Otázky pro zástupce klubu: 

1. Jak hodnotíte podzimní část?

2. Jaké máte plány na zimní přípravu a chystáte změny v týmu?

Divize C

Jan Zvolánek, trenér MFK Chrudim B

1. Se 7. místem a ziskem dvaadvaceti bodů panuje spokojenost. Na začátku sezony jsem říkal, že bychom se chtěli pohybovat v klidných vodách tabulky, vyhnout se záchranářských starostem a to se nám po odehraném "poločase" této sezóny zatím plní. Vyšel nám skvěle úvod sezony, kdy jsme hned po prvních 4 kolech brali 10 bodů. Poté jsme začali body lacině ztrácet, ale také naštěstí sbírat. Někde jsme mohli a měli bodovat naplno, někde jsme zase body pro mnohé překvapivě získali. 


2. Na zimní přípravu se společně sejdeme v pondělí 8. ledna, ale chlapci a chlapi začnou polykat tréninkové dávky po vánočních svátcích individuální kondiční přípravou. Do tréninkové procesu zařadíme talentované dorostence z naší úspěšné U19. Určité změny v kádru jistě proběhnou. V týmu zůstanou jen hráči, kteří budou chtít na sobě tvrdě pracovat a "prát" se o místo v sestavě. Máme naplánováno celkem 7 přátelských utkání, ze kterých se postupně bude krystalizovat sestava do prvních mistrovských utkání. Závěrem bych chtěl speciálně poděkovat Radkovi Šprtovi, Pepovi Širůčkovi a Josefu Mrkvovi za vynikající spolupráci, dále realizačnímu týmu našeho A mužstva a v neposlední řadě všem lidem v klubu, kteří se o chod B mužstva starají. 

Bezbranková první půle se změnila v demolici.
Ohlasy: Slatiňanskou smršť v okresním derby odnesla Proseč

Martin Šejvl, hrající asistent trenéra Hlinska

1. Nejsme spokojeni s podzimem, přes dobrou přípravu i postup přes MOL Cup nám nevyšel začátek, kumulovali se problémy s docházkou či zraněními. I přes lehkou obměnu kádru v průběhu sezóny se nepodařilo získat více bodů. 

2. Budeme se chystat na jaro, jak nejlépe to půjde. Příprava začne 10. ledna a odehrajeme několik přípravných zápasů. Určitě dojde k obměně kádru, také se zapojí navrátilci po zranění. 

Krajský přebor

Tomáš Jambor, předseda Třemošnice

1. Podzimní část sezony se mi nehodnotí nejlépe. Po pravdě jsem počítal s lepším umístěním i s více body na našem kontě. Tým se pomalu přebudovává, mládne. K tomu je třeba mít v týmu pár zkušených hráčů, kolem kterých mladé hráče "zabudujeme". Ovšem čáru přes rozpočet nám udělala letní příprava, když nejprve došlo k vážnému zranění Honzy Vančury, asi nejzkušenějšího a nejpotřebnějšího hráče v záložní řadě. Ten na podzim do žádného utkání nenastoupil. Následně se zranil dlouhodobě i kapitán mužstva a stoper Petr Šindelář a koncepce se rozpadla jako krabička z karet. Další pracovní povinnosti a lehčí zranění hráčů nám naše postavení v tabulce jenom komplikovala. Na druhou stranu mám radost z mladých hráčů, kteří určitě mají našlápnuto k pravidelnému nastupování v soutěži. Doufám, že na jaře jejich čas příjde.

2. V každém případě se budeme snažit udržet na našem krásném, nově zrekonstruovaném stadiónu ve Třemošnici krajský přebor. To je úkol číslo jedna. Vzhledem k tomu, že složil funkci dosavadní trenér Miroslav Semerád a musíme řešit tuto situaci, to nebude nic lehkého. K týmu se vrací na trenérský post Míra Šindelář starší a bude mít určitě hodně práce. Dále řešíme nějaké příchody a hlavně doufáme v návrat zraněných hráčů do týmu. Při této příležitosti bych chtěl popřát všem hráčům v soutěži radost ze hry a co nejméně zranění. Funkcionářům pevné nervy i hodně úspěchů ve vedení svých mužstev.  Všem pak, včetně funkcionářů pardubické kopané, krásné svátky, hodně zdraví a potřebného štěstí v roce 2024.

Tomáš Linhart je s umístěním Chrudimi po podzimu spokojený.
Důvěra v trenéry i hráče se vyplatila. Umístění odpovídá kádru, tvrdí Linhart

Jiří Tesař, trenér Heřmanova Městce

1. Na začátku sezóny se nám nepodařilo do týmu "přitáhnout" zkušené kvalitní hráče. Ba naopak jsme byli nuceni z béčka stáhnou dva hráče a z dorostu jsme vytáhli tři mladíky. Po podzimu 12 místo a 16 bodů nelze hodnotit jinak, než neúspěch. Chtěli jsme mít aspoň 20 bodů, být v klidu ve středu tabulky a to se nám nepovedlo. Největší ztrátu po velmi špatném výkonu hodnotím zápas v Moravanech. Zde však musím říct, že na nás stačila osa Moravan (Lukas - Beran - Kříž) a celý soupeřův tým makal jako celek. Tréninková morálka byla v průběhu sezóny dobrá, přístup většiny hráčů aktivní. Tak jak bývá zvykem i nám se nevyhnula různá zranění a tak jsme sestavu měnili každou chvilku, což se projevilo i v herní kvalitě. 

2. Zkoušíme oslovovat jiné hráče a tým doplnit, ovšem v rozjeté sezóně jen málokdo opustí svůj tým a půjde jinam. Uvidíme v lednu, ale počítáme s tím, že kádr zůstane stejný. Příprava je naplánovaná a začínáme v prvním novoročním týdnu. Věřím, že kluci máknou, budou připraveni a v druhé polovině sezóny se popereme o každý bod. 

I.B třída

Miroslav Hluchník, trenér Stolan

1. Podzimní část nelze hodnotit jinak, než-li pozitivně, dá se říct nad očekávání. Cíl uhrát 20 bodů, skončit v lepší polovině tabulky splněn a s přibývajícími výhrami si kabina vytyčila nový cíl: podzimní část sezóny vyhrát. Záměrně říkám podzimní, na jaře půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, čeká nás spousta těžkých utkání.


2. Zimní přípravu zahájíme 5.1. halou, také je v plánu soustředění a od poloviny února bychom měli sehrát přípravná utkání, soupeře jsme oslovili již s předstihem, čekáme na potvrzení termínů umělé trávy na MFK, případně v Ohrazenicích. Stav kádru zůstane dá se říci nezměněn, jedno jméno je v jednání, jinak by se měli zapojit hráči po zranění, také ti, co na podzim absentovali kvůli mj. pracovním povinnostem. Na závěr přeji všem klidné svátky, v novém roce hlavně zdraví.

Martin Pavlík, trenér Svratouchu

1. Po naprosto katastrofálním začátku, když jsme z pěti kol měli pouze tři body, jsme nakonec podzim skončili na čtrnácti bodech a horším středu tabulky. Trápí nás špatné výsledky v domácích zápasech, na kterých musíme dost zapracovat do jarní části. Naopak jsme přivezli tři výhry z venku a ve zbylých utkáních předvedli výborné výkony, kromě posledního utkání v Cholticích, kde nás domácí přehráli výrazně.

2. Budeme trénovat od půlky ledna, třikrát týdně. Blok fyzické přípravy zakončíme soustředěním v Proseči jako každý rok, od března máme v plánu tři přípravné zápasy. Nikdo u nás nebude končit, a jestli někdo přijde, to uvidíme v průběhu zimy. 

Aleš Meloun, předseda Rváčova

1. Ačkoli jsme neměli nijak přehnaná očekávání, konečná bilance je pro nás přeci jen trochu zklamání. Dlouhodobě nás trápil zdravotní stav a absence některých opor a pokles výkonnosti nejednoho hráče. Také nasazení, bojovnost a energie v některých zápasech nebyla v pořádku.

2.  Věříme hlavně, že se uzdraví minimálně tři stabilní hráči naší základní sestavy a doplníme mužstvo o alespoň dva kvalitní fotbalisty. Jinak zimní příprava věříme proběhne standardně v našich podmínkách a odehrajeme alespoň čtyři přípravné zápasy, abychom byli od prvního jarního kola schopni bodovat a udrželi 1.B třídu i pro další soutěžní ročník.