Jubilantovi popřál náklonnost ke stolanskému fotbalu a zároveň předal dres SK předseda klubu Zbyněk Buřval, následován řadou fotbalistů a příznivců. Padesátiny připadají na pátek 19. června.

Oslavenec je aktivním sportovcem odmala, vždyť stolnímu tenisu se věnuje od podzimu 1972. Nejprve to bylo pod vedením Jiřího Steklého a Pavla Horta, poté pod Jiřím Pokorným, stále v Chrudimi. Vojnu absolvoval v Dukle Písek a poté dvě sezony nosil dres ligové Tesly Pardubice.

S fotbalem ve Stolanech je spojen od roku 1974, od roku 2005 pracuje s mládeží. S žáky a dorostem procestoval několik zemí Dánsko, Maďarsko, Rakousko, dvakrát Itálie a Švýcarsko. „Chybí nám ještě Francie, Španělsko a samozřejmě náš sen Anglie, ale to je dálka a spousta peněz," říká Petr. Protože dorost ve Stolanech sezonou 2014/2015 končí, SK přihlásil do nového ročníku „B" družstvo dospělých, jehož trenérem se stane Petr Steiner: „Těším se, že nastoupím v podzimní sezoně se synem Petrem (18 let) v jednom mužstvu."

Dalším sportem, který Petrovi učaroval, je basketbal. A to od svých dvanácti let, díky známému tělocvikáři Bohouši Kaskovi. „Tento pan učitel, jak jsme se na srazech s ostatními shodli, by měl mít na „Emiláku" sochu! Vždyť kolik nás vychoval pro sport, hlavně ten chrudimskej, je až k neuvěření. Jeho památná slova: Dej si jich padesát (řeč je o počtu kliků, ne o cigárkách nebo pivech) dnes zní téměř symbolicky."

A zapomenout nemůžeme ani na šachy. Ve Spartaku Slatiňany hrál jako žáček, ale bez větších úspěchů. Jak sám říká, „ani velmistra Smejkala jsem na domácí půdě neporazil."

Oslavenci tímto přejeme hlavně hodně zdraví, životního optimismu a ještě spoustu krásných zážitků s jeho milovaným sportem.

Sporťáci Chrudimského deníku