Závěr soutěžního ročníku 2007/8 dospěl do předposledního kola, ve kterém je již hodně rozhodnuto. Z ČFL sestupují tři poslední (při pohledu na tabulku zatím Slavie B, Příbram B a Blšany, ohrožen je i Kolín), tři skupiny divizí opustí deset mužstev s nejmenším bodovým ziskem, v našem případě jde o Choceň. To vše má návaznost na sestupy v rámci Pardubického kraje. Dnešní prognózy před víkendem jsme vybrali dle našeho uvážení, neboť: co mají trenéři či sekretáři pořád vymýšlet, když řada jejich hráčů již myslí na zasloužený odpočinek?

Krajský přebor

Vysoké Mýto – Hlinsko
Domácí tým je hodně nevyzpytatelný. Po dvou posledních porážkách (s Dobříkovem 2:3 a v Prachovicích 2:4) se zřejmě bude chtít před domácím publikem vytáhnout. Čeká jej však soupeř, který by rád zakončil tento ročník druhým místem, avšak dotírají na něj Svitavy, Letohrad B a AS Pardubice. Zřejmě rozhodne lepší kvalita kádru a tu má Hlinsko.

Prachovice – Lanškroun

Prachovický jarní finiš byl sice obdivuhodný, ale ztráta z podzimu se dohnat nedala. Pět bodů za týmem předposledních Stolan je dvě kola před závěrem děsivých a jen zázrak by při sestupu posledního mužstva KP mužstvo zachránil. Celkově šest vítězství Holcimu proti jedenadvaceti porážkám hovoří za vše. Jejich soupeř ze středu tabulky produkuje dobrý fotbal, a tak se dá předpokládat, že zvítězí i v tomto duelu.

M. Třebová – Skuteč
V souboji šestého se třináctým už opravdu o nic nepůjde, pouze o prestiž. Moravskotřebovští doma body nerozdávají, naopak si mohou své postavení v tabulce ještě vylepšit. Naopak jejich soupeř již při posledním svém vystoupeni proti AS Pardubice nedal do hry srdíčko, a to bude zřejmě rozhodující i nyní.

AS Pardubice – Stolany
Pardubičtí od domácího výbuchu s rezervou Letohradu 1:7 další tři utkání neprohráli a jsou v tomto utkání jasným favoritem. To dokládá i jejich postavení v tabulce. Stolanští pro jistotu udržení potřebují ve dvou posledních zápasech získat ještě jeden bod. Za určitých okolností (střelecky se jim bude dařit jako proti Poličce a v defenzívě se vyvarují chyb), by mohli případně s bodíkem počítat.

I. A třída

Rosice – H. Městec
Domácí tým tápe, a proto je také na chvostu tabulky. Naopak mužstvo trenéra Vratislava Rychtery má za cíl vybojovat takové umístění, kam svými výkony patří (po porážce v Semaníně 1:2 již pět kol neokusil hořkost porážky). Pokud se mu podaří plně bodovat, mohl by pomýšlet na bronzový post. Vždyť na čtvrtou Litomyšl ztrácí bod (přímý souboj v derniéře na domácím hřišti), na třetí Žamberk dva.

D. Újezd – SK Chrudim

Přímý souboj o střed tabulky. Oba soupeři v posledním kole neuspěli (domácí odjeli ze Semanína s porážkou 0:2, naopak „eskáčko“ doma nestačilo na lídra ze Srchu V případě, že Chrudimští vybojují bod, mají možnost v závěrečném kole dosud dvoubodovou ztrátu na dolnoújezdské vymazat, když hostí Moravany a D. Újezd zajíždí na hřiště tonoucích Morašic.

I. B třída

Mikulovice – Chroustovice
Zde se zdá být situace jasná ve prospěch „Mikulek“, kterým se v jarních odvetách daří, což v minulém kole pocítil slatiňanský Spartak. Naopak situace v chroustovickém týmu je špatná, mužstvo z důvodu nedostatku hráčů čeká na ukončení soutěže, se kterou se nejméně na rok rozloučí.

Proseč – Rváčov

Proseč patří k solidním týmům tabulky a nic na tom nemění ani poslední domácí porážka s Rozhovicemi. V tomto utkání je samozřejmě favoritem, ale jejich soupeř posledními dvěma remízami naznačil zlepšenou formu a není vyloučeno, že vybojuje dotřetice rovněž remízu.

Rozhovice – Třemošnice
Souboj čtvrtého se druhým slibuje zajímavou sportovní podívanou, což potvrdili oba soupeři v posledních zápasech vítězstvími 2:0 v Proseči resp. 4:1 s Paramem. Vzhledem k tomu, že hosté disponují nejlepším útokem (71 branek), dá se předpokládat, že neodjedou s prázdnou. Proto remíza není vyloučena.

H. Jelení – Slatiňany
Souboj pátého se sedmým má dle současné formy jednoznačného favorita, byť v tabulce je mezi nimi rozdíl pouze tři body. Slatiňanští po pěti neúspěších za sebou by se měli konečně „chytit“, ale v tomto bouřlivém prostředí by to byl zřejmě malý zázrak.

Kameničky – Načešice
Domácí jsou ve svém prostředí velmi nebezpeční, ale lídr tabulky nikoho nešetří a „válcuje“, co se jen dá. Takže pro tipující „dvojčička“ nebude žádným překvapením.

Hlinsko B – Chrudim B
Souboj rezervních „béček“ je zcela otevřenou záležitostí, i když dle postavení v tabulce jsou v tomto případě favoritem hosté. Asi nepřekvapí, dojde-li v malém derby rivalských klubů dělbě bodů.

(dom)