Prvního okrskového kola skupiny B, což jsou děti v rozmezí čtvrté až páté třídy, se účastnilo šest škol. Konkrétně základní školy z Hlinska, Luže, Nasavrk a tři školy z Chrudimi. Postupujícími do okresního kola jsou školy Dr. Peška a Školního náměstí. 

Druhé okrskové kolo se odehraje 29. 4 v Třemošnici za účasti pěti škol, odkud taktéž dva týmy postoupí do okresního kola.

Vítěz okresního kola dále postupuje do krajského finále, které se odehraje 9. 5 v Pardubicích.

Pro trenéry či učitele, kteří vedou své týmy v tomto turnaji je klíčové, že se děti opět vrací k pohybu.

"My jsme rádi, že se tento projekt vrací. Covid zásahl do sportovního života dětí ve velké míře, což se podepsalo na jejich fyzičce. Je dobře, že se děti opět hýbou a mohou sportovat," říká ředitel ZŠ Školní náměstí a hlavní pořadatel okresního kola McDonald´s cupu Mgr. Martin Vykydal, který dodává: "Jsme rádi za účast, ale bavili jsme s ostatními trenéry, kteří souhlasili, že těch dětí a škol je letos méně než v předešlých ročnících."

Turnaje se účastnil i šéftrenér mládeže MFK Chrudim, Jan Zvolánek, který zároveň koučoval děti z chrudimské školy U Stadionu. Celý turnaj je pro tohoto trenéra možností, jak sledovat své hráče z chrudimské líhně a zároveň hledat nové talenty.

"Samozřejmě sleduji všechny kluky, je tu mnoho talentovaných hráčů, kteří působí například na okolních vesnicích. Hlavní je, že jsme se tu opět potkali a děti mohou opět sportovat. Výsledek tu moc neřeším, chci aby si to děti užilily," říká s úsměvem šéftrenér mládeže Jan Zvolánek.

Po covidu mnoho dětí se již ke svému sportu nevrátilo. Proto se nabízí otázka jak je to právě u chrudimské mládeže.

"Musím přiznat, že u nás problém nebyl tak vážný. Naši trenéři se dětem věnovali skrze online formu, což většina mladých fotbalistů ocenila a zůstala u nás. Spíš je problémem, že hodně dětí přibralo, ale s tím se potýkají ve všech týmech," dodává zároveň i trenér chrudimského dorostu U-19. 

Finále: ZŠ Dr. Peška - ZŠ Školní náměstí 0:4
O 3. místo: ZŠ Hlinsko - ZŠ Nasavrky 8:1
O 5. místo: ZŠ U Stadionu - ZŠ Luže 5:3