SK Stolany - SK Holice 1:1(0:1)

Již ve třetí minutě centrovaný míč Tošovského směřovaný na malé vápno skončil na hlavě Pištory a ten jej nekompromisně poslal za záda Kramaříka - 0:1. Po třech minutách mohly Holice vedení zvýšit, když po akci Veise záložník Machatý již napřáhl ke střele, naštěstí míč odvrátil na roh Nosek!
Divizní nováček po minulé domácí porážce s Předměřicemi 1:2 byl stále při chuti a v 19. minutě hrozilo další nebezpečí. To nejprve Veis nastřelil břevno a odražený míč napálil Dostál (přišel ze Skutče) přímo do choulostivého místa stolanského gólmana. Ten musel odstoupit a na pět minut jej úspěšně, stejně jako ve středu v Rozhovicích proti AFK Chrudim, zastoupil Michal Starý.

Po občerstvení, které sudí Cach dopřál v horku oběma týmům, se obraz hry na zeleném pažitu začal vyrovnávat. Přesto nutno poukázat na špatnou hru domácí obrany (Holičtí často chodili dva na jednoho), se kterou by Stolany v bojích o body těžko obstály. Holičtí měli v prvním poločase mnohem více času míč na svých kopačkách.

Ve II. poločase trenér hostí Franc přeskupil několika změnami svůj tým, ale ani tento tah výkon nováčka divize výrazněji nezlepšil. Přesto holická mnohem kompaktnější obrana nepustila domácí k vážnějšímu ohrožení branky, byť střelecké pokusy zde byly. Také střelci hostí pálili jenom „pánu Bohu“ do oken. Velkou šanci na vyrovnání měl v 75. minutě Vodička, který přelobooval vyběhnuvšího gólmana i jeho svatyni. Naštěstí hned o minutu později přišel faul ve vápně Holic a z nařízené penalty se Ročín nemýlil - 1:1.

Poté chtěla obě mužstva strhnout vítězství na svoji stranu, ve hře se začalo jiskřit, naštěstí všemu případně zlému zabránil závěrečný hvizd rozhodčího Cacha, jenž ukončil duel, který skončil spravedlivou remízou.

Stolanští v tomto zápase zkoušeli slatiňanského Martina Opavského, naopak se museli obejít bez brankáře Tučka a dále scházejících hráčů Novotného, Beneše, Pučaly, Kořínka, Chocholouše a Radosavace. Představili se v sestavě: Kramařík (20. - 25. Starý) - Nosek, Starý, Beran, Záveský - Michek, Eis, Opavský, Kopp - Vodička, Ročín a dále střídali Chvojka a Němec. Příští utkání sehraje SK Stolany v Hlinsku, a to v neděli 29. 7. od 17 hodin.

Zdeněk Chour, asistent trenéra, který ještě tento zápas za trenerský tandem Kaufamn - Chocholouš koučoval: „Rozhodil nás brzký zbytečný gól, když jsem důrazně upozorňoval obranu před provedením standardní situace soupeře. Po úvodních pětadvacet minut byly Holice lepším týmem, potom jsme hru vyrovnali. Soupeř byl dobrý, běhavý, ale střelba vázla na obou stranách. Horko udělalo své, přesto příprava splnila účel. Nakonec se nám podařilo zaslouženě vyrovnat, byť to bylo z pokutového kopu.“

SK Holcim Prachovice – Čáslav B 1:6 (0:4)

Utkání nám nebylo hlášeno, avšak ze zdrojů blízkých redakci jsme se dozvěděli, že úterní schůzka, která měla vyřešit post trenéra skončila tím, že Václav Krupička definitivně skončil s trénováním a nový kouč se stále hledá. Domácí nastoupili proti nováčkovi I. A třídy Středočeského kraje v kombinované sestavě z důvodu dovolených a dosud nevyřešených přestupů či hostovaček. Čestný úspěch střílel za stavu 0:5 Kostka. Bližší informace nedošly, embargo tak z SK Holcim trvá.

FC Hlinsko – Jiskra Humpolec 3:1 (1:0)

Skóre otevřel L. Cach po velmi pěkném uvolnění a střelou ze 20 metrů. Na 2:0 zvýšil po vyšachování obrany Valla. Poté Humpolečtí snížili, ale výsledek pečetila vlastní branka soupeře. Šlo téměř o identickou akci při druhém gólu.

Sestava vítězů: Žďánský – Janoušek, Pešek, Hrubý, R. Novák – Boháč, Šusták, Uchytil, L. Cach – Slováček, Charouz (Valla, Jan a Jaroslav Břízové, Kysela, P. Novák). Ve středu od 17 hodin hostí FC účastníka KP Vysočina Slavoj Polná a v neděli se opět v domácím prostředí představí proti Stolanům (17).

Petr Beneš zhodnotil utkání: „Příprava splnila účel, soupeř byl kvalitní. Velmi se mně líbil náš výkon v prvním poločase. Po přestávce se projevilo úmorné horko i změny v sestavě.““


FK Jiskra Heřmanův Městec – FKAS Pardubice 1:2 (0:2)

Před týdnem sehrála Jiskra první přípravné utkání proti Načešicím (2:3), nyní se představila proti jednomu z možných favoritů KP, který získal v první půli dvoubrankové vedení, na které po změně stran odpověděl gólem Jan Volejník, jenž profitval z odraženého míče a střelou z hranice „šestnáctky“ od tyče do branky zaznamenal čestný úspěch.

Domácí nastoupili v sestavě: Vašíček – J. Uttnedorfský, Veleba, Synek, M. Volejník – Dostál, Jakub Hamsa, Jan Volejník, Skokan – Salfický, Hlaváč (Bareš, Šafránek, Mach, Krejčí, Vojtěch). V sobotu hrají Heřmanoměstečtí ve Slatiňanech (17).

Vratislav Rychtera převzal žezlo po Petru Čihákovi. Ke druhému vystoupení svých svěřenců poznamenal: „Opět jsme o krůček pokročili vpřed. Vzájemně se poznáváme a já momentálně reaguji na současný kádr. Uvítal bych ještě jednoho hráče, ale myslím si, že tento kádr by neměl dělat v I. A třídě ostudu.“

SK Rozhovice – SK Chrudim 1:3 (0:2)

Toto utkání se hrálo netradičně 3 x 30 minut. Zkušenější hosté šli do vedení již v úvodní minutě zápasu, kdy Mrkva po chybě obrany otevřel skóre – 0:1. Ve 39. šel Wenzl sám na brankáře, kterého přehodil – 0:2. V závěrečné „třetině“ J. Horyna obešel tři hráče, brankář Vrbka jeho střelu vyrazil a M. Sýkora hlavičkoval zpět za jeho záda – 1:2. Poté měl J. Horyna největší šanci na vyrovnání, kterou ale nevyužil a soupeř z protiútoku pečetil Wenzlem na 1:3.

Sestavy – SK Rozhovice: Augustin – Dušek, Grof, Vohralík, Jedlička – D. Kopp, Švadlenka, M. Sýkora, Suchý – Z. Kopp, Valenta (M. Pleskot, J. Horyna). SK Chrudim: Vrbka – Škaryd, Šebek, Pudil, Kusý – Štursa, Tesař, Muller, Fantl – Mrkva, Lištván (Wenzl).


Řekli po utkání – Jiří Ptáček, trenér Rozhovic: „Příprava splnila účel, šest lidí je ještě na dovolené, představili jsme nového hráče, kterým je brankář Roman Augustin z Hrochova Týnce. Marian Sabol, trenér SK Chrudim: „Hráli jsme stále ještě v neúplné sestavě, šancí jsme si vypracovali spoustu, horší je to s jejich proměňováním. V sobotu jedeme na turnaj do Zámrsku.“