Turnaje se zúčastní studenti a jejich pedagogové ze SPŠST a VOŠ Chrudim, SZeŠ a VOŠ Chrudim, SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim, SOU Třemošnice a obou pořádajících škol. Po rozřazovací části přijde na řadu atraktivní vyřazovací k.o.systém.

V uplynulých letech turnaje celkově devětkrát vyhrála SPŠST a VOŠ Chrudim, dvakrát vyhrála mužstva SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim, dvakrát SOU Třemošnice i domácí „hotelovka" a dva ročníky ovládl tým pedagogů a osobností. Obhájcem prvenství z posledních tří let je tým Střední školy Bohemia a celostátně úspěšní studenti sportovního lycea by chtěli i nyní navázat vítěznou šňůru. Ve finále loňského ročníku lyceisté dokázali porazit tým osobností (Radim Holub, Tomáš Linhart či Petr Vladyka).

Mužstva Hotelové školy Bohemia Chrudim a SOU Třemošnice hrála vůbec první dvě finále v roce 1996 a 1997 (9:2 respektive 2:4).

V doprovodném programu se budou prezentovat roztleskávačky z pořádajících škol a jejich stávající studenti, kteří předvedou nejen odborné dovednosti, ale i atraktivní pohybová vystoupení.

Turnaj BOHEMIA-CUP 2016 začíná v 8.30 hodin a finále je plánováno na 15 hodin. Pořadatelé zvou širokou veřejnost, studenty a pedagogy středních i základních škol. Tradiční fotbalové zápolení středoškoláků a jejich učitelů opět slibuje vysokou sportovní i společenskou úroveň. Vstup je zdarma, občerstvení v hale je zajištěno.

V průběhu turnaje bude namíchán drink roku 2016 pro chvíle sváteční pohody. Jeho receptura bude zveřejněna v našich novinách. Mediálním partnerem akce je Chrudimský deník. (bn)