KRAJSKÝ PŘEBOR

Živanice – Hlinsko 2:0

Roman Oliva, trenér FC Hlinsko: „Při venkovních zápasech doplácíme na neproměňování šancí, což se projevilo i tentokrát. Do zápasu jsme nastoupili aktivně, v úvodních dvaceti minutách neproměnili čtyři gólovky. Pak se hra vyrovnala a Živanice se dostaly do vedení po brejku. Do II. půle jsme nastoupili se snahou otočit výsledek, ale opět jsme gól nedali, naopak soupeř z penalty zvýšil na 2:0. Naše smůla vyvrcholila v závěru, kdy Kovařík s Váchou nastřelili pouze tyč. Jsme zklamaní, neboť jsme měli na vítězství."

Pardubice C – MFK B 1:2

Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: „Ve velmi kvalitním utkání jsme překvapivě určovali rytmus hry po většinu času. Nastřelili jsme třikrát brankovou konstrukci a mohli jsme odskočit výraznějším brankovým rozdílem dle vytvořených šancí mnohem dříve. V poslední čtvrthodince jsme se přece jen nechali zatlačit nakopávanými míči a dovolili domácím, kteří šli na riziko, snížit. Vůlí a bojovností jsme však velmi cenné vítězství se silným protivníkem zaslouženě uhájili."

I. A TŘÍDA

MFK C – H. Městec 3:2

Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C: „Typické derby, v němž jsme se prezentovali organizovanou hrou s řadou pěkných fotbalových akcí. Po dobře zvládnuté první půli jsme v úvodu druhé části z řady šancí proměnili pouze jednu a navýšili vedení na třígólové. Hostům přitom 4x pomohla branková konstrukce a několikrát brankář. Soupeř se vrátil do zápasu dvěma góly ze standardních situací a zápas byl dramatický až do konce. Náš mladý tým zaslouží pochvalu a odměnou jsou mu 3 body."
Rostislav Pilný, asistent trenéra Jiskry H. Městec: „Viděli jsme velmi zajímavý zápas, ve kterém jsme měli dost problémů s rychlými útočníky soupeře. Musím však pochválit naše svěřence, že ani za stavu 3:0 to nezabalili a postarali se o velmi zajímavý závěr tohoto derby. Přesto musím sportovně uznat, že vítězství MFK je zasloužené."

Svitavy B – Třemošnice 2:0

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: "Může nás mrzet, že ve vyložených šancích, kdy postupovali hostující hráči několikrát sami na brankáře domácích, zklamali ti renomovaní střelci. Postupně Šebek (3x), Papoušek (1x), Jarkuliš (2x). Při smolném rozlosování, když ze 4 kol hrála Třemošnice 3x venku, nezbývá nic jiného, nežli plně bodovat již tuto sobotu na domácím hřišti se Srchem."

Bítovany – Březová 7:1

Miloslav Kudrnka, trenér Bítovan: „Celý poločas jsme hledali svoji tvář. Přestože jsme měli minimálně tři 100% šance, tak poločas byl 0:0 a ještě větší šok přišel zkraje druhé půle, kdy jsme s naším přičiněním soupeři dovolili skórovat ze standardní situace. Tato skutečnost se pro nás stala hnacím motorem, plně jsme ovládli hru a rodící se šance s bravurou proměňovali. Hosté, ač byli v dosavadním průběhu soutěže nejzdatnějším soupeřem, nenašli zbraň jak nás zastavit."

I. B TŘÍDA

Miřetice – Krouna 2:0

Břetislav Řezníček ml., vedoucí mužstva Tatranu Miřetice: „V derby dvou nováčků jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Výhra mohla být i vyšší, vedle několika neproměněných šancí nedal Polívka ani penaltu."
Michal Potužák, trenér Sokola Krouna: „Celý zápas se nesl v duchu neudělat chybu na nerovném terénu, my jsme jich vyprodukovali víc, a proto domácí zaslouženě vyhráli. Chvílemi to připomínalo spíše nohejbal, kdy se překopávalo z jedné strany na druhou a koukatelné to rozhodně nebylo. Stínem utkání je zranění našeho Ždánského, kdy byl po souboji odnesen na nosítkách a odvezen záchrankou do nemocnice. Momentálně máme mimo 6 hráčů a kdo nastoupí příště je ve hvězdách."

Hlinsko B – Rosice n. L. 2:2

Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „Opět ztracené body. Naprosto zbytečně inkasujeme, dostaneme se do útlumu a těžko zápas otáčíme. Ze 4 zápasů jsme vždy inkasovali jako první, což o něčem svědčí."

Luže – Načešice 2:0

Jiří Richter, vedoucí mužstva TJ Luže: „Hosté měli sice více šancí, ale fotbal se hraje na branky a ty jsme vstřelili my. Zápas neměl přílišnou kvalitu, nás však těší, že jsme Načešicím oplatili jarní porážku a přestože se nám hra příliš nedařila, dokázali jsme získat doma všechny tři body."
René Brandstein, vedoucí mužstva Mezilesí Načešice: „Holomajzna z obou stran, z které nakonec vyšel vítězně domácí tým. Při zápase to vypadalo, že se oba celky zrovna vrátily z nějakého nonstop baru. Ještě štěstí, že zápas řídili tři rozhodčí, podle toho se dalo aspoň poznat, že se jedná o utkání na krajské úrovni a ne o pralesní ligu. Doufám, že jsme dostali pořádnou facku, která nás znovu nakopne a už příští zápas to bude zas o něčem jiném."

Prosetín – Holice B 0:4

Radek Teplý, trenér Sokola Prosetín: „Náš hodně špatný výkon dobře hrající soupeř dokonale potrestal, doufám, že se to už nebude opakovat."

Kameničky – V. Mýto B 0:0

Petr Zavřel, vedoucí FK Kameničky: „Docela rušný, bojovný fotbal. Oba týmy se trefovaly do brankových konstrukcí, ale gólu se diváci bohužel nedočkali."

Řečany – Slatiňany 0:0

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „V utkání druhého a třetího celku tabulky se mnoho šancí nenarodilo. Domácí byli po celý zápas zalezlí na své obranné polovině a my jsme se zahuštěnou polovinou hřiště příliš do šancí nedostávali. Ve 2. půli Hanuš sice Kaňuku překonal, ale jeho rána zazvonila jen do tyče. Takže nakonec 0:0 asi odpovídalo, ale diváci se moc nebavili. Kdo ví, jaké mužstvo bylo z této remízy spokojenější. Pro nás je to plusový bod z venku, Řečany se touto plichtou dostaly do čela tabulky."

PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL