Středa, 17.00: FK Králův Dvůr (15. místo, 5 bodů) – MFK Chrudim (1. místo, 11 bodů). Nováček se sice po výhře nad rezervou Liberce dostal překvapivě do čela tabulky, ale zůstává pevně na zemi. „První příčka je sice hezká, ale jak se říká, zajíci se sčítají až po honu, tedy po 34. kole. Zatím se nám daří, ovšem v tomto anglickém týdnu hrajeme dvakrát venku a pokud neuspějeme, tak můžeme být rázem třeba ve středu tabulky,“ brzdí případnou euforii svých svěřenců i chrudimských fanoušků trenér Pavel Jirousek.

„Je mi jasné, že soupeř bude chtít doma konečně vyhrát. Má ve svých řadách exligisty Saboua či Svátka i další kvalitní hráče. Bude to těžké, ale nepřipouštíme si nějaký stres nebo naopak machrování. Uvidíme, jak se zápas vyvine,“ hodlá se nechat překvapit kouč MFK, jenž nemůže počítat s Luptovským, který je na marodce.

Středa, 17.00: FK Pardubice (2. místo, 11 bodů) – Loko Vltavín (14. místo, 5 bodů). Matematika hovoří jasně. Vltavín by v Pardubicích neměl mít šanci. V dosavadním průběhu soutěže bral body jenom doma. Prvního vítězství se dočkal až v minulém kole, kdy porazil Hlavici. „Pokud chceme být v tabulce nahoře, nesmíme doma ztrácet. Půjdeme za třemi body,“ je nažhaven pardubický střelec David Petrus.

Výběr Martina Svědíka se sice přetahuje s Chrudimí o špici tabulky, ale po náročném minulém týdnu, kdy se mezi víkendová kola ČFL vklínil pohárový zápas se Spartou, má potíže. Největší na postu stopera. Martin Tischler onemocněl, a tak ho minule zaskočil David Hudec. Vedl si skvěle, ale na konci zápasu v Kunicích uviděl červenou kartu a pro středu je nepoužitelný. „Už jsem si říkal, že budu mít dilema, koho ve středu pošlu na hřiště. David zahrál perfektně. Ale asi jsem to zakřikl. Kvůli červené kartě je ze hry. Musíme tak doufat, že se uzdraví Tischler,“ přeje si pardubický trenér.

Další potíží je absence kreativního krajního záložníka Lukáše Rešetára. Sice už začal po nemoci s tréninkem, ale dnes ještě hrát nejspíš nebude. „Připravuje se s námi od pondělí, ale spíš to vidím až na sobotu do Letohradu. Hráč jeho kvalit jde nahradit v jednom zápase. Ale ve čtyřech za sebou? To těžko,“ přeje si jeho brzký návrat Svědík.

Středa 17.00: FC Písek (6. místo, 9 bodů) – FK OEZ Letohrad (9. místo, 7 bodů). Po remíze v Roudnici nad Labem vyráží Letohrad do Písku. Síly soupeře, kterému se v posledních zápasech daří, si je trenér Letohradu Jaroslav Veselý dobře vědom: „Písek je mužstvo, které po horším začátku vyhrálo dva zápasy za sebou. Je mi jasné, že bude chtít potvrdit svoji sílu do třetice. Musíme si dát především pozor na Zušťáka, který je velmi produktivní.“

Určité starosti dělají Veselému i jeho hráči: „Máme drobné šrámy, začínají nějaké virózy. Uvidíme, jak na tom budou Brendl a Bíro, který má potíže dlouhodobě.“ V sobotu do Letohradu přijedou Pardubice, v průběhu jednoho týdne tak nastoupí fotbalisté na hřiště třikrát. „V tomhle nikdy nebudu hledat alibi. Hráč na úrovni třetí ligy musí být trénovaný tak dobře, aby byl schopný zvládnout tři zápasy v jednom týdnu. Nemyslím si, že by to bylo něco tak strašného. Při správné rehabilitaci a za předpokladu, že se o sebe budou hráči ve volném čase dobře starat, to musí zvládnout. Je to jen o hlavě a ne o fyzičce,“ zakončil Veselý.

(pn,ry,hah)