V mužstvu chrudimského SK panovala pochopitelně s umístěním spokojenost, a tak nebyl důvod měnit realizační tým, který i v nové sezoně bude mít stejnou podobu. Trenér Marian Sabol, asistent Josef Mrkva a vedoucí Martin Škrha.

Dovolené a nedoléčená zranění

Tréninky jak „áčka“, tak i nováčka okresní III. třídy „béčka“ sužuje čas dovolených, další si ještě doléčují šrámy z minulé sezony (Hudeček, Wenzl, Veverka, Muller, Kozel, Motyčka). Účastník I. A třídy se schází 3x v týdnu s účasti v průměru dvanácti hráčů, o víkendu navíc hraje přípravná utkání.

To první absolvoval 15. 7. s Čáslaví. Až do 70. minuty držel nerozhodný stav, nakonec odešel poražen poměrem 0:3. Tuto sobotu 21. 7. se představí v Rozhovicích, 28. 7. absolvuje turnaj v Zámrsku, 1. 8. pozve své příznivce na duel s ambiciózním týmem krajského přeboru FKAS Pardubice a generálkou před startem podzimní sezony bude 4. 8. zápas v Třemošnici. V neděli 12. srpna odstartuje premiérovým kláním o body na hřišti sestoupivší Litomyšle (z krajského přeboru).

„Béčko“ čeká turnaj v Přestavlkách

„B“ mužstvo se již také schází na trénincích, aby jako nováček ve vyšší soutěži obstálo se ctí. Své první přípravné zápasy absolvuje tuto sobotu na turnaji v Přestavlkách. Tedy v místě, kde jak známo okresní soutěž IV. třídy sice odhlásili, ale tradiční turnaj ještě připravili. Představit se v něm mají týmy Dynama Rosice, SK Chrudim B, Hrochova Týnce a domácí. O týden později absolvuje rezerva turnaj ve Stolanech, kam se znovu vrátí v neděli 12. srpna, ale to již půjde o premiéru ve III. třídě.

„Kádr našeho áčka by měl zůstat beze změn,“ říká sekretář Martin Škrha, jenž při této příležitosti doplňuje: „Přijdou dorostenci Lištván, Hromádko, Fantl, Škaryd. Jestli se zapojí i středový hráč Vágner, to ukáže, jak obstojí na zkoušce v Bohemians 1905, kde v současné době pobývá. V jednání jsou ještě bratři Váchové z AFK Chrudim a Pešek z Chrasti.“

O rozlosování se v týmu SK příliš nestarají

A jak jsou spokojeni Za Vodojemem s podzimním losem v I. A třídě? „Tuto věc neřešíme, protože každé utkání bude mít svoji důležitost a každý ze soupeřů má svoji kvalitu. Nikoho se ale nebojíme, zato chceme předvádět atraktivní fotbal,“ říká rezolutně ze zahraniční dovolené se vrátivší a jistě odpočatý místopředseda, sekretář a vedoucí mužstva „Evony“, a to v jedné osobě, Martin Škrha.