Na výzvu fotbalovým sekretářům ohledně zaslání informací o přípravě na nový soutěžní ročník, reagují postupně všichni kompetentní pracovníci jednotlivých mužstev. Vúterý 24. července se zaměřujeme na dva týmy z „horácka“.

FK Proseč

„Realizační tým zůstává stejný jako v minulé sezoně: trenér Michal Kysela, vedoucí mužstva Milan Novák a masér Josef Zachař,“ uvádí úvodem informací sekretář SK Richard Raba, jenž k přípravě svého týmu říká: „Mužstvo se připravuje od 17. července, na prvním tréninku se sešlo pouze pět hráčů, což je zapříčiněno dovolenými a pracovními povinnostmi. Od pátku dvacátého by však už měla být situace zcela jiná. Máme dojednány pouze dva přáteláky, a to v sobotu 28. 7. ve Rváčově a 4. 8. ve Slatiňanech.“

Jak jsme se dále dozvěděli, s aktivní činností se rozloučili brankář Indra, dále Bureš a Kádě, z dorostu přišel Tlustý. „Zklamalo nás přeřazení ze skupiny B, kde jsme již soupeře měli zmapované. V ´áčku´ I. B třídy, kde jsou mužstva určitě na vyšší výkonnostní úrovni, budeme opět jen nováčky,“ říká posmutněle prosečský sekretář, jehož mužstvo čeká při úvodních šesti kolech samá okresní derby utkáni.

Nevěříte? Tedy: doma Slatiňany, v Chroustovicích, doma Načešice, do Chrudimi proti AFK B, doma Hlinsko B a konečně do Kameniček. Převaha deseti mužstev OFS Chrudim proti čtyřem z okresu Pardubice bude v každém kole zřejmá. Hlavně, aby tomu bylo také v tabulkovém postavení.

SK Rváčov

Trenérem zůstává Jiří Obolecký. Příprava probíhá do 24. července v areálu stadionu Hlinsko a okolních plochách, které mužstvo využívá pro výběhy. Po tomto datu se vrátí zpět na hřiště do Rváčova, kde přijde na řadu už i míčová příprava. Kolektiv se schází dvakrát týdně s průměrnou účastí devíti fotbalistů a o víkendu jsou navíc přípravná utkání (Miřetice, Proseč, Horní Újezd).

Do současnosti zůstal kádr beze změn, navíc byl doplněn o končící v dorostu Vojtu, Ptáčka a Kudláčka. „S podzimním losem panuje vcelku spokojenost. V úvodních domácích zápasech nás čekají soupeři, kteří by teoreticky měli být na naší výkonnostní úrovni. Proto bude naší prioritou v nich maximálně zabodovat pro klidný život v dalším průběhu I. B třídy,“ svěřil se hrající sekretář, brankář Aleš Meloun. Rváčovské čeká premiéra nového ročníku derby proti Kameničkám.