Mistrovské soutěže sice ještě zdejšímu celku AFK nezačaly, už v neděli 26. července ho ale čeká první ostré utkání v nadcházející sezoně. V prvním kole Poháru ČMFS přivítá na domácí půdě od 17 hodin druholigový Hradec Králové.

Zatímco pro „votroky“ to bude generálka před startem ligové soutěže, pro svěřence chrudimského trenéra Pavla Jirouska je utkání součástí přípravy na novou sezonu v divizi. Její start je naplánován až na 8. srpna.

„Hradec Králové je v utkání samozřejmě jednoznačně favoritem. Hraje o dvě třídy vyšší soutěž, navíc je oproti nám už ve finální fázi přípravy,“ konstatuje trenér AFK Chrudim Pavel Jirousek.

Přesto nechce jeho mužstvo Hradeckým situaci nijak ulehčit. „Rozhodně chceme uhrát co nejpříznivější výsledek a představit se v co nejlepším světle,“ ujišťuje trenér. Utkání je takovým východočeským derby, půjde tedy nejen o postup do dalšího kola poháru, ale i o prestiž.

Trenérovi nyní dělá trochu vrásky sestava. „Kapitán Martin Holub má potíže s kolenem. Zatím neznáme diagnózu, ale do utkání určitě nenastoupí. Chybět bude i Tomáš Vácha, který je na dovolené,“ vypočítává.

Jelikož do startu divize chybí ještě dva týdny, o ideální sestavě zatím není jasno. V poháru tak dostanou šanci hráči širšího kádru. „Máme tu nějaké nováčky, ale nejen pro ně bude tohle utkání zatěžkávací zkouškou, takovým testem, který odhalí, jak se jim podaří obstát v těžkých utkáních,“ vysvětluje trenér Pavel Jirousek.

Utkání s Hradcem Králové bude pro loni třetí tým divize C vůbec nejtěžším utkáním celé letní přípravy. Vítěze nedělního derby čeká ve druhém kole venku lepší z utkání Admira Praha versus Velim.