KRAJSKÝ PŘEBOR

SK Holice - ŽSK Třemošnice

Tomáš Jambor, předseda klubu ŽSK Třemošnice: Po přípravných zápasech mám z výkonů našeho mužstva celkem dobrý pocit, příprava se vydařila a tým se sehrál. Teď by to chtělo potvrdit ve vstupním utkání do nové sezony. Víme, že mužstvo Holic posílilo a omladilo svůj kádr. Příprava se mu taktéž vydařila a v poháru postoupili do 3. kola. V samotném střetnutí musíme pokrýt hlavně nám již dobře známého střelce Michalce, ale v přátelácích se též střelecky prosazovali T. Jedlička (návrat z Letohradu) a Kopřiva. Uvidíme tedy, jak si s kvalitními „snajpry" Holic poradí naše defenzíva. Bereme každý bodík.

FC Hlinsko - FK Agria Choceň

Josef Krupička, trenér FC Hlinsko: Všechna mužstva se určitě na začátek mistrovských soutěží těší. Protože začínáme v domácím prostředí, chceme se prezentovat výkonem, po kterém by body zůstaly doma.

MFK Chrudim B - Litomyšl

Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: Na začátek sezóny se těšíme. V přípravě jsme se prezentovali solidní hrou a uhráli dobré výsledky i se soupeři z vyšších soutěží. Litomyšl je tradiční účastník KP, který má svojí kvalitu, o čemž svědčí jeho pohárový postup přes Poličku. Ale my samozřejmě chceme vstoupit do podzimní části úspěšně. Zápas se hraje v neděli od 10:15 na Městském stadionu, čímž bych tímto chtěl na něj pozvat všechny fanoušky.

1. A TŘÍDA

Staré Hradiště - H. Městec

Jan Bareš, předseda Jiskry Heřmanův Městec: Na nový ročník 1.A třídy se těšíme. Průběh letní přípravy nebyl úplně optimální a především poslední přátelský zápas proti Slatiňanům byl z pohledu výkonu týmu mizerný. Věřím ale, že si hráči po pádu z Krajského přeboru uvědomí, že ani tato soutěž nebude jednoduchá. Postrádáme u nich především odpovědnost a nasazení. Tým by měl odjet do Starého Hradiště kompletní.

FK Přelouč - MFK Chrudim C

Martin Škrha, sekretář MFK Chrudim C: Do Přelouče jedeme uhrát dobrý výsledek. Jako každý rok dozná naše rezerva řadu změn a tak budeme vidět, jak se naši mladíci se soutěží popasují.

Sokol Pomezí - FC Hlinsko B

Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: S přípravou jsem nebyl vůbec spokojen, a také generálka ve Stolanech skončila prachbídně. Jsem tedy zvědav, jak dopadne premiéra. Pomezí je velmi těžký soupeř, a to hlavně v domácím prostředí. Pokud uhlídáme jeho standardky, tak šance na nějaký bodík existuje.

Spartak Slatiňany - Kunčina

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: Hned na úvod hostíme nováčka soutěže,který na jaře poměrně suverénně postoupil z B skupiny 1.B třídy. Byť jeho výkonnost a hráče vzhledem ke vzdálenosti od Slatiňan vůbec neznáme, určitě budou dost umět, o čemž například svědčí porážka jen o jeden gól v 1. kole Poháru České pošty proti Lanškrounu, který hraje krajský přebor. Navíc u nich musíme předpokládat tradiční nováčkovský elán. Ale ani my nechceme zůstávat hned od úvodu soutěže pozadu, navíc, když hrajeme doma, kde body rozhodně ztrácet nechceme. Sice se nám určitě nestihnou vyléčit všichni zranění (Kopecký, Moravec, Koblasa), ale věřím,že bychom měli mít dostatečně široký a kvalitní kádr hráčů, kteří je dokáží nahradit.

Mezilesí Načešice - TJ Luže

Jaroslav Koky, trenér Mezilesí Načešice: V přípravě jsme se nesešli k žádnému utkání kompletní, takže si nelze o naší skutečné síle udělat obrázek. Bohužel ani v premiéře v okresním derby nebudeme všichni. Náš soupeř bude jistě nabuzen prvním zápasem v 1.A třídě a o to to budeme mít těžší.

Jiří Kopecký, vedoucí mužstva TJ Luže: V sobotu zajíždíme k prvnímu mistrovskému zápasu v 1.A třídě do Načešic a na utkání se těšíme. Sice stále ještě nebudeme kompletní, někteří hráči si ještě dobírají dovolené, ale přesto chceme podat solidní výkon a odvézt si domů nějaké body.

1. B TŘÍDA

SK Zámrsk - FK Proseč

Hrající asistent trenéra FK Proseč Jiří Macháček: K prvnímu mistrovskému utkání zajíždíme na horkou půdu do Zámrsku, kde nás určitě nečeká nic lehkého. Věřím, že mužstvo je na novou sezonu dobře připraveno. Přestože soupeř skončil v minulém ročníku na čtvrtém místě, my jedeme s bojovnou náladou a chceme bodovat!

Chroustovice - Starý Máteřov

Jaroslav Bečička, sekretář SK Chroustovice: Náš cíl pro tuto sezonu je jednoznačný. Přestože nám v létě odešlo sedm hráčů ze základu, účast v 1.B třídě chceme uhájit. V prvním kole přivítáme doma nováčka z Máteřova a věřím, že budeme bodovat.

Sokol Prosetín - FK Nasavrky

Martin Havel, sekretář Sokol Prosetín: Kádr prošel obměnou, a tak jsme sami zvědavi, jak mladíci nahradí zkušené fotbalisty. Příprava byla jen tréninková, absolvovali jsme pouze jeden zápas doma s Kameničkami, porážka 0:4. V loňské sezoně hrály Nasavrky v popředí tabulky, a tak nás čeká těžký zápas. Naší snahou ale bude, aby body zůstaly v Prosetíně.

Luboš Dostálek, trenér FK Nasavrky: Příprava se celkem vydařila. Všichni hráči k ní přistoupili poctivě a tak doufám, že se toto úsilí projeví i v mistrovských zápasech. Přesto nás na začátek nečeká nic lehkého, neboť náš soupeř je v uvozovkách nováček s velmi zkušeným kádrem, který bude mít navíc i výhodu domácího prostředí. Pro každý tým je začátek důležitý, a proto jakýkoliv bodový zisk ze soupeřova hřiště bereme. (dom, rp)