Ocenění jim proto budou předána podle možností v náhradních termínech.

Tři nejvyšší fotbalová vyznamenání pojmenovaná po někdejším význačném fotbalovém funkcionáři, jenž byl svého času i místopředsedou UEFA, obdrželi bývalý reprezentační trenér Milan Máčala, který působil úspěšně po mnoho let v zemích kolem Perského zálivu, dále západočeská fotbalová legenda František Plass a žurnalista a předseda Klubu sportovních novinářů ČR Zdeněk Pavlis.

Dalších třiačtyřicet ocenění „Osobnost fotbalu – nositel plakety Dr. Václava Jíry“ bylo uděleno na základě návrhů krajských a okresních fotbalových svazů. Ty vybraly osobnosti, které coby hráči, trenéři, rozhodčí nebo funkcionáři obětovaly fotbalu značnou část svých životů.

Pardubický krajský fotbalový svaz letos nominoval trojici Jaroslav Gála (navržen OFS Chrudim), Karel Čupr (navržen OFS Svitavy) a Radovan Filip (navržen OFS Ústí nad Orlicí). V tradičním „kolečku“ tedy nominanta neměl OFS Pardubice.

Jaroslav Gála (ročník 1952) je široké fotbalové veřejnosti znám především coby dlouholetý rozhodčí na úrovni okresu, kraje i českých soutěží. S píšťalkou nebo praporkem se na zelených trávnících pohybuje desítky let. V současné době působí také jako delegát v soutěžích Řídící komise pro Čechy, pracoval rovněž v komisích rozhodčích jak ve svém domovském okrese Chrudim, tak ve vyšších soutěžích. Jeho jméno je spojeno i se vzestupem fotbalu v Luži, kde je aktuálně předsedou klubu a za jeho působení zažila kopaná ve městě pod Košumberkem nebývalý rozmach, mimo jiné tamní áčko nyní čeří vody na předních pozicích v krajském přeboru Pardubického kraje.

Rovněž Karel Čupr (ročník 1958) spojil svůj fotbalový život nejprve s píšťalkou, se kterou projel hlavní jižní Moravu, kam Svitavy v minulosti patřily. Po vzniku Pardubického krajského fotbalového svazu působil jako delegát a dal se i na funkcionářskou dráhu. Především se plně věnuje činnosti na OFS Svitavy. Byl jeho předsedou, řadu let členem výkonného výboru a sportovně – technické komise. Z pozice okresního administrátora Informačního systému FAČR se podílel na hladké aplikaci projektu Fotbalové (r)evoluce v okresních klubech.

Radovan Filip (ročník 1969) je spojen s fotbalem v obci Žichlínek. A nejen s fotbalem, vždyť ji vede dokonce coby starosta. Ve svém klubu aktivně hrál, trénoval, byl také předsedou a nadále působí v jeho vedení, významně se mimo jiné podílel na výstavbě nového hřiště v Žichlínku. Kromě toho se věnuje práci na okresním fotbalovém svazu, je členem jeho výkonného výboru a předsedou sportovně – technické komise.