Pražská Dukla byla nad síly Chrudimi

Praha – V dalším utkání České ligy dorostu zajížděla „devatenáctka" chrudimského MFK do hlavního města, kde se jim postavil mládežnický tým slavné Dukly.

23.10.2016

Fotbal - ilustrační snímekFoto: Deník

Dukla Praha – Chrudim
 3:1 (1:1)

Branka hostů: Kopecký.

Domácí od začátku drželi míč více na svých kopačkách, Chrudimští však dobře bránili a rozhodně se nebáli při každé příležitosti zaútočit. Výsledkem byla spousta vyložených šancí ke vstřelení branky.
Ve 36. minutě se také hosté zaslouženě dostala do vedení, když vyraženou Vašulínovu střelu doklepl za záda domácího brankáře Kopecký. Ve 42. minutě se domácím podařil rychlý protiútok a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Vedení na stranu hostí mohl opět v 55. minutě strhnout Kopecký, ale samostatný únik neproměnil. Od 70. minuty pak domácí vyvinuli velký tlak a hosté se pouze bránili. Nakonec se domácím podařilo převahu proměnit v 88. minutě umístěnou střelou z hranice vápna ve vedení 2:1 a o chvíli později rychlým kontrem do otevřené obrany pojistit vítězství třetí brankou.

Milan Svoboda, trenér Chrudimi: „Na favorizovaného soupeře jsme byli celkem dobře připraveni a první poločas odehráli výborně. Kdyby jsme vedli o 2-3 branky, nikdo z přítomných by se asi moc nedivil. Bohužel se v naší hře vyskytují opravdu bizarní situace, že z šance, kdy vlastně stačí jen trefit branku, nedokážeme ani vystřelit.

Ve druhé půli jsme měli ještě jednu nebo dvě loženky, ale opět bez výsledku. V závěru nás domácí zatlačili do hluboké defenzívy, přesto dlouho nebyli ve finální fázi nebezpeční. Když už se zdálo, že získáme nějaký ten bod přišlo rozhodnutí z celkem nenápadné situace. Takový je prostě fotbal, úspěšný je ten, kdo dokáže být efektivní. My s tím dlouhodobě dost bojujeme a i když herně se začínáme zvedat, potřebný přísun bodů to zatím nepřináší.

Chrudim: Gregovský – Linhart, Matyáš, Zikmunda, Škeřík, Hájek, Pekař, Rožek (65. Švec), Klika, Kopecký, Vašulín

23.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

Policie hledá svědky nehody

Pardubice – Policie hledá svědky dopravní nehody, která se stala 9. listopadu ve 13:38 hodin v ulici Teplého u zastávky městské hromadné dopravy. Neznámý řidič dosud nezjištěného vozidla předjížděl trolejbus číslo 403 řízený ženou, který tímto manévrem poškodil.

Starosta věnuje 10 tisíc korun za dopadení vandalů

Chrudim – Starosta města Chrudim Petr Řezníček se rozhodl vypsáním finanční odměny přispět k dopadení vandala, který nedávno počmáral opravenou Myší díru.

Na Resselově náměstí hořel automobil

Chrudim – Operátor Městské policie Chrudim zaregistroval hořící automobil na Resselově náměstí. Na místo přivolaní strážníci se pokusili automobil uhasit pomocí ručního hasicího přístroje, následně se na místo požáru dostavila jednotka profesionálních hasičů, která automobil uhasila.

Výhry si musíme cenit. Hráli jsme s excelentním týmem, řekl Conde

Praha, Chrudim - Šlágr, hit, magnet… Na jedné straně Sparta, na druhé třináctinásobní mistři z Chrudimi, kteří už jedenáct let v řadě nikoho nepustili k futsalovému titulu. Jenže letos si na mistrovské oslavy brousí zuby právě pražský klub.