Martin Škrha: „S psychikou celého oddílu otřásla tragická smrt Pavla Hromádka. Jsem hrdý na hráče, že se semkli a za Pavla vykopali vysněný krajský přebor.

Za úspěšnou sezonou se ohlížíme s místopředsedou, sekretářem a vedoucím mužstva SK Chrudim MARTINEM ŠKRHOU.
Co bylo pro postup klíčové?
Sezona 2009-10 se na „eskáčku“ nesla ve znamení postupového cíle do krajského přeboru. Přebudování a omlazení mužstva nasvědčovalo tomu, že to není nereálné. Vstup do soutěže nám na podzim vyšel. Porazili jsme mužstvo Valů, zvítězili na horké půdě v heřmanoměstecké Bažantnici a doma si poradili s mužstvem Morašic.

Bohužel pak nám osud přichystal tvrdou ránu, když tragicky zahynul náš hráč, kamarád Pavel Hromádko. Otřáslo to s psychikou celého oddílu a já jsem hrdý na všechny hráče, kteří se semkli a za Pavla nakonec vykopali vysněný krajský přebor. Kvůli této tragédii jsme byli nuceni odložit zápas v Dolním Újezdu, který jsme poté zremizovali a doma jsme těsně porazili kandidáta postupu, nováčka z Třemošnice. Tato utkání jsme hráli pod enormním psychickým tlakem, ale mužstvo to zvládlo.

Na podzim jsme ztratili body již jen v Chocni za bezbrankovou remízu a prohráli jsme ve Slatiňanech, kde byl soupeř lepší. Po podzimní části jsme vedli tabulku o dva body a vzhledem k tomu, že postupovala přímo dvě družstva, zaměřili jsme se na udržení náskoku. Zimní přípravu jsme většinou absolvovali na umělé trávě AFK Chrudim.

Mužstvo jsme ještě posílili o klíčové hráče Míšu Svobodu z Načešic a hlavně Ondru Haufa z AFK.

Jarní část pro nás nebyla vůbec lehká, neboť jsme měli těžké rozlosování. Zajížděli jsme totiž na hřiště soupeřů z horní poloviny tabulky. Přesto jsme na jaře zaváhali pouze v Moravanech, kde jsme prohráli, a v Třemošnici, kde jsme ovšem uhráli důležitý, a řekl bych zlatý bod. S I. A třídou jsme se rozloučili kanonádou s Prachovicemi, které jsme rozstříleli 13:2. O našem postupu bylo jasno již tři kola před koncem, a nakonec to bylo z prvního místa.
SNÍMEK DO KLUBOVÉ KRONIKY.

Zleva – horní řada: Asistent trenéra „áčka“ a trenér B mužstva Jaroslav Koky, asistent Josef Mrkva, Michal Svoboda, Jan Lištván, Michal Pudil, Michal Motyčka, Ladislav Štursa, Tomáš Veverka, Martin Šebek, Lukáš Koreček, trenér Marian Sabol, vedoucí mužstva Martin Škrha, manažér František Lankaš, dolní řada: Pavel Čáslavský (fanoušek), Jiří Hudeček, Jan Hýsek, Martin Pudil, David Lankaš (kapitán), Ondřej Hauf, David Tesař, Jan Gregor, chybí: David Vrbka, Tomáš Wenzl, Milan Novotný a Zdeněk Fantl.

Letní přestávka je krátká, jak máte zajištěnou přípravu na vyšší soutěž?
Momentálně se v oddíle připravujeme hlavně na dvoudenní mezinárodní turnaj přípravek, který bude probíhat Za Vodojemem o tomto víkendu. Naši dospělí také ještě nekončí a pojedou si zahrát v sobotu do Slatiňan s místním Spartakem a přispět tak k oslavám jeho 110. výročí založení klubu.

Všichni se samozřejmě na krajský přebor velmi těšíme a nechceme ponechat nic náhodě. Kádr, který vybojoval postup, bychom chtěli a měli udržet a ještě nějakou tu posilu přivést.
Zatím máme domluvená přípravná utkání s FKAS Pardubice, Spartakem Slatiňany, Dolním Újezdem a o dalších ještě jednáme. Trénovat začneme někdy kolem 10. července. Do přípravy nastoupí i naši nadějní dorostenci, kteří se nám budou rozehrávat v „béčku“ a poté budou připraveni naskočit i za první tým.
Pevně doufám, že se na sezonu připravíme důkladně a věřím, že nebudeme v krajském přeboru hrát druhé housle. Přeji nám všem, až budeme po roce hodnotit v naší restauraci Za Vodojemem se skvělou obsluhou sezonu 2010-11, abychom ji mohli označit opět jako úspěšnou.
Nemohu ještě zapomenout vyjádřit velký dík všem našim fanouškům, kteří nás neúnavně povzbuzovali po celý ročník a byli pověstným dvanáctým hráčem. Doufám, že jim to vydrží i do krajského přeboru!