Luže - Proseč 5:1 (1:0)

Branky: Kopecký 3, O. Merkl, vlastní Jeřábek.

První poločas byl vcelku vyrovnaný, bez větších šancí na obou stranách. O jedinou branku této části se postaral z trestného kopu domácí Marek Kopecký. Druhý poločas se odehrál víceméně v režii tohoto hráče, který přidal další dva góly a ještě na jeden přihrál. Hosté se snažili, ale několik slibně se vyvíjejících akcí nedotáhli do úspěšného konce. Nakonec se jim podařilo vynulovat čisté konto na straně Luže až v poslední minutě gólem z kopačky Jeřábka. Jednalo se o dobrou příprava před nadcházejícími „mistráky", ale je škoda, že na straně hostů nemohlo nastoupit z důvodu dovolených a zranění několik hráčů základní sestavy.

Heřmanův Městec - Řečany 6:2 (1:2)

Branky: 42. Salfický, 49. a 69. Hlaváč, 79. a 82. Tiler, 88. Čáp.

Domácí nezačali zápas s účastníkem 1.B třídy vůbec dobře a v 8. minutě prohrávali už 0:2. Tento úvod hráčům pochopitelně příliš nepřidal, a tak se jim podařilo vstřelit kontaktní gól až těsně před přestávkou. Druhý poločas ale začali Heřmanoměstečtí mnohem lépe, hráli jednoduše, kombinačně a soupeře začali jasně přehrávat. To se projevilo i na konečném výsledku, když Řečany za druhých 45 minut inkasovali pět branek. Domácí vyzkoušeli v utkání dvě „nové tváře", a to Lukáše Krátkého a Radka Třešňáka. Jestli se však tito prosadí do základní jedenáctky na úvodní mistrovský zápas sezony (v neděli 16. srpna od 17:00 hodin doma s Pomezí) rozhodne trenér Holeček až po pátečním tréninku.

Kočí - Chroustovice 5:2 (2:0)

Branky: Fantl 3, Janko, Bukač - Dostál, Derka.

Po mírné dešťové přeháňce se hrál vcelku pohledný fotbal, jehož průběh hodně ovlivnil „kolaps" hostující opory mezi třemi tyčemi, gólmana Tučka. Ten si totiž spletl místo střetnutí a čekal v Zaječicích J Do chroustovické svatyně proto musel v úvodu zápasu hráč z pole Mazánek a než se Tuček přesunul do Kočí, vedli již domácí 2:0. Laciné góly navíc srazily hosty trochu do kolen. Ti si sice poté vytvořili herní převahu, rozdíl však byl v proměňování šancí. Deset minut před koncem už Kočí vedlo dokonce 5:0, pak se ale přeci jen dostal ke slovu favorit. Nejprve ještě nastřelil břevno a tyč, aby v závěru dvěma góly alespoň trochu zmírnil nečekanou, a dost vysokou porážku.

(rp)