MFK CHRUDIM

Jirousek: Věřím, že nebudeme hrát nedůstojnou roli

Chrudim – Nově vzniklý Městský fotbalový klub, který začal psát svou historii k 1. červenci po sloučení AFK a SK Chrudim, dostal do vínku postup do ČFL (místo odstoupivší rezervy Českých Budějovic).

Trenér PAVEL JIROUSEK je přesvědčen, že jeho svěřenci ve vyšší soutěži druhé housle hrát nebudou.„Postoupit jsme stejně chtěli a je jedno, že to bylo až z druhého místa. Na to se historie ptát nebude,“ tvrdí kouč.

Do třetí ligy se Chrudim vrací po šesti letech. S jakými ambicemi?
Musíme si uvědomit, že ČFL je prostě výkonnostně o jeden level výše a je nutné se její úrovni co nejdříve přizpůsobit. Hráči musí hlavně pracovat ve vyšší rychlosti a podle mě jsou schopní se na to adaptovat. Hlavní bude, aby nám vyšel vstup do soutěže, protože máme v týmu řadu mladých hráčů, a ti potřebují samozřejmě podporu jednak fanoušků, jednak nás z realizačního týmu, ale i z hlediska úspěšných výsledků pro získání sebedůvěry. Proto jsme rádi, že máme v kádru i pár zkušených hráčů, kteří by v tomto směru měli mladíkům pomoci. Jsem přesvědčen, že o budoucnost chrudimského fotbalu se nemusíme bát. Cíle ohledně umístění jsou klišé. My se vždycky soustředíme na nejbližší zápas a chceme ho odehrát maximálně jak jsme schopní. Jsem přesvědčen, že nebudeme hrát nějakou nedůstojnou roli.

Museli jste podstatně změnit hráčský kádr?
Snažili jsme se kádr trochu rozšířit, protože tahle soutěž je náročnější (víc zápasů, počítají se karty). Oproti divizi však moc změn nebylo. Kádr byl doplněn jen o staronového Tomáše Dostálka a jedinou novou tváří je Ondra Kesner (oba z Liberce), který do týmu bez problémů zapadl. Spolu s námi se připravují i Tomáš Vávra a Ondra Lacman, kteří skončili v dorostu. Příprava byla kraťounká, ale naštěstí nebylo nutné dělat na nových věcech, více méně jsme pilovali už zažité automatismy. Zdravotní stav je zatím dobrý, jen Honza Luptovský laboruje se svalem. A jsem rád, že si Jakub Vágner zahrál už v posledním přípravném utkání, přesně pět měsíců, tři dny a čtyři hodiny po operaci předního křížového vazu v koleně.

Co dalo týmu pohárové utkání s obhájcem Ondrášovka Cupu?
Nic mimořádného jsme od zápasu s Mladou Boleslaví neočekávali. Favorit podle očekávání rozhodl o zaslouženém postupu třemi rychlými góly. Škoda jen, že jsme ve druhé půli nedali aspoň čestný úspěch. Hlavní je, že nám pohár nezpůsobil žádné komplikace před premiérou ČFL.

Čím byste chtěl pozvat fanoušky na vaše zápasy na hřišti u Vodojemu?
Přeji si, aby nám na hřišti U Vodojemu vytvářeli opravdové domácí prostředí, vždyť oproti Letnímu stadionu zde mají bezprostřední kontakt s hráči a mohou je i více povzbudit. Za své svěřence mohu slíbit, že se budou snažit o co nejlepší výkony i výsledky.

PETR NOVÁK

Soupiska, realizační tým, ideální sestava

SOUPISKA
– brankáři: Lukáš Mrázek (1991), Petr Vostradovský (1990). Obránci: Pavel Štěpánek (1991), Tomáš Linhart (1974), Michal Radouš (1990), Jiří Adámek (1979), Radek Klíma (1988). Záložníci: Jan Luptovský (1983), Jakub Vágner (1989), David Vodrážka (1990), Petr Vladyka (1974), Ondřej Hauf (1985), Lukáš Kopecký (1991), Tomáš Vávra (1992), Ondřej Lacman (1992), Ondřej Kesner (1989). Útočníci: Tomáš Vácha (1985), Radim Holub (1975), Jaroslav Kroutil (1990), Tomáš Dostálek (1988).

REALIZAČNÍ TÝM
– trenér: Pavel Jirousek (1973). Asistent: Pavel Křečan (1969). Vedoucí mužstva: Jan Sládek (1941). Masér: Oldřich Syrůček (1963). Sekretář: Martin Škrha (1973).

ZMĚNY V KÁDRU –
příchody: Dostálek (Liberec) – návrat z hostování, Kesner (Liberec) – hostování.
Odchody: Hlouš (Živanice) – ukončil hostování.

IDEÁLNÍ SESTAVA:
Mrázek – Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek – Luptovský, Vodrážka, Hauf, Kopecký – Holub, Dostálek.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY:
– Žďár nad Sázavou 2:2 (Michalec, Dostálek), – Hradec Králové B 2:0 (Dostálek, Radouš), – Kunice 0:1, – Přelouč 14:0 (Kroutil 3, Dostálek, Vladyka, Adámek a Holub 2, Vágner, Kopecký a Kesner), – Ondrášovka Cup: – Náchod 4:0 (Adámek 2, Dostálek, Holub), – Mladá Boleslav 0:3.
FK PARDUBICE

Rok číslo dva: překonají Pardubice loňský úspěch?

Pardubice – V minulé sezoně stačilo říct Pardubice a soupeři se potili hrůzou.Před startem nové sezony je ale jejich trenér MARTIN SVĚDÍK spíš rozladěn: „K spokojenosti mám zatím daleko. Uvidíme, co ukážou první kola, ale v přípravě se mi u celého mužstva nelíbila defenzivní činnost, navíc děláme zbytečné individuální chyby,“ zlobí se.

Jenže zatímco vloni od nováčka nikdo velké věci nečekal, po senzačním třetím místě a atraktivní kombinační hře se s Pardubicemi letos počítá.

Uvědomujete si, že vaše pozice bude úplně jiná než před rokem?

Já ano, teď ještě zbývá, aby si to uvědomovali i hráči. První sezona je vždycky plná euforie, nadšení a elánu. Umístěním a předvedenou hrou jsme si nastavili laťku hodně vysoko a byl by nesmysl teď říkat, že se chceme hlavně zachránit. Rádi bychom na loňský rok navázali. Ale je mi jasné, že to bude obtížné. Třeba rozlosování soutěže nemáme bůhvíjaké.

Začínáte na hřišti nováčka z Domažlic, který může těžit z podobné euforie jako minule vy…

Přesně, nevíme, co tam čekat. Potom máme doma Chomutov, který nás tady před rokem dokázal porazit, a je to tým s vysokými ambicemi. Pak jedeme do Písku a máme doma Mladou Boleslav, jež naposledy skončila před námi a je předpoklad, že kvalitu kádru udržela. Takže vidíte, že teď před startem soutěže nemá moc cenu vyhlašovat nějaké vysoké cíle. Záleží, jak vůbec začneme, navíc v předchozích dvou letech se nám vyplatilo dívat se jenom na nejbližšího soupeře. Vážně nemá moc smysl řešit, co bude třeba za měsíc.

Sebevědomé vykřikování, že chcete jenom druhou ligu a nic jiného pro Pardubice neexistuje, od vás tedy neuslyšíme?

Rozhodně ne. Jako jeden z mála znám možnosti celého týmu. Záleží na hodně faktorech, navíc když se zavedly farmy a ostatní týmy si mohou půjčovat hráče z vyšších soutěží, stane se třetí liga hodně nevyzpytatelnou. U nás bude důležité, jestli opory dovedou navázat na svoje výkony a jestli se k nim přidají i ti, kterým se tolik nedařilo.

Mluvíte teď i o útočníkovi Radimu Fikejzovi, který v jarní části vypadl ze sestavy, ale v přípravě se mu střelecky docela daří?

Musím říct, že Radim sice spotřebuje na jeden gól pět šancí, ale v přípravě pracuje dobře. U něho stále platí, že musí hlavně zůstat zdravý a nemůže mu vyjít jenom jeden zápas z pěti. Musí potvrzovat v každém utkání, že když je Fikejz na hřišti, znamená to pro tým velký přínos. Velkou neznámou je pro mě naopak výkonnost Davida Petruse. Nevím, co si o tom mám myslet.

Pohráváte si s myšlenkou, že by v útoku mohli vedle sebe nastupovat Fikejz s Brychtou?

Přemýšlím o tom.

V tom případě by ale vypadl ze sestavy dynamický útočník. Změnila by se zásadně i vaše hra?
Tolik zase ne. Strategie a filozofie zůstane stejná. Útok Fikejz, Brychta je jednou z variant, ale uvidíme, nechci předbíhat.

PAVEL RYŠAVÝ

Soupiska, realizační tým, ideální sestava

SOUPISKA –
brankáři: Martin Shejbal (1973), Lukáš Zavřel (1986), Martin Žák (1991). Obránci: Tomáš Prorok (1980), David Hudec (1983), Martin Tischler (1988), David Přibyl (1985), Jan Javůrek (1989), Lukáš Kopřiva (1987), Michal Buriánek (1989), Martin Šejvl (1992). Záložníci: Lukáš Rešetár (1984), Jan Jeřábek (1984), Jan Fidra (1988), Petr Kudrna (1989), Martin Hundák (1987), Filip Jarosz (1990), Vojtěch Kakrda (1989), Jan Řezníček (1992), Lukáš Polák (1992). Útočníci: David Petrus (1987), Radim Fikejz (1987), Martin Brychta (1990), Václav Sklenář (1991).

REALIZAČNÍ TÝM –
trenér: Martin Svědík (1974). Asistent: Jiří Pospíšil (1972). Trenér brankářů a masér: Tomáš Vltavský (1962). Vedoucí mužstva: Jan Císař (1961). Sekretář: Lukáš Ouředník.
ZMĚNY V KÁDRU – příchody: Přibyl (FC Hradec Králové) - hostování změněno v přestup), Rešetár (Klatovy) - prodloužené hostování), Javůrek (Sigma Olomouc) - hostování), Šejvl, Polák a Řezníček – všichni z dorostu,
Odchody: Voženílek (Rozhovice) - ukončení hostování a následně Převýšov, Baldrych, Růžička a T. Kakrda – všichni B mužstvo.

IDEÁLNÍ SESTAVA:
Shejbal – Přibyl, Tischler, Prorok, Javůrek – Rešetár, Řezníček, Jeřábek, Hundák – Petrus, Brychta.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY:
– Sulko Zábřeh 0:0; – Jihlava B 4:2 (Brychta 2, Hundák 2); – H. Králové 1:2 (Jeřábek); – D. Králové 1:2 (Fikejz); – Zlín 0:3; – Hlinsko 5:1 (Fikejz 2, V. Kakrda, Jeřábek, Hundák); – Trutnov 1:1 (Fikejz).
FK OEZ LETOHRAD

Veselý: Každý zápas pro nás bude velká výzva

Letohrad – Suverénním vítězem divize C se stal tým FK OEZ Letohrad pod vedením trenéra JAROSLAVA VESELÉHO, který si je velmi dobře vědom, že třetí liga nebude procházka růžovým sadem, a jak říká, jeho tým si nemůže dovolit promarnit jakoukoli vypracovanou gólovou šanci.

Letohrad třetí ligu v minulosti už hrál, s jakými ambicemi do soutěže vstupujete?
Ambice máme asi jako každý nováček. Vyhnout se bojům o záchranu. Rádi bychom předváděli útočný kombinační fotbal jako v minulé sezoně a přilákali více diváků.

Může být drobnou výhodou to, že budete v ČFL nováčkem?
Výhodu vidím jedinou, že nás soupeři nemusí mít až tak zmapované jako v téměř východočeské divizi C. Na druhou stranu si na nás jako na nováčka zřejmě bude dost mužstev věřit a budou chtít s námi dělat „povinné tři body“ doma.

Doplnil jste kádr, nebo nastoupíte s hráči, kteří vybojovali postup?

Osa mužstva z minulé sezony zůstává. Odešel jen Stejskal a brankář Volšík. Přišli Nágl, Štěpán a brankář Finke.

Odešel od vás David Stejskal, kdo ho v roli kapitána týmu nahradí?
David se rozhodl, že zde již nechce působit. Po dohodě s vedením odchází do Cerekvice. Osobně je mi to líto. Myslím, že to nakonec bude mrzet i Davida, přestože si to třeba teď nemyslí. Je škoda aby hráč v nejlepším věku a slušné formě šel hrát pouze oblastní přebor, přestože má na víc. Přeji mu v dalších působištích to nejlepší. Kapitánem bude jeho zástupce Pepa Semerák.

Ve druhém kole Ondrášovka Cupu jste podlehli Pardubicím. Říkal jste, že toto utkání váš tým prověří. Na co se tedy musíte ještě zaměřit?

Pohárové utkání nám ukázalo, že můžeme hrát vyrovnanou partii i s mužstvem, které myslí na postup z ČFL. Je třeba se jen vyvarovat ztrát koncentrace, hluchých míst ve hře a zbytečných ztrát míče v přechodové fázi. V ČFL mužstva každou takovou chybu nemilosrdně trestají, což se ukázalo. Musíme zapracovat na zlepšení produktivity. V minulé sezoně jsme si byli schopni vypracovat klidně i sedm vyložených gólových situací za zápas, to v této soutěži určitě nebude, proto musíme být schopni dát ze dvou šancí alespoň jeden gól. Jinak nemůžeme pomýšlet na bodové zisky.

Vždy jste říkal, že se žádného soupeře v divizi nebojíte, ale ze všech máte zdravý respekt. Platí to i v ČFL, nebo se najde tým, ze kterého máte větší respekt než z ostatních?

Platí to samé. Respektujeme každého soupeře a jeho sílu, přesto jdeme do každého utkání s cílem zvítězit. Dost těžko se mi odhaduje síla jednotlivých mužstev, uvidí se po šesti kolech. Každopádně je zde několik týmů, které mají ve svém středu velmi zajímavá jména se zkušenostmi z první ligy. Očekávám velmi náročnou a kvalitní soutěž. Jsme rádi, že máme možnost se poměřit s velmi kvalitními protivníky. Každý zápas pro nás bude velká výzva. Jediné, z čeho mám obavy, jsou zranění a případné karetní tresty, nemáme tak široký kádr aby nás případně taková věc nepoznamenala.

HANA HLAVOVÁ

Soupiska, realizační tým, ideální sestava

SOUPISKA – brankáři: Pavel Kykal (1979). Obránci: Michal Vaniš (1979), Martin Strasmeier (1984), René Macek (1994), Ondřej Kail (1989), Jaroslav Moník (1979), Michal Macháček (1988). Záložníci: Lukáš Gerža (1984), Jan Řehák (1988), Ondřej Bíro (1986), Jiří Nadrchal (1984), Josef Kuželka (1988), Jiří Štěpán (1993), Adam Nágl (1993).. Útočníci: Jan Brendl (1979), Josef Semerák (1979), Zdeněk Konečný (1991), Tomáš Kabourek (1994).

REALIZAČNÍ TÝM
– trenér: Jaroslav Veselý. Asistent: Ladislav Friml. Vedoucí mužstva: Miroslav Hynek. Lékař: Jan Skotálek. Masér: Martin Fišer. Sekretář: Faltus Jaroslav.

ZMĚNY V KÁDRU –
příchody: Nágl (Č. Třebová) – hostování, Štěpán (H. Králové) – konec hostování, Finke (Olympia H. Králové) – hostování.
Odchody: Stejskal (Rozhovice) – konec hostování, Volšík (SK H. Králové) – konec hostování.

IDEÁLNÍ SESTAVA:
Kykal – Moník, Vaniš, Strassmeier, Macháček – Konečný, Kuželka, Bíro, Kail – Brendl, Semerák.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY:
– Náchod 4:0 (Biro, Macháček, Kabourek, vlastní), – Šumperk 0:2, – Zábřeh n. M. 4:1 (Nágl, Konečný, Štěpán, Kabourek), – Uničov 2:5 (Semerák, Kabourek), – H. Králové „B“ 1:1 (Konečný). Ondrášovka Cup: – Dvůr Králové 3:2 (Nadrchal, Kabourek, Semerák), - FK Pardubice 0:1.
LOS PODZIMNÍ ČÁSTI

1. kolo: 13. a 14. srpna

Sobota (10.15): Kladno - Plzeň B, Chrudim - Ovčáry, Loko Vltavín - Králův Dvůr, Chomutov - Kunice, Písek - Mladá Boleslav B. Neděle (17.00): Liberec B - Letohrad (10.15), Česká Lípa - Hlavice, Roudnice n. L. - Karlovy Vary, Domažlice - Pardubice.

2. kolo: 20. a 21. srpna
Sobota (17.00): Letohrad - Mladá Boleslav B, Kunice - Písek, Hlavice - Roudnice n. L., Pardubice - Chomutov (10.15). Neděle (17.00): Králův Dvůr - Domažlice, Ovčáry - Loko Vltavín, Plzeň B - Chrudim (10.15) Karlovy Vary - Kladno, Liberec B - Česká Lípa (10.15).

3. kolo: 27. a 28. srpna

Sobota (10.15): Kladno - Hlavice, Chrudim - Karlovy Vary, Loko Vltavín - Plzeň B, Chomutov - Králův Dvůr, Písek - Pardubice. Neděle (17.00): Česká Lípa - Letohrad, Roudnice n. L. - Liberec B, Domažlice - Ovčáry, Mladá Boleslav B - Kunice.

4. kolo: 3. a 4. září
Sobota (17.00):Letohrad - Kunice, Pardubice - Mladá Boleslav B (10.15), Hlavice - Chrudim. Neděle (17.00): Králův Dvůr - Písek, Ovčáry - Chomutov, Plzeň B - Domažlice (10-15), Karlovy Vary - Loko Vltavín, Liberec B - Kladno (10.15), Česká Lípa - Roudnice n. L.

5. kolo: 10. a 11. září
Sobota (10.15): Kladno - Česká Lípa, Chrudim - Liberec B, Loko Vltavín - Hlavice, Chomutov - Plzeň B, Písek - Ovčáry, Kunice - Pardubice (17.00). Neděle (17.00): Roudnice n. L.- Letohrad, Domažlice - Karlovy Vary, Mladá Boleslav B - Králův Dvůr.

17. kolo: 14. září
Středa (17.00): Písek - Letohrad, Mladá Boleslav B - Chomutov, Kunice - Domažlice, Pardubice - Loko Vltavín, Králův Dvůr - Chrudim, Ovčáry - Kladno, Plzeň B - Roudnice n. L., Karlovy Vary - Česká Lípa, Hlavice - Liberec B.

6. kolo: 17. a 18. září
Sobota, (16.30): Letohrad - Pardubice, Hlavice - Domažlice. Neděle, 16.30: Králův Dvůr - Kunice, Ovčáry - Mladá Boleslav B, Plzeň B - Písek (10.15) Karlovy Vary - Chomutov, Liberec B - Loko Vltavín (10.15), Česká Lípa - Chrudim, Roudnice n. L. - Kladno.

7. kolo: 24. a 25. září

Sobota (10.15): Kladno - Letohrad, Chrudim - Roudnice n. L., Loko Vltavín - Česká Lípa, Chomutov - Hlavice, Písek - Karlovy Vary, Pardubice - Králův Dvůr, Kunice - Ovčáry (16.30). Neděle (16.30): Domažlice - Liberec B, Mladá Boleslav B - Plzeň B.

8. kolo: 1. a 2. října
Sobota (16.00): Letohrad - Králův Dvůr, Hlavice - Písek, Kladno - Chrudim (10.15). Neděle (16.00): Ovčáry - Pardubice, Plzeň B - Kunice (10.15), Karlovy Vary - Mladá Boleslav B, Liberec B - Chomutov (10.15), Česká Lípa - Domažlice, Roudnice n. L. - Loko Vltavín.

9. kolo: 8. a 9. října
Sobota (10.15): Chrudim - Letohrad, Loko Vltavín - Kladno, Chomutov - Česká Lípa, Písek - Liberec B, Kunice - Karlovy Vary (16.00), Pardubice - Plzeň B. Neděle (16.00): Domažlice - Roudnice n. L., Mladá Boleslav B - Hlavice, Králův Dvůr - Ovčáry.

10. kolo: 15. a 16.října
Sobota (15.30): Letohrad - Ovčáry, Hlavice - Kunice, Kladno - Domažlice (10.15), Chrudim - Loko Vltavín (10.15). Neděle (10.15): Plzeň B - Králův Dvůr, Karlovy Vary - Pardubice (15.30), Liberec B - Mladá Boleslav B, Česká Lípa - Písek (15.30), Roudnice n. L. - Chomutov (15.30).

11. kolo: 22. a 23. října
Sobota (10.15): Loko Vltavín - Letohrad, Chomutov - Kladno, Písek - Roudnice n. L., Kunice - Liberec B (15.30), Pardubice - Hlavice. Neděle (15.30): Domažlice - Chrudim, Mladá Boleslav B - Česká Lípa, Králův Dvůr - Karlovy Vary, Ovčáry - Plzeň B.

12. kolo: 30. října

Sobota (10.15): Letohrad - Plzeň B (14.30), Hlavice - Králův Dvůr (14.30), Kladno - Písek, Chrudim - Chomutov, Loko Vltavín - Domažlice. Neděle (14.30): Karlovy Vary - Ovčáry, Liberec B - Pardubice (10.15), Česká Lípa - Kunice, Roudnice n. L. - Mladá Boleslav B.

13. kolo: 5. a 6. listopadu
Sobota (10.15): Chomutov - Loko Vltavín, Písek - Chrudim, Kunice - Roudnice n. L. (14.00), Pardubice - Česká Lípa. Neděle (14.00): Domažlice - Letohrad, Mladá Boleslav B - Kladno, Králův Dvůr - Liberec, Ovčáry - Hlavice, Plzeň B - Karlovy Vary (10.15).

14. kolo: 12. a 13. listopadu

Sobota (10.15): Letohrad - Karlovy Vary (14.00), Hlavice - Plzeň B (14.00), Kladno - Kunice, Chrudim - Mladá Boleslav B, Loko Vltavín - Písek. Neděle (14.00): Liberec B - Ovčáry (10.15), Česká Lípa - Králův Dvůr, Roudnice n. L.- Pardubice, Domažlice - Chomutov.

15. kolo: 19. a 20. listopadu
Sobota (10.15): Chomutov - Letohrad, Písek - Domažlice, Kunice - Chrudim, (13.30), Pardubice - Kladno. Neděle (13.30): Mladá Boleslav B - Loko Vltavín, Králův Dvůr - Roudnice n. L., Ovčáry - Česká Lípa, Plzeň B - Liberec B (10.15), Karlovy Vary - Hlavice.

16. kolo: 26. a 27. listopadu
Sobota (10.15): Letohrad - Hlavice (13.30), Kladno - Králův Dvůr, Chrudim - Pardubice, Loko Vltavín - Kunice, Chomutov - Písek. Neděle (13.30): Liberec B - Karlovy Vary (10.15), Česká Lípa - Plzeň B, Roudnice n. L. - Ovčáry, Domažlice - Mladá Boleslav B.