Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pohodová historická valná hromada MFK

Chrudim - Historicky první valná hromada Městského fotbalového klubu Chrudim, který vznikl k 1. 7. 2011 po sloučení klubů AFK a SK Chrudim, se nesla v příjemné atmosféře v restauraci Muzeum.

11.3.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

A není divu, vždyť asi málokdo po loňském vzniku MFK čekal, že se nováček ČFL takhle zviditelní a bude přezimovat v čele tabulky o dvanáct bodů před dalšími pronásledovateli. „Jsem rád, že se v praxi prokázala správnost myšlenky jednoho chrudimského fotbalového klubu,“ pozdravil přítomné starosta města Petr Řezníček. Zároveň přiblížil možnosti realizace investičních akcí na obou zdejších fotbalových stadionech, kdy bude nejvíce záležet na tom, zda se podaří dosáhnout na dotace z různých zdrojů, protože město samotné by tyto nákladné akce svými prostředky nezvládlo.

Ve zprávě o činnosti klubu za minulé období jeho předseda Jan Čechlovský zdůraznil slavnostní ráz výročního jednání. „Nejde jenom o úspěšné sportovní výsledky hlavně A týmu, ale i kvalitní práci všech devatenácti družstev v MFK. Do budoucna bude hlavní ekonomicky stabilizovat klub, rozšiřovat spolupráci s městem a samozřejmě po sportovní stránce hrát dobrý fotbal, který by bavil nejen hráče, trenéry a funkcionáře oddílu, ale i diváky a sponzory,“ řekl mimo jiné Jan Čechlovský. Dotkl se i stávajících nedostatků, kterými jsou nutnost aktualizace členské základny a důkladné zprovoznění webových stránek.

Následně seznámili delegáty s činností jednotlivých věkových kategorií trenéři Pavel Jirousek (za dospělé), Ludvík Zajíc (za dorost) a Mirza Rahimič (za žákovské týmy). Trenér Jirousek ocenil dobré přijetí v areálu U Vodojemu, což přispělo k úspěšnému podzimnímu tažení A týmu. „Podařilo se nám přilákat k fotbalu pár diváků, zviditelnili jsme Chrudim po celé republice, až jsme některým konkurentům trnem v oku,“ konstatoval. Připomněl také nutnost urychleného hledání náhrady za starší hráčskou generaci, vždyť Linhartové, Vladykové či Holubové nebudou hrát věčně. Nadhodil i otázku, jestli tři týmy dospělých v městě jako Chrudim není zbytečný luxus.

Ludvík Zajíc a Mirza Rahimič připomněli nutnost zachování zdejších Sportovních center mládeže, protože jinak by klub upadl na provinční úroveň. „V tom případě by nás ostatní kluby rozebraly,“ řekl doslova Zajíc. A to by byla opravdu škoda, vždyť v Chrudimi vyrostlo a vyrůstá mnoho fotbalových talentů. V současné době jsou například v mládežnických reprezentacích současní sparťané Juliš a Záviška, nebo Jedlička a Kratochvíl, kteří působí v Hradci Králové.

Luboš Popelka seznámil delegáty s čerpáním rozpočtu v minulém roce a s návrhem rozpočtu na letošní rok, který by měl skončit přebytkem 200 tisíc korun.

V následujících volbách valná hromada zvolila nový výbor klubu, který bude pracovat v příštím čtyřletém období ve stejném složení Jan Čechlovský, předseda, Aleš Kubát a Ladislav Libý, místopředsedové, Martin Škrha, generální sekretář, Tomáš Linhart, sportovní manažer, Vojtěch Čižinský, Jiří Hlavatý, František Lankaš, Josef Mrkva a Ludvík Zajíc členové. Na doporučení mecenáše klubu Ivana Hoffmanna byla do výboru kooptována Nikola Sládková jako marketingová manažerka. Revizní komise bude pracovat ve složení Vladimír Mrázek, předseda, František Malina a František Skála členové.

Autor: Petr Novák

11.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nikdo by nepodpořil menšinovou vládu ANO, pokud by v ní byl i nebyl Andrej Babiš.
AKTUALIZOVÁNO
51

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

POLICIE - ilustrační foto.

S nožem v ruce měl vyhrožovat prodavačce

Potkani v Chrudimi hodují na otrávených nástrahách

Chrudim – V uplynulých dvou dnech mohli Chrudimáci potkávat nad kanalizačními příklopy v ulicích města dvojici mužů v reflexních vestách. Šlo o techniky Miloše Novotného z odborné deratizační firmy Ekosan a Marina Fialu z Vodárenské společnosti Chrudim, kteří se v režii vodařů pustili do sezónního hubení potkanů.

Voličské průkazy šly na dračku

Chrudim – Pracovnice odboru správního na Městském úřadu v Chrudimi zaznamenaly v tomto týdnu rekordní počet žadatelů o voličský průkaz. „Celkem jsme jich vydali 242 kusů.

Nikoliv bramborová medaile, ale zlatá!

Chrudim, Havlíčkův Brod – Dívčí družstvo chrudimské SOŠ a SOU obchodu a služeb ve složení Viktoriya Koval a Eliška Horáková získalo minulý týden na soutěži „O bramborovou pochoutku Vysočiny“ v Havlíčkově Brodě 1. místo a zlaté medaile!

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení