Tomáš Jambor: „V zápase se loučili brankář Vojáček a Lipenský s hráčskou kariérou. Děkujeme jim za vše, co pro klub udělali."

KRAJSKÝ PŘEBOR

Chrudim B – V. Mýto 0:0

Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: „Od počátku bylo vidět, které mužstvo chce vyhrát. Soupeř přijel s jasnou taktikou a po většinu utkání se snažil zdržováním kouskovat hru a nebo nakopávat na své dva hroty, které se pokoušely držet míč co nejdéle na naší polovině. Samozřejmě pokud agilnější tým neskóruje, nabízí zkušenému protivníkovi tuto možnost, aniž by ho donutil ukázat zda umí více, to je prostě fakt a v tomto případě bohužel antifotbal světil prostředky. Vytvořili jsme si dostatek příležitostí ke skórování, i když většina hráčů zrovna v tomto střetnutí nedosáhla svého maxima, ale dnes nám zkrátka nebylo souzeno. Každopádně patří všem hráčům poděkování za celou sezonu i za umístění v tabulce. Náš věkový průměr byl mezi devatenácti až dvaceti lety, což je veliký předpoklad do budoucna. Rád bych poděkoval i všem okolo chrudimského fotbalu a to nejen dospělých a popřál hezkou dovolenou."

I. A TŘÍDA

Svitavy B – H. Městec 5:2

Rostislav Pilný, asistent trenéra Jiskry H. Městec: „Sice jsme se ujali ve druhé minutě vedení, ale domácí rychle vyrovnali a po našich naivních chybách přidali další tři branky. Největší rozdíl mezi oběma mužstvy byl v důrazu v šestnáctce. Já u A mužstva končím a klukům přeji, aby se jim buď ve vyšší nebo ve stejné soutěži dařilo."

Valy – Třemošnice 3:8

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Zápas nevypadal jako boj o záchranu ze strany domácích, naopak jako pouťové utkání ze strany hostí. Po vedoucím gólu domácích přišla ale přišla naše drtivá smršť, kdy jsme do poločasu dali šest gólů. Po přestávce jsme si vývoj již hlídali a přidali další dva góly. V zápase se loučili s hráčskou kariérou Lipenský a brankář Vojáček, kterým děkujeme za vše, co pro klub udělali."

Březová – Chrudim C 0:1

Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C: „Vítězství v posledním kole po kvalitním výkonu a s velmi dobrým soupeřem, pro kterého to byla první domácí porážka v soutěži, se hodnotí velice dobře. Navíc nám pomohlo k posunu na „bednu" a třetí místo je pro hráče Celtiku odměnou za tréninkové úsilí a výzvou pro příští sezonu. Moje poděkování patří i všem trenérům a funkcionářům týmů dospělých a dorostu MFK za perfektní spolupráci v průběhu celého roku."

Bítovany – Pardubičky 4:2

Miloslav Kudrnka, trenér Bítovan: „V zápase velmi dobré kvality jsme byli lepším mužstvem a po zásluze jsme si připsali další vítězství a s přehledem vyhráli soutěž. Jenom nás mrzí, že noviny neznají nařízení svazu o jednotných hracích dnech pro poslední kolo, protože mnoho fanoušků bylo deníkem mylně informováno?"

I. B TŘÍDA

Miřetice – H. Jelení 3:5

Břetislav Řezníček, vedoucí mužstva Tatranu Miřetice: „Chtěl bych hráčům poděkovat za přístup k utkání s vítězem soutěže. Kdyby takhle hráli i v některých ostatních zápasech, tak jsme nemuseli sestoupit. Jsme ale odhodláni za rok vybojovat opět návrat do krajské soutěže."

Načešice – Rosice 6:0

René Brandstein, vedoucí mužstva Mezilesí Načešice: „Na závěr jsme se přece jen střelecky prosadili. Diváci mohli být s půltuctem gólů spokojeni. Po zápase, jak už jsem předeslal v prognóze, jsme konec sezony a s ní čtvrtou příčku v tabulce patřičně oslavili."

Holice B – Krouna 2:1

Michal Potužák, trenér Sokola Krouna: „Na perfektně upraveném hřišti jsme domácí zaskočili aktivní hrou a do 25. minuty měli být na našem kontě minimálně tři góly, ale kvalitu v zakončení jsme neměli. Po chybě brankáře jsme inkasovali dvě minuty před půlí. Po změně stran Holičtí prostřídali, začali mít více ze hry a strhli vítězství na svou stranu. Zápasu by i tak více slušela remíza."

V. Mýto B – Hlinsko B 1:2

Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „Závěrečné utkání sezony se odehrálo v poklidné atmosféře. Nedali jsme tak jako vždy několik šancí, ale body pro nás byly zasloužené."

Slatiňany – Sezemice 1:0

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „V důležitém zápase jsme vyhráli nad sympaticky bojujícím soupeřem sice těsně, ale naprosto zaslouženě. Většinu času jsme měli mnohem více ze hry. Paradoxně však hosté mohli v 83. minutě vyrovnat, ale jejich hráč nastřelil prudkou ranou břevno naší brány. Hlavně díky naší skvělé jarní domácí bilanci (ze 6 zápasů 6 výher) jsme nakonec obsadili v konečné tabulce kýžené 2. místo."

Řečany – Luže 0:4

Jiří Kopecký, vedoucí mužstva Luže: „Po deseti minutách jsme vedli o dva góly, v dalším průběhu jsme vývoj zápasu kontrolovali a přidali ještě dva góly. A tak souboj dle tabulky dvou vyrovnaných soupeřů vyzněl jasně v náš prospěch, Řečanští byli po prohře rozdílem třídy nemile překvapeni."

Kameničky – Prosetín 0:2

Kamil Sádovský, trenér FK Kameničky: „V zápase nám chybělo osm hráčů ze základu. Dostali šanci „béčkaři" a dorostenci. Přesto tento handicap nebyl příčinou naší porážky. Začátek byl z naší strany bojácný a ustrašený, čehož soupeř využil k dvoubrankovému vedení. V závěru poločasu jsme se trochu zlepšili a až do 25. minuty druhé půle soupeře zatlačili. Gól se nám však vstřelit nepodařilo. Prosetín vyhrál zaslouženě a my se musíme z tohoto zápasu poučit, že se nemá předem nic vzdávat."
Jaroslav Havel, vedoucí mužstva Sokol Prosetín: „Naplnila se moje prognóza, že na tohoto soupeře v jeho prostředí umíme zahrát. V první půli jsme předváděli líbivou a účelnou kopanou, když už ve třetí minutě se trefil benjamínek, šestnáctiletý Jirka Novotný, a výhru zanedlouho potvrdil Jiří Ročňák. Ve druhé půli se domácí zlepšili, ovšem na náš taktický výkon to nestačilo."

PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL