KRAJSKÝ PŘEBOR

H. Městec Třemošnice 0:0

Martin Volejník, vedoucí mužstva Jiskry Heřmanův Městec: „Na těžkém terénu v Bažantici obě mužstva podala bojovný výkon bez vyložených střeleckých příležitostí a dělba bodů byla spravedlivá."
Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Na můj vkus příliš tvrdé utkání ze strany přemotivovaných domácích, kteří nám zranili dva hráče. Domníval jsem se, že se tresty za hru loktem v hlavičkových soubojích začínají mnohem přísněji posuzovat. Na hřišti byl však opak pravdou a po dvou identických faulech musel O. Rychnovský vyhledat lékařkou pomoc (asi 5 stehů na hlavě) a Čapek odjel do zaměstnání jako poražený boxer, který může klidně strašit lidi na ulici. Jinak bojovné derby nevalné úrovně. Domácí trefili břevno a na druhé straně neproměnil naši šanci Luňáček, který postupoval sám na bránu. Ve druhé půli jsme ovšem byli těmi lepšími na hřišti, bod je zasloužený."

Hlinsko - Moravany 4:0

Miroslav Bouška, vedoucí mužstva FC Hlinsko: „Naplnilo se naše očekávání a potkali jsme velmi nepříjemného soupeře, který zlobil hodně v prvním poločase. Ale když v závěru hosté šanci neproměnili, z protiútoku jsme trestali my. Vstup do druhého poločasu se nám vydařil, ale když jsme v 65. minutě neproměnili pokutový kop, konec utkání jsme už trošku protrpěli."

Lanškroun - Chrudim B 0:1

Martin Škrha, vedoucí mužstva MFK Chrudim B: „V Lanškrouně se potvrdilo, že nešlo o jednoduchý zápas. naopak jsme se ho zhostili dobře. Po vedoucím gólu Beneše jsme se uklidnili a kontrolovali hru. Bohužel koncem zápasu nás domácí dostali pod tlak, což bylo v době, kdy už jsme opět dohrávali o deseti. Hříšníkem byl Malý, který obdržel zbytečně červenou kartu. Musím poděkovat celému týmu, který i v oslabení bojoval a udržel cenné vítězství."

I. A TŘÍDA

H. Jelení - Načešice 2:2

Jaroslav Koky, trenér Mezilesí Načešice: „Zápas měl oboustranně velmi kvalitní úroveň a s bodem jsme samozřejmě spokojeni. Důležitý moment nastal za stavu 2:1 ve 43. minutě, kdy šel Nevečeřal sám na branku domácích. Gólman ho fauloval, nařízený pokutový kop však sám faulovaný neproměnil a rozhodčí neudělil hříšníkovi červenou kartu. Naštěstí jsme vzápětí vyrovnali. Po obrátce se hrál opatrný fotbal, ani jedno mužstvo nechtělo udělat chybu a proto se 287 diváků gólu nedočkalo. "

Chrudim C - Č. Třebová B 0:0

Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C: „V utkání s Českou Třebovou jsme předvedli dobrý výkon, k úplné spokojenosti však chybí gólové vyjádření naší výrazné herní převahy. Soupeře jsme přehrávali a vytvářeli si mnoho šancí, ale chyběla nám trpělivost a přesnost k jejich proměnění. Hostům pomohla i dvakrát tyč."

Hlinsko B - Králíky 1:1

Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „Vzhledem k postavení v tabulce jsme měli vyhrát a průběh utkání tomu také napovídal. Bohužel těžko dáváme góly a velmi lacino inkasujeme."

Pomezí - Prosetín 4:1

Luboš Kropáček, trenér Sokola Prosetín: „Měli jsme celkem dobrý vstup do utkání, ale bohužel to bylo asi tak všechno. Jestli minulý týden stačilo na 3 body hrát 16 minut, tak teď nás hráči Pomezí vyvedli rychle z omylu ."

Slatiňany - Morašice 5:1

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „Zápas sousedů v tabulce dopadl jednoznačně pro nás. I přes těžký promoklý terén měli naši fotbalisté od začátku hru pod kontrolou a vyhráli naprosto zaslouženě. V utkání padlo celkem 6 branek, což jen dokázalo naši trvající produktivitu. Pokud by dali naši ještě jeden gól, tak skončil zápas přesně stejným výsledkem jako před týdnem ve Starém Hradišti. Moc k tomu nakonec nescházelo. S výsledkem jsme samozřejmě spokojeni, zůstali jsme v tabulce pravdy v plusových hodnotách a navíc půjdeme trochu nahoru."

I. B TŘÍDA

Holice B - Chroustovice 1:4

Jaroslav Bečička, sekretář SK Chroustovice: „V utkání jsme byli lepším mužstvem.Vítězství nebylo na těžkém terénu tak jednoznačné jak ukazuje výsledek. Definitivně jsme odpor domácích zlomili v 60. minutě, kdy L. Dostál dovršil svůj hattrick."

Řečany - Luže 0:8

Petr Mužíček, trenér Luže: „Konečně jsme proměnili většinu vypracovaných šancí a proto se zrodil tak vysoký výsledek. Soupeř byl sice tvrdý a důrazný, ale nedostal se do brankových příležitostí. Pochvalu zaslouží autor čtyř gólů David Koráb a zároveň i David Terer, který čtyři roky nehrál."

Zámrsk - Kameničky 3:0

Kamil Sádovský, trenér FK Kameničky: „Už se mně nechce naše zápasy ani komentovat, je to stále stejná písnička. V první půli pár našich dobrých šancí, ale nic z toho. Po obrátce jsme předvedli mizernou hru, které „pomohl" ještě špatný výkon hlavního rozhodčího."

Nasavrky - V. Mýto B 3:2

Luboš Dostálek, trenér FC Nasavrky: „Bylo to hodně těžké, protože po našich dvou hrubkách jsme pustili soupeře během dvanácti minut do dvoubrankového náskoku. Pak jsme ho ovšem dokázali přišpendlit k jeho brance, brzy snížit a do poločasu i vyrovnat. Druhou půli jsme zvládli, rezervu jsme téměř k ničemu nepustili, ale rozhodnout se nám podařilo po několika neproměněných šancích až v samotném závěru."

PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL