorážkou již Forman bránu netrefil. Ve 35. minutě střílel Menšik tvrdě, ale nad bránu hostí.

Do druhé půlky nastoupil v celku hostí Navrátil, dal hře Poličky myšlenku a v 51. minutě, kdy propadlo celé mužstvo domácích na půlce hostí, skóroval – 0:1. Auersvald si na míč sice sáhl, ale ten stejně za jeho zády skončil. Třemošničtí ovšem nesložili zbraně a v závaru před bránou hostí se v 77. minutě nejlépe zorientoval Kunášek a srovnal na konečných 1:1. V závěrečném penaltovém rozstřelu byl šťastnější tým domácích a připsal si nakonec dva body (4:2 na pokutové kopy).

Tomáš Jambor, asistent trenéra: „Naše zdravotně zdecimované mužstvo (ze základu chyběli J. Vančura, Kvíčala a Kalina) podalo bojovný výkon a po zásluze si připsalo alespoň dva body. Polička má kvalitní tým a je s podivem, že na jaře nebodují. V první půlce jsme mohli skórovat častěji nežli soupeř. Opak byl ve druhé půli, takže 'křížkové' utkání. Nyní již musíme myslet na utkání v Letohradu, dát mužstvo zdravotně co nejvíce dohromady a bodovat. Každý bod v boji o záchranu bude důležitý. Tabulka je silně zkreslená, jelikož chybí některá nehraná utkání a také nejsou odečteny body Lanškrounu. Nesmíme se s naší pozicí spokojit a kluci musí nadále makat."

Chrudim B – Letohrad B 5:0

Branka: 33 Ráliš, 65 a 72 Kroutil, 75 Vácha, 82 Langr M. Dle postavení obou soupeřů v tabulce se mělo jednat o jednoznačnou záležitost. Domácí začali aktivně a držením míče soupeře nepouštěli do hry. Vypracovali si i nějaké příležitosti, ale bez gólového efektu. Gólové uklidnění přinesla až 33. minuta a gól Ráliše. Domácí se uklidnili a soupeře zatlačili do defenzivy. Hosté přečkali poločasový tlak a do kabin odcházeli s jednogólovým mankem.

Druhý poločas tlak domácích sílil a v rozmezí deseti minut rozhodli postupně o výhře domácích dvěma góly Kroutila a nechytatelnou střelou z dálky Váchy. V 82. minutě ještě vyškolil obránce hostí i s brankářem na brankové čáře Langr M. a pečetil tak výhru chrudimské rezervy na debaklem zavánějících 5:0.

Miroslav Teplý, trenér: „Výsledek 5:0 je jednoznačný, ale soupeř ukázal nejen určitou kvalitu,ale i chuť hrát a ve svém postavení se porvat o úspěch a body. Hráče jsem od počátku nabádal k trpělivosti a dodržování nastaveného stylu a ve finále to přineslo zasloužený úspěch. Když se vrátím k otázce v před sezónních prognózách, tak je škoda, že je Letohrad víceméně odsouzen k sestupu na úkor jiných, protože je to podle mě opravdu škoda a na rovinu říkám, že mě to svým způsobem mrzí. Za předvedený výkon a výhru ovšem chválím celý tým a doufám, že herní pohodu přeneseme do dalších kol."

M. Třebová – Slatiňany 1:1 penalty 5:4

Jaromír Hanuš, sekretář: „Po herně i bezbrankově vyrovnané první půli šli 7 minut po přestávce do vedení z rychlého útoku domácí. Naši pak přiložili pod kotel,závěrečná půlhodina hry se odehrála prakticky jen na půlce domácích. V 72.minutě po tečované ráně Koudelky jsme se dočkali i zaslouženého vyrovnání. Obrátit skóre už jsme však nedokázali – i proto,že dvě stoprocentní šance z malého vápna neproměnil Pokorný a hlavní sudí v závěrečné pětiminutovce nepotrestal penaltou proti domácím ani ruku jejich beka na zemi na malém vápně, ani zákrok na pronikajícího Koudelku hluboko uvnitř pokutového území. Penalty už jsou loterií, končily už za šera…"

Holice – Hlinsko 0:0 penalty 5:4

Jiří Skála, trenér: „Do Holic jsme odjížděli z důvodu množství zraněných hráčů s malinko improvizovanou sestavou. V zápase měli domácí sice častěji míč v držení , ale jejich akce končily před naší šestnáctkou. Protože naše defenzíva pracovala spolehlivě i po přestávce, tak se ani ve druhé půli skóre neměnilo. Musím říct, že kluci hráli opravdu zodpovědně a zápas odmakali. Kolektivní výkon, včetně hráčů z lavičky."