Fotbalisté zdejšího Sokola měli po podzimu sezonu v I. B třídě velmi dobře rozehranou. Po napínavých jarních bojích o postup do I. A třídy nakonec skončili na třetí pozici. Bronz je určitě pěkným umístěním, ale pro mužstvo, které doufalo, že na třetí pokus proklouzne konečně o soutěž výš, je to trochu zklamání.

Podobně hodnotí jinak vydařenou sezonu Prosetína i jeho trenér ZDENĚK CACH. „Soutěž jsme měli pro jaro pěkně rozehranou a kvalitní zimní příprava nám dávala šanci na dobré umístění. Třetí místo je sice pěkné, ale nám se nepovedl ani třetí pokus o postup do I. A třídy,“ shrnuje vlastními slovy promarněnou šanci Cach.

Vydařený podzim přinesl naději

Vraťme se ale ještě na úplný začátek. „Sezónu 2010 - 2011 jsme zahájili těsnou porážkou v Horním Jelení, ale od druhého kola jsme pokračovali šňůrou devatenácti bodů v řadě a díky tomu jsme se usadili na druhém místě tabulky, které jsme udrželi až do konce podzimní části,“ připomíná prosetínský lodivod podzimní výsledky svého týmu.

„Předváděli jsme pěkný fotbal a podávali vyrovnané výkony na domácím i soupeřově hřišti. Například zápas s „céčkem“ Pardubic (vítězství 3:0) předčil vysoko úroveň I.B třídy. Po třinácti kolech jsme tedy měli na kontě 28 bodů, o tři méně než vedoucí AFK B a o dva více než Pardubice C,“ doplňuje Cach.

Ztracené jarní body mrzí

Cíl mužstva pro jarní sezonu byl tedy jasný – postup. A zdařilá zimní příprava naznačovala, že by se s Prosetínem jako kandidátem na „povýšení“ do I. A třídy mělo na jaře opravdu počítat. Jenže …

„Jarní část byla z naší strany herně hodně špatná, a když k tomu přičteme obrovské množství neproměněných šancí, tak to dopadlo, jak to dopadlo. Především domácí remízy s celky Kameniček, Bítovan a Rozhovic velmi mrzí, stejně jako špatné výkony a prohry v Prachovicích a Ronově. Příčiny jsme si rozebrali a hlavně se musíme z toho poučit do nové sezóny,“ doufá trenér Zdeněk Cach.

Posílit chtějí všechny řady

Letní přípravu zahájil s mužstvem při Prosetínské fotbalové show utkáním s výběrem české fotbalové reprezentace U–18. „Od tohoto termínu jsme navázali třikrát týdně tréninkovými dávkami, kromě toho bylo smluveno i několik přípravných zápasů,“ doplňuje Cach. Ten první absolvovali jeho svěřenci o víkendu doma proti Moravanům a prohráli 3:5. V sobotu 23. července v 17:30 přivítají na domácím hřišti Spartak Slatiňany, 31. 7. od 17:00 je čeká v Herálci tamní nováček I. A tř. kraje Vysočina.

„Kádr pro podzimní část chceme doplnit ve všech řadách včetně postu brankáře. Dále se do přípravy zapojí sedm dorostenců, mezi kterými jsou dobří fotbalisté. Já jim příležitost samozřejmě dám, ale musí chtít především oni sami,“ informuje o případných změnách v kádru Zdeněk Cach.

„Věřím, že se nám podaří sestavit pro nadcházející sezonu takový tým, který svými výkony přiláká do našeho pěkného areálu další a další diváky, protože chceme hrát především pro ně,“ doplňuje trenér cíle před novou sezonou.

V té bude chtít Sokol Prosetín opět bojovat o přední příčky a znovu se pokusí o vysněný postup do druhé nejvyšší krajské soutěže. „Rozhodně v boji o čelní místa nechceme chybět a ve všech zápasech hrát naplno,“ dodává na závěr trenér Zdeněk Cach.