Hlinsko - Choceň 2:1 (1:1)

Branky: 33. Talácková, 70. Závišková 44. Kubíčkova (vlastní).

Jednalo se o vyrovnané utkání, v němž si obě strany vypracovaly několik šancí. Soupeřky hrozily zejména z rychlých brejků. Výborně ale zachytala domácí brankářka Paulusová, která zneškodnila dva nájezdy a tři opravdu těžké střely ze střední vzdálenosti.

Do vedení se dostalo Hlinsko po půl hodině hry, kdy si zaběhla na centr za obranu Talácková a své sólo vyřešila oproti utkání v Kutné Hoře parádně. Chocni se však podařilo krátce před přestávkou šťastně vyrovnat na 1:1, když centrovaný míč odkopla Kubíčková ve vápně tak nešťastně, že skončil ve vlastní síti. Na omluvu domácí záložnice ale nutno dodat, že se střetnutí hrálo za velkého větru, který se na špatném odkopu určitě podepsal. Po přestávce nastřelily hostující fotbalistky břevno hlinecké svatyně a začaly se dostávat do hry. O dělbě bodů ale rozhodla v 70. minutě nejlepší domácí střelkyně Žaneta Závišková, a to nádhernou ranou z 25 metrů.

Sestava týmu FC Hlinsko: Paulusová Mertová, Paseková, Jůnová, Kembická Závišková, Kubíčková, Nováková, Talácková Fanarová (46. Netolická), Menclová.

Zdeněk Volf, trenér FC Hlinsko: „Dneska musím celý kolektiv za příkladnou bojovnost opravdu pochválit, takhle nějak bych si naše výkony představoval. Vyzdvihnout bych ale chtěl gólmanku Báru Paulusovou, protože její výkon byl základem naší výhry. Navíc jsme měli konečně i trochu štěstí, což je někdy ve fotbale potřeba. Ze zisku prvních tří bodů panuje pochopitelná spokojenost."

1. SPS Sázava 3 3 0 0 18:1 9

2. Starý Máteřov 3 2 0 1 8:9 6

3. Kutná Hora 3 2 0 1 4:12 6

4. Agria Choceň 3 1 0 2 5:5 3

5. FC Hlinsko 3 1 0 2 5:7 3

6. Sokol Třebeš 3 0 0 3 1:7 0

Ve čtvrtém kole čeká na hlinecké dívky křest ohněm, v sobotu totiž vyráží na hřiště doposud suverénní Sázavy. (rp)