Skupina A

SPŠST Chrudim – SOU a SOŠ Chrudim 4:1
SOU a SOŠ Chrudim – GJR Chrudim 0:4
GJR Chrudim – SPŠST Chrudim 0:3
Skupinu A vyhrálo mužstvo chrudimské průmyslovky, které se prezentovalo disciplinovaným výkonem. V boji o finále výsledkově překvapivě snadno přehrálo místní gymnazisty, když vsadilo na obranu a trestalo soupeře z brejků. Gymnazisté své šance neproměnili.

Skupina B

SZeŠ Chrudim – OA Chrudim 0:4
SŠ Bohemia Chrudim – SZeŠ Chrudim 11: 0
OA Chrudim – SŠ Bohemia Chrudim 0:1
Také tým obchodní akademie vsadil v boji o finále na defenzívu a tato taktika mu vycházela v utkání s favorizovanými lyceisty až do samotného závěru.

O třetí místo se konal
pouze penaltový rozstřel:
OA Chrudim – GJR Chrudim 4:3

Finále

SŠ Bohemia Chrudim – SPŠST Chrudim 0:0, na penalty 4:3
Vítěz květnového celostátního finále této soutěže měl zejména v průběhu druhého poločasu drtivou převahu, ale všechny góly si snad vystřílel v úvodním utkání se zemědělkou. Lyceisté neproměnili ani nejvyloženější šance, a tak musely rozhodnout až pokutové kopy. V těch pak byli šťastnějším týmem.

Jaromír Pecina, ředitel SŠ Bohemia i celého turnaje: „Po úvodním hladkém vítězství naši chlapci trochu podcenili mužstvo obchodní akademie a pojistku vstřelili až v samém závěru. Ve finále jsme měli evidentně více sil a zejména konec druhé půle se hrál pouze na jednu branku. Při penaltách často všichni mluvíme o loterii, ale je nutné si uvědomit, že s vývojem kolektivních her a jejich pravidel tyto standardní situace k dovednostem hráčů (střelců i brankářů) již neodmyslitelně patří, protože přináší body navíc, postupy i trofeje.

Turnaj měl solidní úroveň a od semifinále se hrály vyrovnané zápasy. Naši kluci si musí uvědomit, že se na ně soupeři značně soustředí, chtějí se vytáhnout a porazit je. Obhájit pozici je vždycky těžké." (rp)