Sobotní program v rámci III. ročníku zimních turnajů na „umělce“ odehrál v tento hrací dne po jednom utkání z každé skupiny. Nejprve ve skupině „A“ AFK B hostil sousedy ze Slatiňan, poté se ze skupiny „B“ hrálo derby Železných hor mezi Ronovem a Žlebskými Chvalovicemi.

AFK Chrudim B – SK Spartak Slatiňany 2:1 (1:1). Branky: Berner 2 – Opavský. V první půli se hrála vyrovnaná partie s šancemi na obou stranách. Do střelecké listiny se jako první zapsal domácí Berner, jehož dalekonosný projektil skončil za zády Švadlenky – 1:0. Těsně před odchodem do kabin, ve 44. minutě, umístěnou střelou ze dvaceti metrů vyrovnal Opavský – 1:1. Ve druhé půli útočnější domácí šli do vedení, naopak méně častější střelecké pokusy soupeře bezpečně pokryl brankář Kysela. O výsledku rozhodl v 70. minutě po ideální přihrávce Hlavatého opět střelecky disponovaný Berner – 2:1.

Sestavy – AFK B: Richter (46. Kysela) – Hlavatý, Dvořáček, Michalec, Naď – Mastík, M. Holub, Merkl, Langr – Lacman, Berner. Střídali Hrstka, Mervart. Spartak Slatiňany: Švadlenka (46. Dvořák) - Kovařík, Zelinka, O. Zdražil, Havel – Kuchta, Moravec, Opavský, J. Zdražil - Ficek,Kořínek. Ve druhé půli v poli střídali Havránek, Slavík a Beneš.

SK Ronov – Žlebské Chvalovice 12:0 (6:0). Branky: Václav Klug 4, Svoboda 3, Hortenský, Průša, Jan Žítek, Starý, Sedlák. Loňský vítěz B turnaje a po podzimu desátý tým I. B třídy vstoupil impozantně do nového ročníku, Je pravda, že byl v tomto sousedském derby proti mužstvu nejnižší okresní soutěže vysokým favoritem, což potvrdil i celkovým vysokým vítězstvím.

Sestavy – Ronov: Žítek, Golián, Rek, J. Klug, Spěvák, Průša, Staněk, Jan Žítek, Svoboda, Šmíd, Kadlec, Starý, Sedlák, Hortenský, V. Klug. Žlebské Chvalovice: Polák, Novotný, Kamenský, Vančura, Forman, Zíta, Samek, Veselý, L. Polák, Culek, Pospíšil.

Výsledky nedělních utkání SK Chrudim – Heřmanův Městec, Třemošnice – Živanice a Stolany – Libčany najdete v úterním vydání.