„Pokud chceme Převýšov v tabulce i nadále převyšovat, nesmíme odtamtud odjet s prázdnou, to znamená, že chceme minimálně zopakovat podzimní remízu ze vzájemného zápasu,“ říká vedoucí mužstva AFK Chrudim Jan Sládek a dodává: „Samozřejmě bychom se nezlobili, kdybychom bodovali naplno, venku se nám hraje lépe a na jaře se nám to už třikrát podařilo. Případný bodový nárůst na číslo 39 by nám již zajistil definitivu i pro příští divizní ročník a v závěru soutěže bychom už měli klid,“ přeje si Sládek.

Oba tým v minulém kole prokázaly solidní formu. Převýšov dokázal vyhrát v Čelákovicích 3:1 a poraženému soupeři tak přidělal notně vrásek. Chrudimští zdolali před týdnem tonoucí Agrii Choceň 4:2. To samo o sobě by nebylo nějak zvláštní, ale je třeba ocenit způsob, jakým se jim to podařilo. Vždyť od 13. minuty hráli bez vyloučeného stopéra Mirzy Rahimiče jenom o deseti a zároveň prohrávali gólem z penalty 0:1. Příkladnou bojovností i dokonalou brejkovou taktikou však dokázali nepříznivý vývoj otočit brankami Hýska, Holuba, Dostálka a Haufa, takže trenér Pavel Jirousek po zápase jenom lakonicky konstatoval: „Před dnešním výkonem svých svěřenců smekám!“

Otázka před zápasem v Převýšově, kde trénuje exmistr ligy s Libercem Bohuslav Pilný, jinak stále hráč Rozhovic, tedy zní – Bude moci trenér AFK po příštím zápase opět smeknout pomyslný klobouk?