Chomutovský tým s kádrem zkušených plejerů mívá pravidelně v České fotbalové lize vysoké ambice, ale v minulé i letošní sezoně se mu je nedaří naplňovat. V jarní sezoně ovšem podává zlepšené výkony založené především na důsledné defenzívě. Potvrzuje to fakt, že jeho gólmani udrželi hned šestkrát čisté konto, jak je vidět v souhrnu výsledků: Bezbrankovou remízou skončily duely Chomutova ve Vltavíně, ve Strakonicích a s Převýšovem, Nulu ve statistice inkasovaných gólů mu přinesla výhra 1:0 na Spartě B a shodná vítězství 4:0 nad Pískem a s Horními Měcholupy. Zbývající jarní výsledky Chomutova: s Kolínem 2:3, s Domažlicemi 2:1 a naposledy porážka 1:2 na hřišti lídra v Kunicích.

Zmíněný přehled naznačuje solidní formu chomutovského týmu, proto na jeho hřiště pojedou Chrudimští zítra s opatrností. Vždyť i v loňské sezoně Chomutov ve vzájemném utkání s MFK doma vyhrál 3:1. Bilanci doplňujeme i výsledky z našeho hřiště U Vodojemu. Loni Chrudim zdolala Chomutov 2:0, v probíhajícím ročníku 2:1.

„V jarní sezoně se nám daří podávat zlepšené výkony a rádi bychom toho využili k posunu co nejvýše v tabulce. Rozhodně bychom se nezlobili, kdyby se nám podařilo uhrát třetí místo, ale jsme si vědomi, že nás čekají těžcí soupeři. Nejbližší nyní v Chomutově a další ve středečním vloženém kole na hřišti kandidáta postupu v Kolíně," nechal se po utkání s Hlavicí slyšet kanonýr Radim Holub, který soupeři nasázel hned dva hattricky.