Na pátečním aktivu krajského fotbalového svazu v úvodním proslovu předseda Výkonného výboru Josef Kořínek poděkoval předně fotbalistům FK Holice za udržení divize, když v předešlých ročnících nováčkové Hlinsko, Svitavy, Skuteč vždy po ročním působení tuto soutěž opustily. Rovněž blahopřál děvčatům z Ředic k udržení I. ligy, ocenil vítězné tažení futsalistů Era-Packu Chrudim a rovněž kvitoval otevřenou čtvrtou umělou plochu v Ústí nad Orlicí (dvě už jsou v Pardubicích a třetí v Letohradě). Pátá „umělka“ se rodí v Chrudimi a má být zprovozněna v polovině října.

Za předsednickým stolem zasedl též Dobromil Keprt, místostarosta České Třebové: „Jsem rád, že dnešní krajský fotbalový aktiv se koná v našem městě, jehož oddíl kopané oslaví 26. července stoleté výročí kopané.“ Před vlastním losovacím aktivem došlo na ocenění – tašky a dresy za prvenství získaly z OFS Chrudim: AFK Chrudim B (KP mladší dorost) a FC Hlinsko (KP starší dorost). Hlinečtí se vzdali postupu do divize ve prospěch druhé v tabulce Chocně. Sadu rozlišovacích dresů obdržel zástupce Mezilesí Načešice (I. B třída dospělých). Krásné poháry patřily nejlepším střelcům: Viktor Shejbal (AFK B v KP mladších žáků) a David Horák, rodák z Luže (Kameničky v I. třídě dorostu). Vzhledem k možným změnám termínů mistrovských utkání bylo upozorněno na dvě významné sportovní akce v Pardubicích uskuteční: 5. 10. Zlatá Přilba a 12. 10. Velká Pardubická.

Termínová listina

Krajský přebor dospělých při 16 účastnících začíná o víkendu 9. a 10. srpna úvodním kolem, končí prvním listopadovým víkendem s tím, že dvě kola jsou vložená. Patnácté se hraje ve středu 3. 9. a čtrnácté ve středu 17. 9. Náhradní termín je 8. a 9. listopadu.

I. A i I. B třída při 14 účastnících se vejde do období 9. srpna až 2. listopadu, NT má rovněž 9. listipadu.

KP staršího + mladšího dorostu začíná druhým kolem v sobotu 16. srpna s tím, že premiérové kolo je vložené na středu 27. 8. Tato skupina se čtrnácti družstvy skončí v sobotu 1. 11., NT je 8. listopadu.

I. třída dorostu
odstartuje v neděli 17. 8. druhým kolem, to premiérové je rovněž vloženo na středu 27. 8. a dále se pokračuje až do neděle 2. 11. NT je 9. listopadu.

KP starších + mladších žáků má stejný „jízdní řád“ jako KP dorostenců, tedy start v sobotu 16. 8., vložené kolo ve středu 27. 8. a derniéru v sobotu 1. 11., NT o týden později.

I. třída žáků odstartuje až poslední srpnovou sobotu, 30. 8. druhým kolem. Pokračuje se do soboty 18. 10. a premiérové dějství se odehraje na závěr, v sobotu 25. 10. Zde je náhradní termín určen na první listopadovou sobotu.

Přípravky začínají v sobotu 13. 9. a sezona jim končí v sobotu 25. 10. s případným náhradním termínem první listopadovou sobotou.

Dospělí

KRAJSKÝ PŘEBOR: 1. FK Česká Třebová (so), 2. Lanškroun (ne), 3. Svitavy (hlášenky), SKP Slovan Moravská Třebová (so), 5. SK Vysoké Mýto (so), 6. Sokol Dobříkov (so), 7. SK Masokombinát Polička (ne), 8. FC Skuteč (so), 9. Tesla Pardubice B (ne), 10. FC Hlinsko (ne), 11. Jiskra Ústí n. O. (so), 12. FKAS Pardubice (ne 10.15 hř. Slovany), 13. FK Agria Choceň (so), 14. FC Titanic Srch (so), 15. SK Stolany (so), 16. FK OEZ Letohrad B (ne – hl. plocha UMT). Premiéra našich zástupců: Skuteč – Tesla B, Polička – Hlinsko, Lanškroun – Stolany.

I. A TŘÍDA: 1. Jiskra Králíky – Červená Voda (ne), 2. SK Chrudim (so), 3. FK Jiskra Heřmanův Městec (ne), 4. Semanín (so), 5. FK Agria Choceň B (ne), 6. Valy (so), 7. Staré Hradiště (so), 8. Mezilesí Načešice (so), 9. FC Rychnov na Moravě (so), 10. Sokol Moravany (ne), 11. Jiskra Litomyšl (ne), 12. Sokol Dolní Újezd (ne), 13. SK Holcim Prachovice (so), 14. 1. FC Žamberk (so). Premiéra našich zástupců: SK Chrudim – Prachovice, H. Městec – Dolní Újezd, Staré Hradiště – Načešice.

I. B TŘÍDA „A“: 1. FK Kameničky (ne), 2. FC Hlinsko B (ne), 3. Sokol Rosice n. L. (so), 4. FK Proseč (ne), 5. SK Sokol Prosetín (ne), 6. Paramo Pardubice (ne), 7. AFK Chrudim B (ne), 8. FC Libišany (ne), 9. SK-1. FC Mikulovice (so), 10. AFK Horní Jelení (ne), 11. ŽSK Třemošnice (hlášenky), 12. SK Spartak Slatiňany (so), 13. FK Přelouč (so), 14. SK Rozhovice (ne). Při osmi účastnícich z OFS Chrudim uvádíme kompletní premiérové kolo: Kameničky – Rozhovice, Hlinsko B – Přelouč, Rosice n. L. – Slatiňany, Proseč – Třemošnice, Prosetín – Horní Jelení, Paramo – Mikulovice, AFK B – Libišany.

Dorost

KRAJSKÝ PŘEBOR: 1. FK Česká Třebová (so 4a1/2 + 2a1/4 před uz), 2. FC Hlinsko (so 10.15 + 12.30), 3. Svitavy (so – čas hlášenky), 4. SK Třemošnice (hlášenky), 5. SK Vysoké Mýto (so jako Č. Třebová), 6. Tesla Pardubice (so 10 + 12,15 hř. Na Dolíčku), 7. AFK Chrudim B (hlášenky), 8. SK Chrudim (so 10 + 12.15), 9. Lanškroun (so 10.15 + 12.30), 10. Jiskra Ústí n. O. (so jako Č. Třebová – hl. plocha UMT), 11. SKP Slovan Moravská Třebová (hlášenky), 12. Jiskra Litomyšl (so 10.15 + 12.30), 13. SK Masokombinát Polička (so jako Č. Třebová), 14. FK OEZ Letohrad (so 2a1/4 před uz + uz, hl. plocha UMT). V premiéře: Hlinsko – Polička, Třemošnice – M. Třebová, AFK Chrudim B – SK Chrudim.

I. TŘÍDA „A“:
1. FK Kameničky (so 10,30), 2. Sokol Živanice (so uzm), 3. FK Jiskra Heřmanův Městec (so uz), 4. Sokol Újezd (so uz), 5. SK Stolany (so 10), 6. AFK SKP Pardubice (ne 16 – hř. Pamako, UMT), 7. SK Holice (ne uzm), 8. SK Chrast (ne uzm), 9. SK Řečany n. L. (ne uzm), 10. SK Pardubičky (ne 2a1/2 před uz), 11. SK 1. FC Mikulovice (so 3,0 před uz), 12. SK Spartak Slatiňany (so uzm), 13. FK Přelouč (so uzm), 14. Sokol Moravany (ne 10.30). V premiérovém kole: Kameničky – Moravany, H. Městec – Slatiňany, Stolany – Pardubičky, Holice – Chrast.

I. TŘÍDA „B“: 1. FC Jiskra Králíky – Červená Voda, o.s. (so 2a1/2 před uz), 2. Sokol Morašice (ne uzm), 3. Sokol Březová n. S. (so uzm), 4. SK Vítanov (hlášenky), 5. Albrechtice u Lanškrouna (ne), 6. Horní Újezd (ne uzm), 7. SK Sloupnice (so 3,0 před uz), 8. Sebranice (so 3,0 před uz), 9. AFK Horní Jelení (so uz), 10. SK Jevíčko (so uzm), 11. FK Proseč (ne 10), 12. Sokol Dolní Újezd (ne – hlášenky), 13. Sokol Bystré (ne 2a1/2 před uz), 14. 1. FC Žamberk (so uzm). Hned v prvním kole okresní derby: Vítanov – Proseč.

Žáci

KRAJSKÝ PŘEBOR: 1. FK Česká Třebová (ne 3a1/2 + 1a3/4 před uz), 2. Lanškroun (so 9.30 + 11.15), 3. Sokol Rosice n. L. (ne 9.30 + 11.15), 4. SKP Slovan Moravská Třebová (hlášenky), 5. Horní Újezd (so 9.30 + 11.15 hř. Dolní Újezd), 6. Tesla Pardubice (ne 10 + 11.45 hř. Na Dolíčku), 7. SK Masokombinát Polička (so 9.30 + 11.15), 8. FK OEZ Letohrad (ne 9.30 + 11.15, hl. plocha UMT), 9. SK Třemošnice (hlášenky), 10. FC Hlinsko (so 9.30 + 11.15), 11. AFK Chrudim B (so 9.30 a 11.15 hř. Slatiňany, 12. FK Agria Choceň (so 9.30 + 11.15), 13. FK Přelouč (ne 9.30 + 11.15), 14. Jiskra Ústí n. O. (ne 4a1/2 + 2a1/4 před uz, hl plocha UMT). Premiéra našich tří družstev: Tesla Pardubice – Třemošnice, Horní Újezd – Hlinsko, Moravská Třebová – AFK Chrudim B.

I. TŘÍDA „A“ + „B“: 1. FK Kameničky (ne 9.30 + 11.15), 2. SK Chrudim (so 9.30 + 11.15), 3. SK Pardubičky (so 9 + 10.45), 4. SK Stolany (ne 9.30 + 11.15), 5. FC Junior 2007, o.s. (hlášenky, hř. Skuteč, Prosetín), 6. SK Vítanov (hlášenky), 7. volný los u starších, Tesla Pardubice B mladší (hlášenky), 8. FK Jiskra Heřmanův Městec (ne 9.30 + 11.15), 9. AFK Chrudim C (ne 9.30 + 11.15, hř. Slatiňany), 10. SK Holice (so 9.30 + 11.15).
1. Sokol Rybník/FK Česká Třebová B (so hlášenky), 2. Svitavy B (hlášenky, hř. Svitavy – Lány), 3. Jablonné n. O. (ne 9 + 10.45), 4. FK Proseč, o.s. (ne 9.30 + 11.15), 5. Tatran Miřetice (ne 9.30 + 11.15), 6. Jiskra Litomyšl (hlášenky), 7. volný los, 8. 8. FK OEZ Letohrad (ne 9.30 + 11.15), 9. 1. FC Žamberk (ne 9.30 + 11.15), 10. FC Jiskra Králíky – Červená Voda, os.s. (ne 13 + 14.45).

Jaromír Doležal