Zajímavé utkání sehrál divizní AFK Chrudim, který místo původního domácího utkání s Velkým Meziříčím nastoupil v Praze proti zdejšímu celku Vyšehradu. Dařilo se i chrudimskému „eskáčku“, které deklasovalo tým Rozhovic na jeho hřišti vysoko 8:2. Třemošnice sehrála venku utkání s rezervou Čáslavi. V jejím dresu nastoupila trojice hráčů, kteří se „nevešli“ trenéru Byčovskému na zápas A týmu s Karvinou.

Vyšehrad – AFK Chrudim 4:2 (2:1). Branky AFK: Klíma, Vodrážka. Hosté se po čtvrthodině ujali vedení po akci Vladyky, kterou zakončil Klíma. Do poločasu ale soupeř, hrající ČFL otočil skóre na 2:1. Krátce po přestávce se Chrudimským podařilo vyrovnat po centru Kroutila a hlavičce Vodrážky, za deset minut šel ale soupeř znovu do vedení, které pojistil v poslední minutě z penalty. Sestava AFK: Žďánský – Luptovský, Linhart, Rahimič, Radouš – Klíma (60. Hauf), Vodrážka, Zvára, Vágner (65. Merkl) – Vladyka (70. Kroutil), Michalec.

Trenér AFK Chrudim Pavel Jirousek: „Generálka s dobrým soupeřem neměla takové tempo, jaké bych si představoval, na čemž se určitě podepsalo i dusno, které o zápase panovalo. Hlavně jsem nespokojen s defenzívou, čtyři obdržené branky jsou moc. Do sobotní domácí premiéry s Novým Bydžovem na tom musíme ještě zapracovat.“

AFK měli sice hrát doma s Velkým Meziříčí, ale to na poslední chvíli zápas odřeklo.

SK Rozhovice – SK Chrudim 2:8 (1:3). Branky: Adámek, Kopp – Musil 3, Lištván 2 (1 z pen.), P. Hromádko P. 2, J. Hromádko. Začátek utkání vyšel lépe domácím, když se po rychlé akci ujali vedení gólem Adámka 1:0. „Eskáčko“ však do poločasu třemi góly otočilo stav utkání. Druhá půle byla jednoznačně v režii hostí od Vodojemu, kteří postupně zvyšovali skóre zápasu až na konečných 8:2.

Sestavy – SK Chrudim: Vrbka – Stejskal, Motyčka, Lankaš, Starý – Hýsek, Lištván, Pudil, Štursa – Musil, J. Hromádko (P. Hromádko, Smělý, Fabián). SK Rozhovice: Ježek – Vohralík, Voženílek, Sýkora, Spěvák – Matoušek, Grof, Kopecký, Mráz – Adámek, Kopp.

Místopředseda, vedoucí a sekretář SK Chrudim Martin Škrha: „Výsledek je pro domácí fotbalisty krutý. Nám se dařila kombinace a všichni hráči předvedli velmi dobrý výkon. Výsledek však nesmíme přeceňovat a musíme se již soustředit na první domácí utkání s mužstvem Valů.“

FK Čáslav – ŽSK Třemošnice 0:1 (0:0). Branka: Šebek. V obrovském vedru byl k vidění velmi kvalitní zápas ve velkém tempu a narazila na sebe mužstva podobných stylů. Domácí hráli tak jak jsou z vyšších soutěží zvyklí a sice od podlahy a bez zdlouhavé kombinace s nakopávanými míči na rozběhnuté hráče do tahu. Právě důraz dělal hostům potíže a trochu déle se přizpůsobovali. Čáslav měla tři velmi dobré příležitosti, ale branku dali hosté, bohužel sudí (velmi slabý, nestačil tempu obou týmů) neponechal výhodu a nařídil přímý volný kop. Po obrátce se hráči Třemošnice přece jen osmělovali a najednou hra vypadala jinak. Domácím okolo 70. minuty „došlo“, hosté přitlačili a výsledkem byla branka Šebka po akci Kutílka.

Sestava vítězů: Vojáček – O. Rychnovský, Hluchník, Škopek, Kalina – Tyle, Lebduška, J. Vančura, Kutílek – Lipenský, Šebek (Kunášek, Smutný, Kořínek, Štěpař, Tichý, O. Vančura, Culek).

Trenér Třemošnice Miroslav Teplý: „Tato příprava byla velmi dobře zvolená a těžšího soupeře s vynikající organizací hry jsme si snad ani přát nemohli. Čáslavi patřil úvod, nám většina druhé půle a hráče chválím za disciplínu a nasazení v tomto extrémním počasí. Jak jsme skutečně připraveni ukáže první mistrovské utkání na půdě Litomyšle, která se netají postupovými ambicemi, ale pokud odevzdáme to co v Čáslavi tak se nemusíme bát nikoho.“

Heřmanův Městec – FK Pardubice B 3:4. Bližší nehlášeno. Přípravné utkání dorostu: Orel Hlinsko – SK Rváčov 1:0 ( Zrzavý).

Výsledky Českého poháru na okrese – 2. kolo: Svratouch – Křižanovice 6:0 (5:0). Branky: Prokůpek 2, Kaplan Jan 2, Kučera L., Vojta ml. (pen.). Krouna – Svídnice 4:0 (1:0). Branky: Vaňák 2, Ducheček, Bělský. Orel Hlinsko – Horní Bradlo 1:5 (0:1). Branka za domácí Chlada, hosté nehlášeno. Zaječice – Chrast 1:2. Branky: Pavlík – Rázek, Ploszka.