Událostí minulého divizního kola bylo derby mezi místním týmem AFK se suverénním lídrem tabulky FK Pardubice, který před tímto zápasem vedl o čtrnáct bodů. „Afrkáči“ naopak klesli po jarních nepřesvědčivých výkonech ze třetí příčky po podzimu na šestou. Derby skončilo 1:1, když vedoucí gól favorita vstřelil v 75. minutě Prorok, ale týž hráč za čtyři minuty zavinil penaltu při souboji s Linhartem a Vladyka se při ní nemýlil.

K atraktivitě tohoto tradičního derby přispěl i start několika bývalých hráčů AFK „na druhé straně barikády“. Zatímco Jan Škvrňák seděl jenom na lavičce náhradníků, tak futsalový reprezentant Lukáš Rešetár hrál na svém místě levého záložníka, ale příliš se neprosadil kvůli důsledné osobní obraně, zejména od Jana Luptovského. Nejspokojenější z tria Chrudmáků v barvách lídra tak mohl být DAVID HUDEC, který z postu pravého beka nezřídka podporoval ofenzívu svého týmu. Proto jsme mu položili několik otázek.

Po jak dlouhé době jste si zahrál opět v Chrudimi?
Už je to neskutečně dlouhých sedm let, co jsem odešel do Náchoda, a od té doby hraji na stadionu AFK poprvé.

Mezitím jste přešel do Tesly, nyní FK Pardubice. Jak se vám líbilo derby?
No, bylo vidět, že to je hodně taktický, opatrný, oboustranně se vyčkávalo na chybu. Byl to typický zápas o prvním gólu, který by týmu, který ho vstřelí přinesl uklidnění. Podařilo se ho sice vstřelit nám, ale „afrkáči“ již asi po pěti minutách takovou spornou penaltou vyrovnali. Ale to je fotbal. Jednou se to stane venku jim, jindy třeba nám. Když to shrnu, tak to byla spíše taková taktická bitva než nějaký pohledný fotbal nahoru – dolů.

A jak se hrálo vám osobně?
Ale jo, dobře. Byl jsem rád, že jsem si tady po dlouhé době mohl zase zahrát.

Hecoval jste se nějak s bývalými spoluhráči?
Tak samozřejmě, to k tomu v podobných případech patří. Ale bylo to spíš kamarádsky, nic ve zlém.

Jak se těšíte na svůj návrat do České fotbalové ligy?
(údiv) Vždyť jsme ještě nepostoupili a ve hře zůstává třicet bodů. Stát se může leccos, zraní se několik opor, „přijdou“ karty a náskok můžeme ztratit. Nerad bych to ale přivolal a pevně věřím, že úspěšně rozjetou sezonu dotáhneme až do postupového konce.

Ještě mě zajímá, jak se má váš bratr Roman, který za AFK taky spolu s vámi kopal, již v dorostenecké lize? Prý hraje ještě v Rakousku nějakou nižší soutěž.
Brácha už v Rakousku není a dokonce už s fotbalem skončil. Myslím si, že je to v jeho případě škoda, ale nechal toho kvůli studiu na Vysoké škole báňské v Ostravě a kvůli náročnému zaměstnání. Bez sportování však nezůstal, přesedlal ale na golf.

A jaký v něm má handicap?
Pokud vím, tak 14, což je velmi slušné. Však se také dostal na golfové mistrovství světa amatérů.

Tak ať se vám oběma daří a někdy na viděnou při fotbale v Chrudimi!