Pohárový střet přitom pro domácí nezačal vůbec dobře. Hostující Kolín se ujali totiž už v 6. minutě vedení Sivričem z pokutového kopu. „Nevím přesně, jak ta penaltová situace vznikla, ale nebylo co řešit a rozhodčí to správně písknul," nehledá Radim Holub žádné výmluvy.

Opět se ukázalo, že na úvodech zápasů musí Chrudim zapracovat. „Ta první půlhodina byla z naší strany opravdu špatná, moc jsme nehráli a jen jsme čekali, co se bude dít. Úvody nám letos nejdou, podobně rychle jsme prohrávali i v minulém ligovém kole v Karlových Varech," souhlasí útočník. Po inkasovaném gólu se domácí jen těžko dostávali do hry. „Pomohla nám až standardka, z které padl vyrovnávací gól," naráží Holub na situaci z 38. minuty, kdy trestný kop Kesnera prodloužil Radouš k Adámkovi a ten hlavičkou rozvlnil síť.

První půle tedy skončila remízou, domácí trenér Pavel Jirousek ale ze hry svých svěřenců moc radosti neměl. To ostatně potvrzují i kapitánova slova: „Trenér byl opravdu naštvaný, ale dostali jsme jasné pokyny a ty jsme potom plnili, takže druhý poločas už byl z naší strany lepší." Zlepšená hra domácích přinesla ovoce, a to už šest minut po změně stran, kdy právě Holub usměrnil Mastíkovu střelu za záda brankáře Čižinského a poslal Chrudim do vedení. Domácí mohli svůj náskok ještě zvýšit. V 82. minutě nařídil rozhodčí Koval po faulu na Jarosze penaltu, Kesnerovu střelu však hostující brankář chytil. V 88. minutě se mohl o pojistku postarat Luptovský, ale trefil pouze tyč.

I tak už ale postup zůstal za Vodojemem, kde se 25. září mohou ve 3. kole těšit na ligovou Olomouc. „Chtěli jsme postoupit dál, ligový soupeř byl velikým lákadlem. Zápas s Olomoucí bereme jako odměnu pro nás i pro naše fanoušky," vysvětluje Holub. „Favorit je jasný, ale pokud se nám povede co nejdéle neinkasovat, stát se může cokoliv."

Myšlenky jeho týmu už se však upínají k dalšímu utkání ČFL. V sobotu od 10:15 přivítá Chrudim na domácím stadionu Za Vodojemem Roudnici nad Labem. „Soupeř sice patří mezi favority soutěže, ale úvod ročníku jim nevyšel a ze dvou zápasů mají pouze bod. Přesto nás nečeká snadné utkání. Ale máme široký kádr, takže můžeme nasadit odpočaté hráče a věřím, že nakonec uspějeme", dodává Radim Holub. Zda mu vyjde jeho tip na výsledek 3:1 se ukáže až v sobotu na hřišti. O kvalitní fotbal určitě nebude nouze a fanoušci by si utkání neměli nechat ujít.