Krajský přebor

Holice - Hlinsko 1:0

Miroslav Hebký, manažer FC Hlinsko: „Kvalitní utkání s tvrdým soupeřem rozhodla naše nepozornost v úvodu zápasu a pak neproměnění jasných šancí. Jen Karásek měl tři, když v jedné dokázal holickou svatyni přestřelit ze tří metrů! Byl to také on, kdo musel po dvou ŽK předčasně ze hřiště. Za zmínku stojí start teprve 17letého Marka Pelikána. Porážka nás samozřejmě mrzí."

Třemošnice - MFK CR B 2:0

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Jsem nesmírně šťastný, že jsme konečně podali proti silnému soupeři solidní výkon, na kterém musíme v dalších utkáních stavět. Mužstvo si „sedá", čerstvá posila Filip Kvíčala (ročník 1994) se také dobře uvedl. Teď už je jen na hráčích, zda budou pokračovat ve stejných výkonech i v dalších zápasech. Domnívám se, že management klubu pro úspěch mužstva již udělal vše potřebné. Musím ještě zmínit a zároveň popřát brzké uzdravení Jirkovi Kunáškovi a dlouhodobě zraněnému Robertu Menšíkovi, a těšit se na jejich brzký návrat na trávník. Věřím našemu mužstvu a tomu, že pokud bude odvádět takovou kvalitní práci jako v sobotu, brzy se odpoutá od spodních pozic v tabulce."

Miroslav Teplý, trenér rezervy MFK Chrudim: „Hodnocení tohoto utkání by se dalo ukrýt do frází o držení míče, optické převaze, neproměněných šancí, produktivitě domácích založené na celkové defenzívě, ale myslím, že je to zbytečné. Od nás to nebyl dobrý výkon a při vší úctě k obětavému výkonu Třemošnice bychom toto střetnutí prohrát neměli."

1.A třída

Hlinsko B - St. Hradiště 3:0

Ivan Kembický, sekretář FC Hlinsko: „Doufám, že se u béčka začíná blýskat na lepší časy a že zlepšení potvrdí i v dalším domácím utkání proti rezervě České Třebové. Hrajeme totiž doma dvakrát za sebou."

Srch - Luže 2:0

Jiří Kopecký, vedoucí mužstva TJ Luže: „Po většinu zápasu byli domácí důraznější a vyhrávali osobní souboje. Přesto jsme mohli vyrovnat v 70. minutě, ale Dostál přestřelil branku. Když přidal Srch v závěru utkání druhou branku po nedorozumění v naší obraně, bylo hotovo."

MFK Chrudim C - Načešice 4:2

Tomáš Langr, trenér MFK Chrudim C: „Výkon byl týmový a hodně se přibližuje hře, kterou se chceme jako klub prezentovat. I proto jsme utkání jasně ovládli. Jsem rád, že kluci splnili úkol, který zněl zvýšit produktivitu. Udrželi jsme kvalitu v zadních řadách a přidali aktivitu po stranách. Hlavně dvojice Meduna s Tlapákem dělala soupeři velké problémy. Také mě těší, že nám začínají podávat kvalitní výkony hráči z U19. Chtěl bych vyzdvihnout hlavně Sršně s Holečkem, kteří v 17 letech zahráli velice dobře. Vedle zkušených hráčů jako je Havránek nebo Kratochvíl tito mladý kluci rostou. Myslím, že i tím jsme překvapili jinak dobře připraveného trenéra Načešic."

Jaroslav Koky, trenér Mezilesí Načešice: „Po celý zápas byl soupeř rychlejší a techničtější a někteří naši hráči s tím měli velké problémy. Soupeřovi jsme to však usnadňovali sami, poněvadž nám chyběl důraz, agresivita a právě ta potřebná rychlost. Navíc jsme si dali vlastně tři góly sami. Všechno mohlo být ale jinak, kdyby si za stavu 0:0 pomezní rozhodčí Jelínek nevymyslel dva ofsajdy, které v žádném případě nebyly ani omylem! Z těchto situací jsme pelášili sami na gólmana… Bohužel, takový je dnes fotbal. Nevymlouvám se, protože to stejně nemá cenu. Navíc sudího Jelínka všichni, co mají něco společného s fotbalem znají… Naše výkony mi jinak připomínají houpačku, po dobrém výkonu přijde špatný."

Heřm. Městec - Slatiňany 2:2,

penalty 1:3

Jaroslav Holeček, trenér Jiskry Heřmanův Městec: „Byli jsme si vědomi kvalit soupeře, který má opravdu super kádr a skvělé fotbalisty. První poločas nám nevyšel tak, jak bychom si představovali, hráli jsme moc ustrašeně a nechali soupeři příliš prostoru, čehož on dokázal využít. Druhou půli jsme začali mnohem agresivněji a napadali rozehrávku soupeře již na jeho polovině hřiště, za což přišlo zasloužené vyrovnání v 87. minutě. Ale zase ty penalty! Přitom v týdnu se jim pravidelně věnujeme, ale bohužel již druhý zápas po sobě jsme v nich nedokázali uspět. Když pokutový kop tři ze čtyř střelců nepromění, nemůžeme vyhrát. Ale jinak jsme vzhledem ke kvalitě soupeře s bodem spokojeni."

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „O zasloužené tři body nás připravily tyto faktory: 1) gól domácích v 87. minutě po metrovém ofsajdu, což mi potvrdili i za mnou sedící domácí příznivci, protože jsme seděli přesně v ose „přestupku". 2) vynikající výkon domácího gólmana Zrůsta zvláště ve druhé půli, když nám chytil minimálně tři gólové střely, které jsme už všichni viděli v síti. 3) dvě super vyložené šance našeho Kopeckého v 1. půli, v obou případech byl zcela sám před domácím gólmanem na malém vápně, jenže ani jednou netrefil branku. Po 45 minutách jsme měli vést 0:4 a nikdo by se nedivil. Penaltovou loterii po utkání jsme zvládli lépe, a tak fotbalová spravedlnost nakonec slepá nezůstala."

1.B třída

St. Máteřov - Nasavrky 1:1,

penalty 11:12

Luboš Dostálek, trenér FK Nasavrky: „První půle byla z naší strany vydařená, domácí jsme přitlačili na jejich polovinu hřiště a jen vlastní nešikovností jsem vedli o přestávce pouze o gól. Zato druhá půle nám vůbec nevyšla, domácí hru vyrovnali a byli i nebezpečnější. Naše trápení vyvrcholilo obdrženou brankou od soupeře, který už hrál jen v deseti. Alespoň že jsme tentokrát byli šťastnější na střely ze značky pokutového kopu, i když se rozhodlo až ve třinácté sérii.

Proseč - Prosetín 4:2

Petr Macháček, hrající asistent trenéra FK Proseč: „Jsme spokojeni, že se nám podařilo doma získat tři body a posunout se v tabulce do klidnějších vod. Naše vítězství se ale nerodilo vůbec lehce, hosté ukázali, že mají fotbalovou kvalitu. Na promáčeném terénu se od začátku hrál celkem pohledný fotbal plný osobních soubojů s mnoha šancemi na obou stranách. Klíčový moment nastal ve druhém poločase, kdy se Prosetínu podařilo vyrovnat na 2:2 a o minutu později nevyužil 100% šanci. My si vytvořili o pět minut později gólovou příležitost, při které byl Jarda Marek faulován ve vápně a Hromádka s přehledem proměnil pokutový kop. V zápase nás několikrát zachránil výborně chytající Lampárek. Klukům děkuji za předvedený výkon a věřím, že nám toto utkání pomůže i do dalších zápasů. Za střeleckou formu musím vyzdvihnout Matěje Hromádku."

Martin Havel, sekretář Sokola Prosetín: „Tak mi páteční předzápasová prognóza nevyšla. Na těžkém podmáčeném terénu jsme za první poločas nebyli schopní vystřelit na branku a naopak se snažili kombinovat. Domácí hráli jednoduše, nakopávali míče dopředu, takže měli více šancí. A když se k tomu přidala neodpískaná penalta na Davida Filipa, kterou i domácí fanoušci potvrdili, Proseč vstřelila vedoucí gól. Nám se sice podařilo vyrovnat, a tak nakonec skončil poločas nerozhodně. Druhou půli opět začal lépe soupeř, ale zase jsme srovnali. Pak měl na noze pravděpodobně rozhodující gól Aleš Šafránek, bohužel nedal a vzápětí jsme pykali my. Nakonec domácí přidali čtvrtou branku a bylo rozhodnuto. Náš závěrečný tlak byl bezzubý."

Rohovl. Bělá - Chroustovice 2:1

Jaroslav Bečička, sekretář SK Chroustovice: „Zase se jednalo o náš smolný zápas, v jakých se od nás odvrací štěstí. Domácí si sice vytvořili v začátku veliký tlak, který polevil až po vstřelení vlastní branky. Poté následovalo zranění brankaře Tučka, který byl ošetřován 8 minut a těsně před odchodem do kabin jsme inkasovali podruhé. Ve vyrovnané druhé půli přišlo nejprve další přerušení, a to na 20 minut kvůli průtrži mračen. Po nástupu „do třetí části" se hrálo na náhodu, hrací plocha byla kompletně zaplavená a nám se překvapivě podařilo domácí zatlačit na jejich půlku a vytvořit si velké příležitosti. Škoda nastřelené tyče." (dom, rp)