Moravany - Stolany 0:3

Branky: Květenský, Michek, Ročín.

Domácí po sestupu z KP budují nový tým a k přípravě si pozvali soupeře, který se zachránil ve stejné soutěži až v posledním kole. Pro hosty ze Stolan to bylo třetí přípravné utkání. Po porážce s AFK 1:6 a remíze s Holicemi 1:1, tentokrát zvítězili bez větších problémů, když navíc neproměnili další šance. Skóre otevřel Květenský dorážkou odraženého míče, které do přestávky zvýšil Michek po narážečce Vodičky. Po obrátce pečetil výsledek Ročín po sólu z půli hřiště. Trenér Josef Kaufman nechal odpočívat Eise, navíc mu scházeli Púčala, Chocholouš, Beran a Němec. Novicem v dresu Stolan byl dobříkovský gólman Málek, Kořínek z AFK Chrudim a Vodička (naposledy Hlinsko), jenž už se v dresu SK představil. Naopak Ročín si odchod rozmyslel a zůstává i nadále ve Stolanech.

SK Stolany: Málek (Kramařík) - Novotný, Starý, Chvojka, Záveský - Kopp, Kořínek, Nosek, Michek (Beneš) - Vodička, Květenský (Ročín).

Hlinsko - Polná 3:1

Branky: Tománek, Šusták, Charouz.

Nováček KP Vysočiny se představil v Hlinsku v dobrém světle a do poločasu držel bezbrankový stav. Po přestávce však měli hosté problémy s fyzickou kondicí a celek Hlinska toho využil k vítězství. Příprava podle jeho trenéra Petra Beneše splnila svůj účel.

FC Hlinsko: Žďánský – Janoušek, Pešek, Hrubý, R. Novák, Boháč, Šusták, P. Novák, L. Cach, Charouz, Slováček (Šulc, Kysela, Tománek).

V neděli od 17 hodin přivítají Hlinečtí tým Stolan.

Slatiňany - Prosetín 1:1

Branky: Myška – Vít.

V první půli měli největší šance Dostál a Myška, ale neuspěli. Po mnohém střídání po přestávce se domácí ještě nestačili rozkoukat a inkasovali, když skóre otevřel zkušený kanonýr Marcel Vít, který zúročil dlouhý výkop brankáře Havla. Slatiňanští pak „přiložili pod kotel“, ale zúročili pouze jedinou šanci. V 65. minutě se Hanuš zmocnil míče ve středovém kruhu, obešel pět protihráčů až téměř na malé vápno, přihrál ideálně před prázdnou bránu úplně volnému Myškovi, který nemohl minout – 1:1. V předposlední minutě se jinak spolehlivě pískajícímu sudímu Malivánkovi zřejmě snaživých hostů zželelo a odpustil jim jasnou penaltu za faul na Širůčka.

Slatiňany: Borek - Kovařík, Moravec, Jeřábek, Hlušička – Dostál, Hanuš, Jonáš, Zdražil - Ficek, Myška (Dvořák, Formánek, Tesař, Šulc, Širůček, Louvar). Prosetín: Havel – Šmahel, Haman, Brtnický, Ondráček – Martin Psota, Marek Psota, Vít, Brokl – Ťopek, Čermák.

Valy - Třemošnice 1:5

Branky vítězů: Šebek 2, Vašíček, Smutný, Lebduška.

Na hřišti účastníka I. A třídy naznačili hosté, že ne marně pomýšlí na postup do této soutěže, protože zejména v prvním poločase zkušeného soupeře jasně přehrávali. I po vystřídání po změně stran měl tým ze Železných hor převahu, ale domácí se přece jenom trochu zlepšili, takže korigovali na 1:4, ale za tohoto stavu neproměnili penaltu.

Třemošnice: Žďánský – Junek, Kalina, Čáp, Bohatý – O. Vančura, J. Vančura, V. Rychnovský, Schneiderwind – Vašíček, Šebek (Vojáček, O. Rychnovský, Spěvák, Lebduška, Lipenský, Klaudy, Smutný, Zbořil).

V neděli hostí Třemošnice celek Chotěboře.

Cerekvice – AFK Chrudim B 4:2

Branky: Hudák 2.

Domácí účastník OP Svitavska vydatně posílil a poznala to na vlastní kůži i rezerva AFK. Ta ovšem nebyla kompletní, výkon tomu odpovídal.

Prosetín – AFK Chrudim B 0:1

Branka: vlastní (Kropáček).

Z pracovních důvodů a kvůli dovoleným se hosté horkotěžko scházeli, na hřišti se objevilo několik tváří, které v mužstvu nepůsobí a mimo jiné skoro hodinu odehrál i trenér Teplý. Ten dle diváků nepodal vůbec špatný výkon (nehodí mu někdo „laso“?). Tuto sobotu zavítá AFK B do Rosic u Chrasti.