Na první pohled se tedy zdá, že by to nemělo být tak náročné, ale opak je pravdou. Z chomutovského tábora totiž zaznívají hlasy „Proti Chrudimi se už musíme konečně chytit, jinak to už bude hodně nepříjemné."

A není se co divit, protože chomutovský klub, který si před začátkem každé sezony klade vysoké cíle, se krčí zatím na předposlední příčce bez bodového zisku. V letošní sezoně nejprve prohrál v Převýšově 1:3, poté doma s Domažlicemi 0:1 a naposledy v Kolíně 0:2. To Chrudimští ještě nepoznali porážku, když na úvod zdolali Kunice 1:0, poté remizovali v Karlových Varech 3:3 a v minulém kole s Roudnicí nad Labem 2:2. Přitom bodů mohlo být i více, neboť v Karlových Varech zabrali až když prohrávali o tři góly a navíc hráli celý druhý poločas proti soupeři, který postrádal vyloučeného hráče. A také proti Roudnici to mohlo být za tři body. Kdoví, jak by zápas dopadl, kdyby za stavu 1:1 proměnil Luptovský alespoň jednu ze svých velkých šancí?

„Jsme si vědomi toho, že soupeř bude za každou cenu bojovat o to, aby konečně uspěl. Bude to pro nás jistě náročné, neboť v Chomutově příliš nebodujeme. Minule jsme tam remizovali 1:1 a před dvěma lety prohráli 1:3. Budeme se ale samozřejmě na zápas připravovat co nejzodpovědněji a uvidíme, na kolik to bude stačit," uvedl trenér MFK Pavel Jirousek po posledním duelu s Roudnicí.

Doplňme ještě dva údaje. V domácím prostředí zdolal MFK tým Chomutova 2:1 loni a 2:0 v úvodní sezoně svého působení v ČFL.